Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugyanolyan horderejű a két...

Ugyanolyan horderejű a két dolog? Pro kontra vélemények jöhetnek!

Figyelt kérdés

Egy válasz ihlette a kérdésem,ezt előre leszögezném.


Röviden a téma: Anyuka beteg,orvoshoz nem megy de látványosan szenved rendszeresen,a gyerekeket már ez zavarja. Az anyukával élnek. Mármint h látványosan szenved,de nem tesz semmit érte hogy jobban legyen-nem megy orvoshoz.

Egy válaszoló erre azt irja a kérdezőnek,hogy őt sem dobta ki az anyja mikor kiskorában ok nélkül bömbölt.(azt hiszem szó szerint így irta)


Szóval egy gyerek szenvedése,ok nélkül bömbölése szerintetek is megfelel egy felnőtt szenvedésével?


2013. jan. 18. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is bosszantott az, ha valaki (ha okkal is) látványosan szenved, de nem képes tenni azért, hogy tegyen ellene. Más kérdés, ha nincs mit tenni, de oltári nagy baromság ezt ahhoz hasonlítani, amikor egy kisbaba sír, hiszen ő magatehetetlen még, így fejezi ki a baját, de segíteni magán nem képes. A felnőtt pedig képes lenne, csak nem teszi és úgy szenved.
2013. jan. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen az anyám. Már régóta fáj a csípője, de sosem megy el orvoshoz, mert nincs biztosítása. Rossz látni, hogy szenved, de nem hat rá, amit mondok. Engem is dühít néha, én sem szeretek szenvedni sokáig, bár bennem van egy olyan, hogy "nem kell nekem orvos, majd én megoldom magam". Ez egy hülye felfogás, de sajnos sokan rendelkeznek vele..:(
2013. jan. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen ember hüle.
2013. jan. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is "látványosan szenvedtek" Apám alkoholista volt, tudta is magáról, azon ritka példányok közé tartozott, akik bevallották. De azt mondta ez neki kell, mert nélküle boldogtalan...Mondhatom nagyon sajnáltuk szegényt, és örültünk hogy ő "boldog" mi, a három gyereke meg szenvedett. Na meg anyám. Ő aztán látványosan, előadta mindenkinek, hogy neki milyen nehéz az alkoholista férjével, mindegy ki jött vele szembe, fűnek-fának mondta, akár az osztálytársam anyjának, míg négyesben álltunk... Nagyon jó érzés volt, hogy kiadja mindenkinek, meg másnap is suliba menni... De anyámnak tényleg mindegy volt kinek panaszkodott, néha már azt sem tudtunk sírjunk vagy nevessünk. Pl. nagyapámnak nyávogott, aki állandóan mondta neki hogy költözzünk haza hozzájuk, de azt meg sem hallotta, csak mondta tovább, hogy ő milyen szerencsétlen... Na az ilyen szülőktől falnak megyek. Még nem tudom, hogy én milyen leszek, most még nagyon ott tartok, hogy nekem nem kell gyerek, félek, hogy én is csak meggyötörném szerencsétlent.. Évek óta kerülöm anyámat, apám meghalt, de ha összefutunk nagyszüleimnél akkor még mindig panaszkodik, sikerült neki összeszedni még egy alkeszt, így szenvedhet tovább legnagyobb örömére.

Kérdésedre válaszolva a két dolognak semmi köze egymáshoz.

2013. jan. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, azért egy kisgyerek és egy felnőtt között bizony nagy különbség van!

Nálunk a férjem ilyen, hogy nekem bármi gondom van (hozzáteszem nem szoktam látványosan szenvedni, akkor veszi észre, ha valami bajom van, ha már látszik rajtam), egyből mondja, hogy miért nem mész orvoshoz, meg holnap elmész az orvoshoz!

De ha neki fáj valamije? Csak mondja és mondja és mondja! Erre én, hogy miért nem mész orvoshoz, hátha nem fog fájni? De gondolod elmegy? Nem!

Én is úgy vagyok vele, ha fáj neki, kezeltesse ki magát, ha meg nem akar orvoshoz menni, akkor meg ne mondogassa állandóan! Gondolom tudjátok jól, hogy mije fáj, attól jobb nem lesz, hogy folyton ismételgeti.

2013. jan. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mantis religiosa ***** válasza:

Szerintem nem egyenértékű a két dolog. Egy szülő sem róhatja fel kisgyerekének dolgait, ez vele jár a szülőséggel! Amúgy is egy kis gyerek általában nem bömböl ok nélkül, és itt nem a nagyobbak hisztijére gondolok, csak a szülő számára nem mindig világos elsőre, mi a gondja a kicsinek. A dolog másik oldala, hogy idősebb szüleink bogaraival nekünk is belátóbbnak kell lenni. Az én szüleim, nagyszüleim se szívesen mennek dokihoz, de nem is szenvednek látványosan, sőt időként nagyon jól titkolják fájdalmaikat, még engem is átvernek néha, mikor kicsit kevésbé figyelek oda erre.


A te esetedben javaslom, helyezd kilátásba, hogy kihívod a az orvost, mert téged ez zavar, hogy tehetetlenül kell nézned a szenvedéseiket. Garantáltan vissza fogják fogni magukat. Ha pedig nem, tedd meg, aztán majd elgondolkodnak ezen. Én sem igazán bírom, ha valaki mártírt csinál magából, akár okkal, akár ok nélkül teszi.

2013. jan. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%

Először is: azt szokták mondani, hogy "aki nem tud akrabusul, ne beszéljen arabusul". A pro et contra egy latin kifejezés. Nem kell használni a latin szavakat, ha még arra sem vesszük a fáradtságot, hogy megnézzük, hogyan is íradnóak - pláne, hogy mit jelentenek.


Másodszor: ha valaki ide felír egy kérdést, akkor választ szeretne kapni, nem pedig azt, hogy mások ebből új problémát csinálnak. Téged miért érdekel az, hogy egy kérdésre mások mit válaszolnak, és miért böki a csőröd annyira egy válaszoló válasza, hogy ebből csinálsz ide új kérdést, ráadéul egy olyan kérdést, amely elég egyérteműen megválaszolható.


Harmadszor: természetesen szó nincsen arról, hogy egy csecsemű sírása "ok nélküli" lenne (mindig van oka), és össze sem hasonlítható horderejű egy csecsemő vagy egy kisgyerek indulatrohama egy felnőttével.


Illetve egy esetben össezhasonlítható: amikor egy felnőtt ember olyan elemi erővel ordít és fél, mint egy csecsemő, az nem holmi gyönge hisztéria, az annál sokkal keményebb dolog! Ha érdekel, keress meg egy pszichiátriát és kérdezgess dokikat. Még jobb, ha ha beállsz egy-két hónapra nővérnek. Láthatsz olyan elemi erejű rohamokat, amelyek pontosan egy csecsemő érzelmi szintjén vannak.


Sokadrészt: nem mérhető össze két felnőtt ember szendése sem egymással, mert minden ember más és más.


Az általad idézett "női hölgy" (boldogult tanárom annak idején így hívta az önző hisztérikákat) nem való anyának. De nincs ezzel egyedül. Itt a GYK-n rengeteg ember szenvedő alanya annak, hogy az anyja pusztán biologice funkcionált így-úgy, de mint ANYA igen gyatra volt.


Ps: csak mert lepontozol, még igazam van. :)

2013. jan. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!