Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Transznemű emberek, lenne...

Transznemű emberek, lenne néhány kérdésem, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

1, Milyen nemű vagy? (fiúból lány, lányból fiú, genderqueer...)


2, Mit gondolsz a nemátalakító műtétekről, hormonterápiáról? Ha már belevágtál, hol tartassz benne?


3, Egyetértessz-e azzal, hogy a TB támogassa a nemátalakító műtéteket? Miért igen, miért nem?


4, Mi a szexuális orientációd? (heteró, meleg, leszbikus, biszexuális, panszexuális...)


5, Ért-e valamilyen hátrányos megkülönböztetés az identitásod miatt? (beszólogatás, fizikai bántalmazás, családi probléma, munkahelyről kirúgás...)


6, Dolgozol vagy még iskolás vagy? Milyen szakterület(re készülsz)? (csak nagy vonalakban, konkrét intézmény vagy cég nevét ne írd)



7, Van-e párkapcsolatod, családod? Megnehezíti az identitásod a párkeresést? Hol keresel/találtál párt? Tervezel gyereket vállalni?



2013. jan. 29. 17:53
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%

1. Agender, azaz semleges nemű.


2. Szerintem teljesen rendben van, ha valaki műtétet és hormonterápiát szeretne, mert segítségükkel elérheti a kívánt kinézetet, és ez mentálisan nagyon sokat segíthet az embernek. Személy szerint én top-surgery-t és hiszterektómiát szeretnék, de ez egyelőre itt Magyarországon nem lehetséges, mint azt jól tudjuk.


3. Igen, szerintem támogatnia kellene a nemátalakító műtéteket, mert akiknek szükségük van rá, egy műtét nélkül akár könnyedén depresszióba és egyéb finomságokba eshetnek, aminek öngyilkosság is lehet a vége, és ezeket célszerű lenne elkerülni, nem? Mindenkinek joga van hozzá, hogy úgy nézzen ki ahogy akar, így ha még nem is támogatná a tb, akkor is legalább megadhatnák a lehetőséget az ilyesfajta műtétekre, anélkül hogy mentálisan betegnek bélyegeznek, csak azért mert transznemű vagy.


4. Aszexuális.


5. Sajnos anyám akitől elfogadást vártam volna, nagyon is ferde szemmel nézi, bármikor is rajtam van a binderem (az egy olyan trikó, ami lefogja a melleket, így laposnak néz ki a mellkas), és még mindig abban reménykedik, hogy egy nap meggondolom magam és kijelentem, hogy bocsi, mégis lány vagyok. Ez kicsit szarul esik. Sosem voltam lány, de ő ezt nem képes megérteni.


6. Egyetemista, informatika szakterületen.


7. Nincs párkapcsolatom, és egyelőre annyira nem izgat a dolog hogy emiatt rosszul érezzem magam. A párkeresést meg annyira nem nehezítené meg szerintem az identitásom, mert a úgy látom korosztályom eléggé liberális és elfogadó. Gyereket nem tervezek, és nem is akarok.

2016. máj. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%

1. Bigender; kétnemű

2. Nem vágtam bele, de gondolkozom egy top surgery-n. Szerintem megkönnyíti azon emberek életét ekik nem érik jól magukat a testükbe

3. Igen, mert valakinek nem telik rá, és nem egyéni döntés kérdése hogy milyen neműnek érezzük magunkat ez rajtunk kívül álló dolog.

4. férfiként heteró nőként homoszexuális, egyszerűbben monoszexuális és a nőkhöz vonzódom

5. még nem, de csak baráti körben tudnak rólam mindent, a családom előtt nem merem felvállalni magam mert félő hogy kitagadnak

6. iskolába jelenleg érettségizem. sportedzőnek fogok tanulni, utána pedig turizmus-vendéglátás irányon

7. nincs, sajnos nem vagyok túl szerencsés, nem tudom hol lenne érdemes keresni valakit

2016. máj. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%
előző vagyok az lemaradt: nem tervezek gyereket vállalni
2016. máj. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!