Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Biztos, hogy minden rendben...

Biztos, hogy minden rendben van a nemi erőszak "kezelése" körül?

Figyelt kérdés

Szándékosan ide tettem és nem a joghoz, mert ugyan jogilag se értem, hogy 1 állítás kontra 1 tagadás esetéán, nulla bizonyítékkal hogyan lehet vkit 8 évre ítélni, na de most jogon kívül is kíváncsi lennék a véleményekere, hogy szerintetek rendben van az, hogy ennél a tegnapi esetén is a bíró még pofátlanul ki is emelte, hogy "ugyan az orvosszakértő kifejezetten azt támasztja alá, hogy nincsenek erőszakos közösülésre utaló nyomok", de aztán csak mert csak mégis elítélte. Azaz maradt a csajszi vallomása.


Nem durva, hogy elég egy ellenséget szerezned, az másnap besétál a rendőrségre, feljelentést tesz ellened, és ugyan semmi bizonyíték nincs, sőt ami van, az is melletted szól, de nem baj, azért biztos ami biztos, lecsuknak?

Hát mégis ez mi? Én alig hittem a fülemnek amikor hallgattam a bírót. Hát itt hol a frászba marad a kétséget kizáró bizonyítottság, ha egyszer az orvosszakértő még alá is támasztja, hogy semmiféle erőszakra nem voltak nyomok, és csak sima közösülés történt?

Ennyire így megy ez, hogy elég egy csajszi vallomása, és részeltek az illetőnek 8 évre?


Nem durva ez egy kicsit? Nem kéne ezen a jogszabályon valamit változtatni, és elvárni némi bizonyítékot? Miért a nő szava a szent, és a férfié semmit se számít?


Szerintetek jól van ez?


Szerintetek nem ad ez lehetőséget egy csomó visszaélésre? Mint látjuk, elég csak egy csajszit lefizetni, és kész, el lehet tenni bárkit az útból. Biztos, hogy jól van ez így a jogrendszerünkben?



2013. febr. 6. 09:05
1 2
 11/13 Missi_Key ***** válasza:

akkor keveset olvasol. igen sok női visszaélés is van, de a másik esetből több, csak sokat nem is jelentenek, mert nem merik..

am meg nemrégiben volt egy eset ( Steubenville) ahol egy lány eszméletlen volt és megerőszakolták, és sok szemtanú és kommentelő nem is tekintette erőszaknak pedig azért....khm szóval jah van baj a megítéléssel főleg pl amerikában volt egy statisztika hogy mi számít erőszaknak és olyanok voltak benne h több mint 40% azt mondja ha házastárs erőszakol meg az nem is erőszak, vagy ha randi közben történik.

értem én hogy a másik oldal is rosz, és megalázó, és én személy szerint gusztustalanabbnak tartom azt ha azzal élnek visza mert a többi nő sorsát nehezítik meg..


szal csak azt akarom mondani h ez mindkét irányból hibázik

2013. márc. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

jó, ez is igaz, csak szal nincs rendeben itt se a bizonyítás se semmi, és jóformán elég egy nő szava, és máris annyi a férfinak. szal ezen azért kéne változtatni.

Az meg jó kérdés, h egyáltalán házasságban meg randin lehetséges-e elkövetni erőszakot, mert sztem ezzel már átesünk a ló túlsó oldalára, és tényleg csak azt erősíti, amit én írtam, h a fegyver a nő kezében van mindig. azért gondolj bele, egy házasságon belül, egyik nap csak összevesznek vagy éppen anyagi érdekből akár, aztán elmegy feljelentést tenni, hiszen úgyis az van, amit a nő mond. áá ez nem oké így! legalább egy kicsit komolyabban kéne venni a 100%-os bizonyítás elvét, és nem minden szir-xarra lecsukni valakit.

2013. márc. 27. 07:04
 13/13 Missi_Key ***** válasza:
fegyver lenne, de az erőszakot bizonyítani is kell pl látlelettel, és azért gondolj bele, az h elmész valakivel randizni és jól megerőszakol..aztán még rendőrségre se mersz menni, mert nem hiszik el..érted, az h valakivel elmész randira még nem jelent igent..volt egy ilyen CSI epizód is..ha érdekel: gyilkos randevú (3.évad 20.rész)
2013. márc. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!