Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki jó emberismerő! Azok...

Aki jó emberismerő! Azok ellen akik beleszólnak a másokkal való vitáimba azokkal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Tényleg rengeteg ilyen ember van!

Családomba, osztályomba.

Ha valakivel elkezdek vitázni, mert nem tetszik amit csinál, vagy ahogy csinál, akkor ezek az emberek mint ha kötelező lenne beállnak a másik ember mellé, és elkezdenek Ők is velem vitázni, hogy "mi közöd van hozzá?! És te mit csinálsz?! Ezt pont TE mondod?!!!!"

És engem eléggé irritál, hogy

1: Nem hozzájuk beszéltem

2: Minek szólnak bele ha közük sincs a másikhoz/adott témához?

3: Minek védik a másikat főleg olyanban amiben tényleg sáros az illető?


Az ilyenek ellen mit lehet kezdeni?

Komolyan mintha azért csinálnák, mert szeretik a szájkaratét? Szeretik a konfliktust?

Minek szállnak bele mások vitáiba?


Ilyenkor mindig megmondom nekik, hogy "Most te mit szólsz bele? Nem hozzád beszéltem, közöd sincs hozzá!"

Akkor jön a :" Mert nincs igazad azért!"

Itt mondom, hogy de pont hogy igazam van, máskülönben nem szólnék senkinek 1 szót sem...


Na az ilyen emberek miért szeretik ezt csinálni?

És mit tudok velük kezdeni?

Mert én még, ha a legjobb barátom is csinál valami hülyeséget, és felelős érte, én nem védem! Talán ha megkér, hogy mondjak vaalamit, de nem ugrok egyből, hogy "De, nem úgy volt!..."

Az ilyenekkel lehet egyáltalán kezdeni valamit?

Azt vettem észre, hogy nem is védeni akarnak mást, hanem engem leoltani...



2013. febr. 11. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, szálkák és gerendák...


Írj valami példát, mert abból, amit eddig leírtál, nagyon nem tiszta a helyzet.

2013. febr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

védik azt akit jobban bírnak mint téged

vagy mégsem neked van igazad csak nem tűnik fel (nekem is van egy ilyen ismerősöm, akkor is erőlködik amikor mindenki mondja neki hogy hülyeségeket beszél)

2013. febr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Most írhatok példát aztán lehet az jön ki, hogy én vagyok a hülye akinek nincs igaza, és kötözködik mindenkivel...



Hülye példa lesz, nem az élet legnagyobb problémája, de...

Matekból nem vagyok a legjobb, és én nem is tagadom, és volt, hogy feleltem, és izgultam, és kb nem tudtam megoldani egy példát, és osztálytársam ezt megjegyezte, és mindig kiröhögtetett a többiek előtt, hogy ha kérdezte a tanár, hogy van-e önkéntes jelentkező felelni...

És egyszer Őt hívták ki felelni, és a 5x5 nem ment neki meg kb a 5ből -8 meg ilyenek.

És leültette a tanár egyessel. Én meg erre mondtam neki, hogy "Na most mond hogy ki a hülye..." Erre nem tudott kb semmit mondani. De osztálytársam, meg ezt meghallotta, és egyből: "Jaaaj, ezt pont te mondod!? Aki a múltkor úgy felelt, hogy röhej volt nézni?"

Na de ez hülye példa meg tényleg nevetséges, de ez jutott eszembe.

És olyanok védik a másikat, akik kb egymáshoz sem szólnak egész évben aztán, ha ellenem kell jönni, akkor a legjobb barátok akik a másikat a tűzből is kihoznák...

Na most meglátjuk kinek jött le az, hogy én vagyok a kötözködős konfliktus kereső... :D

2013. febr. 11. 18:14
 4/8 anonim ***** válasza:
akkor olyan szinten irritáló vagy hogy azok is összefognak ellened akik nem bírják egymást.
2013. febr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

családombaN, osztályombaN


Valószínű, hogy nem jó stílusban adod elő a véleményedet, és ez vált ki ellenérzést másokból.

Próbálj megkérdezni valakit, aki kedvel téged és szokott ilyen helyzetekben látni pl. az osztályban, hogy szerinte mi lehet a gond.

2013. febr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

mert saját magukat akarják igazolni..másokban mindig tükröt látunk. ami valakinek zavaró másban, az azért az, mert azt a tulajdonságot elnyomja vagy nem bírja elfogadni saját magában, és így akarja erősíteni magában a tudatot, hogy ő aztán tényleg nem olyan, pedig mélyen tudja, hogy az, de nem akarja bevallani magának.

az ilyen emberek ha látnak egy vitát és beleszólnak, nem bírják elviselni hogy mások mást gondoljanak mint ők, erősen a saját igazukat akarják érvényesíteni. esetleg próbáld meg megérteni, hogy őt mit gondolnak, mert esetleg igazuk lehet.

pl a matekosnál. aki folyton oltogatott hogy rossz vagy matekból, teljesen nyilvánvalóan azért tette, mert nem bírja saját magában elviselni, hogy orssz matekból (tényleg az, láthattuk). te ezt tudod és igazsaágtalanságnak látod hogy leszól, miközben ő sem jó, pont azért mert érzékeny vagy ha leszólnak, főleg ha nincs is igazuk. lehet hogy néha te is hajlamos vagy mások gyengeségeit felnagyítani, ugyanakkor azok a hibák benned is megvannak?

egy "beleszóló" ember ezt látja, és muszáj kimondania az igazát.

2013. febr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem tudsz velük mit csinálni, alacsony az érzelmi intelligenciájuk. Majd kerülnek még olyan helyzetbe...
2013. márc. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azok szoktak ilyen beleszólósak lenni, akiknek saját erényük nem nagyon van,tehát lesik az alkalmat, mikor szólhatnak be másnak, oltogathatnak mást, vagy a hibájára irányíthatják a többiek figyelmét, mert azt hiszik, ettől ők majd ügyesebbnek, jobbnak látszanak.Ez az egyik legszánalmasabb fajta.Munkahelyen pedig egyenesen irtani való.Ha nem állítod le azon mód, a fejedre nő.Persze az más, ha mondjuk legjobb barátja védelmében szól csak be, akkor az érthető, de ha boldog-boldogtalant"véd" a maga javára, az azért látható!

Válaszként mondd meg neki, hogy attól még nem lesz különb, ha beleszól.És figyelmeztesd valami hibájára, vagy gyengeségére, majd elmegy a kedve.

2013. márc. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!