Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szörnyülködnek ezen...

Miért szörnyülködnek ezen annyit az emberek? Ez tényleg olyan borzasztó dolog?

Figyelt kérdés

Főleg a szüleim ismerősei és a rokonaim szörnyülködnek azon, hogy még tanulok. Ma is megkérdezték hogy mit csinálok, mondtam hogy tanulok. Erre megkérdezték hogy mennyi idő van hátra belőle, mondtam hogy 1,5 év, erre egyből az jön hogy hány éves vagyok. Teljesen kiborít, nagyon rosszul érzem magam ilyenkor amiatt hogy egyáltalán elkezdtem az egyetemet, nem hogy még ilyenekkel traktáljanak. 22 éves vagyok, mesterképzéses, nem lébecolni mentem, ha tehettem dolgoztam mellette, csak ez a szak nem indul levelezőn, így nappalin csinálom. Nem vagyunk gazdagok, a szüleim fizikai munkások, de aránylag biztosan megélünk.

Tényleg ilyen borzasztó ez? Valamilyen frappáns válasz van erre a helyzetre? Mi a véleményetek erről?


2013. febr. 8. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

HÁt sajnos frappáns választ még nekem sem sikerült találnom, pedig egy pár évvel idősebb vagyok nálad, és én is tanulok, igaz munka mellett. És engem sem igazán értenek meg. Mindenki azt kérdezi, minek. Talán, hogy ne maradjanak olyan hülye, mint akinek ilyen kérdés egyáltalán eszébe jut. :)))

De én szeretek tanulni, mindig valami újat megismerni.

Úgyhogy szerintem egyáltalán nem borzasztó, és ahelyett, hogy ilyen marhaságokat kérdeznek, inkább nekik is tanulniuk kellene, már ha eddig nem tették meg.


Próbálj meg nem foglalkoznia az ilyenekkel, bár tudom, ez a legnehezebb. ;)

2013. febr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát, nekem az a normális, ha egy 22 éves tanul vagy dolgozik. Más opciót nem tudok elképzelni, szinte még gyerek vagy:D
2013. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"Azért tanulok még, mert szeretek tanulni."
2013. febr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne azt válaszold hogy "tanulok",hanem rögtön azzal indíts hogy "egyetemre járok nappalira és mellette dolgozgatok" így jobban hangzik.

De most konkrétan fogják a fejüket vagy csak rákérdeznek dolgokra,mert nem biztos hogy ezt rossznak gondolják,lehet csak érdekli őket milyen vagy.

2013. febr. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Speciel én azt tapasztaltam, hogy ahhoz, hogy végzettség nélkül dolgozhass, jobb, ha diák vagy, akkor viszont érj rá heti 7 napon 8 órában.

Szerintük mit kéne csinálnod? A lehető legjobb dolgot teszed szerintem. A jövődet is építed meg közben amennyire tudsz, dolgozol is. Örülök, hogy tudod egyszerre a kettőt! Üdv!

2013. febr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezzel az a baj, hogy nagyon alkami szinten hívnak valahova. Tavaly hívtak, most meg azt mondták, hogy akkor tudnának diákmunkát adni, ha legalább 3-4 hétköznapot bevállalnék.... Szóval, most csak tanulok :(
2013. febr. 27. 18:06
 7/7 anonim válasza:
Akkor csak örülj annak, hogy tudod csinálni a mesterképzést! Ne törődj vele, hogy mit mondanak, semmivel sem lenne jobb, ha otthon ülnél, munkát kapni nem olyan egyszerű most. Ha van rá anyagi keret, tanulj! Később lesz haszna, annak, hogy beállsz a munkanélküliek hosszú sorába, szerintem nem sok.
2013. ápr. 20. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!