Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nyugat felé a szomszéd fűje...

Nyugat felé a szomszéd fűje tényleg zöldebb?

Figyelt kérdés

Az ablakokban muskátlik, mert nemcsak egy-két idősnek van türelme gondozni őket.

Sok vidéki ember tart marhát, egyéb haszonállatot, és nem sipítoznak, hogy büdös van a faluban.

A fővárosokban kirakhatják az árut a bolt elé mintegy kirakatként, hívogatóként -> nem csen el belőle semmit naponta több ember.

Ha kertecskét csinálsz a ház mellé, akkor nem pisilik le, nem lopkodják szét a virágokat.

A fővárosokat, nagyobb városokat nem szemetelik szét, illetve ha mégis, azonnal jön az utcaseprő.

Nem fűtik 25-27 fokra a lakásokat.

Bringával járnak az emberek; sokat mozognak, nemcsak a kifogásokat hajtogatják.

Büszkék nemzetükre, városaikra, nevezetességeikre, nagy elődeikre. Nem szégyellik a saját Parlamentjüket, ismerik saját városukat.

Jobban kaphatók a közösségi programokra, a közért való cselekvésre, az önkéntes munkára.

Boldogabbak, kevésbé komorak. Viszont állítólag néhol bunkóbbak.



Ilyesmiket hallani nyugatról.

Tényleg ott sokkal jobbam odafigyelnek egymásra, a saját és a másik egészségére, környezetük állapotára, a javaikra?

Tényleg ismernek igazi értékeket, és azokat megbecsülik?

Tényleg nem nyavalyognak, hogy jaj de lepukkant és koszos a város, hanem vigyáznak, hogy véletlen se szemeteljenek?


Vagy csak a "szomszéd fűje mindig zöldebb", könnyű őket "felbecsülni"? Mi se vagyunk rosszabbak esetleg?


2013. jan. 28. 13:47
 1/2 anonim válasza:

Én voltam Németországban. Pontosabban Münchenben. Na ott pont megtapasztaltam, hogy az utcák szépek és tiszták. Úgy értem sehol egy cigaretta csikk vagy ilyesmi. Amikor a városban sétáltunk sok ember ment el mellettünk biciklivel szépen és elegánsan felöltözve. Feltételezem dolgozni mentek. Ami a muskátlikat illeti. Igen, miközben utaztunk láttunk szép, gyönyörű muskátlikat. De ott mondjuk több eső is esik, és a virágok szebbek. Este a városban járva egy csomó ház előtt mentünk el. Sok bicikli a ház előtt lezárva. Gondolom ott nem félnek kint hagyni a biciklik... ;) Igen sok ember sportol.

Szerintem inkább vigyáznak a városukra hogy ne legyen koszos és lepukkant. :)

2013. jan. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

bicikliket*

bocsi elírtam.:D

2013. jan. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!