Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Neked mint, nőnek hogy tetszik...

Neked mint, nőnek hogy tetszik, hogy az ukrán nők vannak olyan tökösek és kiállnak a női nem jogaiért?

Figyelt kérdés

Ez egy ukrán nőjogi szervezet, a FEMEN.

A női test az egyik leghatékonyabb és legáltalánosabban használt hirdetési eszköz. Szerintem ahhoz képest, hogy 2013 van, a nőket sajnos most is megkülönböztetik, mintha kevesebbet érnének, mintha más lenne a bőrük színe, úgyhogy én megtudom érteni ezeket a lányokat, tudom miért harcolnak.

Ha már a női jogoknál tartunk, egy FEMEN Magyarországra sem ártana. Máig nem értem miért kap egy férfi ugyanazért a munkáért több pénzt mint egy nő?

A mell bizonyos szempontból még a vaginánál is hatalmasabb erővel bír, mivel sokkal könnyebben prezentálható, a konzervatívabb ízlésű fogyasztók is hajlamosak befogadni a keblek látványát, persze csak ízléses, tisztességes csomagolásban.

[link]

[link]



2013. jan. 26. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Mindez azért van,mert férfias világban élünk,férfiuralom van,ami azt jelenti,hogy ez erő győz és az érzelmek másodlagosak.A nő ez utóbbit képviseli,ezért sosem leszünk igazán egyenjogúak,ez van.Csak az a nő lesz egyenjogú,aki elég férfias és keményszívű ahhoz,hogy átgázoljon mindenkin.Én nem vagyok ilyen.
2013. jan. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

A nők kezdenek átesni a ló túloldalára.

Ugyanis csak az egyenjogúság előnyei kellenek nekik.Ha lenne kötelező sorkatonai szolgálat akkor nektek nőknek is katonáskodni kellene mint az izraeli lányoknak.

Jó lenne?


Egyenlő jogok?Akkor egyenlő kötelezettségek is.


Egyébként csak addig tart az egyenjogúság míg fel nem kell vinni a hűtőt a 6. emeletre.

2013. jan. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én nő vagyok, de nem érdekel. Az én munkámban annyi fizetést kap egy nő is mint egy férfi.
2013. jan. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szia! Én nem bánnám a katonaságot, felőlem jöhet, szeretek mozogni, annak csak örülnék ha nőként meg tudnám magam védeni.
2013. jan. 27. 00:51
 5/7 A kérdező kommentje:
Onnantól kezdve hogy nőnek születtél, természetes dolognak kellene lennie, hogy érdekelnek a jogaid, az egyenlő bánásmód.
2013. jan. 27. 00:52
 6/7 female_superiority ***** válasza:
66%
Hősök, az eljövendő világ első emberei, akik helyreállítják az Ősi Rendet, a matriarchátust. Ezt gondolom róluk.
2013. jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt jó, hogy kiállnak a nők jogaiért, ha szükség van rá. Viszont az, hogy félmeztelenül tüntetnek az utcán, az már más kérdés. Senki sem fog ezért több jogot adni nekik, max. lesznek, akik "megcsodálják" őket. Azt nem tudom, hogyan lehetne hatásosan küzdeni a nők jogaiért, de így szerintem nem.

Másrészt pl. az én jogaimér ne "küzdjenek" hozzájuk hasonló nőjogi szervezetek. Milyen jogokat akarnak egyáltalán?

Az egyik előttem szólónak igaza van abban, hogy azért teljes egyenjogúság nem kell. Mármint én nem is így nevezném. Az, hogy pl. én főzök, a férjem meg a polcot szereli vagy a szekrényt pakolja, az teljesen rendben van. (persze ő is főzhet, és én is segítek neki, amíg bírom a szekrényt, nem adattak mindenkinek ugyanolyan képességek.

Az már más kérdés, hogy a szülés előtt álló vagy utáni nők nehezen tudnak visszamenni a munkába, ez szerintem is elfogadhatatlan. De ezt nem lehet megoldani félmeztelen tüntetésekkel.

2013. febr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!