Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek többsége a másik emberben csak a rossz tulajdonságait emeli ki, még a legjobb szándékú embert is képesek megvetni?

Figyelt kérdés
Engem ez nagyon aggaszt, mivel ismerek olyan embereket, akik tényleg jó lelkűek és jó szándékúak, mégis kirekesztettek, vagy hamis bírálattal vádolják őket(természetesen a hátuk mögött).

2013. febr. 6. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen ez sajnos valós,és létezik.Az okát nem tudom,egyszer feltettem én is egy hasonló kérdést.
2013. febr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem létezne éjszaka, a szótárunkban a nappal szó sem szerepelne. Az ember a jó dolgokat hajlamos magától értetődőnek venni, és saját magát tartani az etalonnak. Így aztán "más szemében a szálkát is, sajátunkban a gerendát sem". De szerencsére odafigyeléssel lehet ezen változtatni.
2013. febr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az ilyen embereket valószínűleg sokat bántották. Én ezt egy védekezési reakciónak tekintem, megpróbálják kiszűrni azokat az embereket, akiknek bármilyen rossz tulajdonsága van és távol tartani maguktól, mielőtt még káruk származna belőle. Ez természetesen néha rosszul jön ki.

Akik pedig kreálják a másik ember "rossz tulajdonságát", szimplán buták és rosszindulatúak.

2013. febr. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!