Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire vagytok megelégedve...

Mennyire vagytok megelégedve a jelenlegi lakhelyetekkel?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ki hogyan viszonyul mostani településéhez. Gondolok itt arra, hogy vidékiek szeretnének Budapestre költözni, vagy fővárosiak keresnék a nyugalmat az ország más tájain. Nem vidék-főváros vitára lennék kíváncsi, hanem meglátásokra, észrevételekre.

Budapestiek esetében ha lehetséges, kerületet is írjatok!


2013. jan. 28. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Budapest XVIII. kerületében lakom, csendes, kertvárosi övezetben. Ez tulajdonképpen nagyon kellemes, de ha bármit el kell intéznem a városközpontban, órákat kell utazni. Mivel a nagy bevásárló-központok vagy hipermarketek többsége ezen a részen zöld mezős beruházás volt, tömegközlekedési eszközzel nem lehet őket megközelíteni, csak a boltok (Tesco, Auchan) autóbuszával vagy jó sokat kell gyalogolni, ha nincs kocsid. Én már fiatalon szívesen elmentem volna Budapestről, de az én szakterületemen akkoriban vidéken nem sok álláslehetőség volt.

A másik dolog, hogy kicsit irigylem azokat, akik vidéki kisvárosban élnek és az emberek ismerik egymást. Itt reggel mindenki kocsiba ül vagy a buszhoz rohan, este későn esik haza, jóformán a szomszédok sem nagyon ismerik egymást. Csak akkor látom a szomszédot, amikor hét végén kimegyünk a kertbe ezt-azt megcsinálni.

2013. jan. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! viszont a vidéki kisvárosok lakói is gyakran hasonló életmódot folytatnak, mint amit Te felvázoltál. gondolok itt azokra, akik az adott településhez közel fekvő városba járnak nap mint nap.
2013. jan. 28. 19:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Szolnokon lakok. Habár politikai nyomás hatására a legélhetőbb városnak titulálták, ez egyáltalán nem így van, sőt. Az emberek magukba fordulóak, széthúzó véleményekkel. Sok a kötekedő, nem igazán tisztelettudó fiatalember (rasszisták kedvéért nem csak napbarnítottak), a város teljes adósságban van, egy újonnan épített hídon és bevásárlóközponton kívül semmi sincs. Finoman szólva is ronda (egy utcát leszámítva), túl forgalmas és hangos hasonló vidéki városokhoz képest.

Lenne egy csomó lehetőség, például az egyik legkiválóbb üdülőváros lehetne a természeti adottságok miatt, de ezt sem képesek kivitelezni.

Szerintem Budapest élhetőbb város Szolnoknál. Őszintén szólva én inkább Szegedre vagy Pécsre költöznék legszívesebben.

2013. jan. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi neked is! érdekes, nekem van egy szolnoki ismerősöm, és ő is szeretne elköltözni. kétszer jártam már ott és abszolút pozitív benyomásaim voltak. noha egész biztosan más egy várost látni kétszer, és más ott tölteni a mindennapokat.
2013. jan. 28. 19:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Pest mellett lakok egy faluban.A környék szép,pont a falu szélén lakunk és imádom.Csak egy baj van,ami tönkretesz mindent:a rossz közlekedés.Rohadt fárasztó fél órákat gyalogolni.Remélem,egyszer Budapesthez fogunk tartozni.De jó lenne.Akkor megoldódna ez a gond is.
2013. jan. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Budapest, Pest, kertváros.

Tökéletesen elégedett vagyok vele. Minden közel van, mégis a fővárosi viszonyokhoz képest csendes és tiszta a levegő.

2013. jan. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Budapesttől egy órára lakok, kisvárosban. Viszonylag szép, be is lehet vásárolni (jó piac, áruházak), de az embereket nem szeretem. Megőrjít az állandó pletykálás és a panaszkodás (bár valószínűleg ez mindenhol így van).


Munkalehetőség errefelé a nullához konvergál, így sokan járunk a környékről pestre dolgozni. Hamarosan fel szeretnék költözni pestre (főleg az ingázás miatt).

2013. jan. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!