Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez nem túlzás?...

Szerintetek ez nem túlzás? Hogy képes valaki ekkora félelemben élni?

Figyelt kérdés

Nővérem szerintem paranoiás.

Egy közepes nagyságú, nyugodt városban élünk, ahol soha nem történik semmi.

Ő azonban teljesen ki van rajta akadva, hogy esténként egyedül járkálok az utcán. Már évek óta ezt teszem, és soha semmi nem történt még, szinte egy lélekkel sem szoktam találkozni. De ő biztos benne, hogy leütnek, kirabolnak, megerőszakolnak, elrabolnak szervkereskedők stb... Világosan megmondtam már neki, hogy nem fogom amiatt lemondani az imádott edzéseimet, mert este van vége. Kocsim nincs, helyijárat felénk nem jár, így kénytelen vagyok este 10-kor egy fél órás sétára. Nem is szoktam félni, egyrészt azért, mert nem vagyok egy gyámoltalan nő, másrészt tényleg nem történt még semmi rossz.

Viszont ő ki sem meri tenni a lábát este egyedül az utcára, sőt szinte sehová sem jár egyedül. Kb. úgy fogja fel az életet, hogy minden sarkon egy gonosz gyilkos leselkedik ránk. Rossz tapasztalata tudtommal neki sincs, esetleg túl sok krimit nézett.

Mindezt meg is érteném, ha a nyóckerben vagy valami hasonló fekete negyedben laknánk, de nem. Attól meg csak rosszabb lesz, ha fél, úgy még inkább bevonzza a bajt magának.


Nektek erről mi a véleményetek? Kinek van igaza?


Én 20, ő 23.



2012. nov. 24. 14:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Én is teljes biztonsággal jártam haza éjszaka éveken keresztül,amég nem lett egy rossz emlékem.Azóta bevallom,én is félek egy kicsit hazafelé,de van,amikor egyszerűen nincs más választásom,ha menni akarok valahová.Lehet,túlféltették,vagy teletömték a fejét rémtörténetekkel.Nekem az egyik rokonom ilyen félős,ő is hasonlóan paranoiás szerintem és sajnos azt hiszem,az ő félelme rám is rám ragadt.Úgyhogy állítsd le a nővéredet,nehogy te is elkezdj képzelegni.Annyira azért nem veszélyes a világ,hogy ennyire kelljen rettegni.Ezt úgy mondom,hogy én is állandóan rémeket látok,de tudom,hogy ez nem egészséges és csak egy rossz élmény,meg a féltés miatt van az egész.
2012. nov. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Ami még nem történt megveled, bármikor megtörténhet. A mai világban tényleg nem tanácsos este magányosan a nyílt utcán, netán kiesőbb helyen sétálgatni. A nővéred tényeg túlzásba esett, mert valószínű beteg. Te pedig nem tudod felmérni az esetleges veszélyt.
2012. nov. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
59%

Bándy Kata sem félt, meg Ophelie sem...

De lehet, hogy a nővéredet hamarabb megtámadják, mint téged, mert valahogy látszik rajtuk, hogy potenciális áldozatok.

Én is utálok sötétben járkálni, inkább teszek egy kerülőt a busszal, hogy az utcánkhoz közelebbi megállóban szálljak le.Fényes nappal is leütik az embert. A kriminológus azt mondta, határozottan menjünk, az otthonunkhoz érve ne lazuljunk le.És ha leütnek, vigyék a táskát!:)

2012. nov. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy erre is van esély, de nem nagy. És tényleg nem szeretném csak emiatt lemondani az edzéseimet.
2012. nov. 24. 14:37
 5/29 A kérdező kommentje:
Hát én tényleg határozott vagyok, nem vagyok egy félénk kislány, tehát nem tűnhetek potenciális áldozatnak. :) Meg is tudom védeni magam szerintem, bár még utcai bunyóban nem volt részem.
2012. nov. 24. 14:39
 6/29 anonim ***** válasza:
66%

:D

Szerinted a határozottság megvéd? Ha a támadó szemébe nézel, és ő pislog előbb, majd szépen eloldalog?

2012. nov. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Bár az is igaz,hogy mostanában sokat romlott a közbiztonság.Amúgy amióta volt egy rossz kocsis élményem,azóta én is jobban szeretek busszal járni.És inkább dekkolok még plusz egy órát a városban akár egyedül is,minthogy mondjuk eggyel előbbi hévvel menjek haza és ne legyen busz,ami hazavisz.Sajnos elég messze lakok a hévtől,legalább fél óra séta.És helyi busz meg persze alig jár,pedig lenne rá igény.Amúgy is a francnak van kedve folyton fél órákat gyalogolni.1 voltam.
2012. nov. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Azért nehogy már ne lehessen kilépni egyedül az utcára egyedül...

Szerencsére azért nem olyan hely ez, ahol mindennaposak ezek a dolgok.

2012. nov. 24. 14:43
 9/29 A kérdező kommentje:
- egyedül
2012. nov. 24. 14:44
 10/29 anonim ***** válasza:
0%
Mehetsz. De másnak jogában áll agyonvernie, megerőszakolnia, kirabolnia, megölnie, ha olyanja van. És utána mindenki azt fogja mondani, hogy buta voltál, mert este élni merészelted az életed, nem pedig azt, hogy a támadót akasszuk fel.
2012. nov. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!