Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a féltékenységem...

Mit tegyek a féltékenységem ellen?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt, szeret, megbízik bennem, sosem adott okot a féltékenykedésre igazán, mégsem tudom legyőzni és már zavar engem a dolog... Nyáron lesz az esküvőnk, és egyre jobban zavar magamban a zöld szörny.


A fő problémám, hogy minden exe a "havercsaja", irkálnak egymásnak, nagy ritkán találkoznak is; ezt úgy próbáltam kiküszöbölni hogy szerettem volna én is találkozni velük, hogy megismerjem őket és elmúljon a félelem, de a párom mindig lerázott hogy "régen találkoztak, ők nem kíváncsiak rám, ők az ő barátai én nem is ismerem őket". És innentől kezdődött a gyanakodás-áradat, mert miért ne ismerhetném meg a barátait? (akikkel egyébként évekig együtt volt és minddel le is feküdt....)



Van valami szakember aki segíthetne? Párommal nem tudok erről beszélni, vagy nem vesz komolyan, vagy túlhergeli magát...


23N


2013. jan. 15. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem át kéne gondolni ezt az esküvőt...régen rossz, ah egy pasi ilyen szinten tartja a kapcsolatot minden exével, akikhez semmi köze már.Nekem nem kéne egy ilyen pasi az tuti.Az én pasim egy szakítás után még a telefonszámát is kitörölte a hölgynek, hiszen nincs már mit beszélniük egymással, aminek vége, vége.
2013. jan. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Neki ez természetes dolog, jóban váltak el minddel, és szeretné ha megmaradna a "baráti kapcsolat". Nem érti mi benne az abszurd. Csak sajnos más forrásból tudom, hogy nem egy nő másképp gondol rá még mindig. Ő ezt nem veszi komolyan. Reméltem hogy az esküvő gondolata és kilátásba helyezése segít hogy lekopjanak, de csak még jobban nyomulnak rá. Szeretem, csak annyit szeretnék, hogy végre hadd ismerjem meg a barátait...
2013. jan. 15. 11:49
 3/12 anonim válasza:
87%

Én azt gondolom, hogy igenis okot ad a párod a féltékenységre. Mert ha ex, és már csak haver, akkor miért ne találkozhatnál velük? Hiszen akkor Te kellene, hogy legyél a legfontosabb... Nyilván, hogy nem ismered őket, hiszen lehetőséget sem ad Neked arra, hogy megismerd őket! Viszont azt is megértem, hogy olykor-olykor négyszemközt akar velük találkozni, de hogy mindig? Hogyan reagálna a párod, ha Te tennéd ugyanezt? Ha elkezdenél találkozgatni az exeiddel, négyszemközt? Lehet, hogy nem tisztességes, de én olykor az adott pasi ellen fordítottam a saját fegyverét. Szinte mindig működött! (Nyilván ha a kapcsolat olyan, akkor erre egyáltalán nem kellene, hogy legyen szükség.)

Szakember persze van, a saját önbizalmadat is erősítheted.

2013. jan. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez már nekem is eszembe jutott, de semmi reagálás, sőt, örült hogy kimozdulok itthonról.... részéről nulla féltékenykedés, semmi gyanakvás, így nem tudom megmutatni neki, mi zavar. Találkozott velük 2-3x négyszemközt, és amikor kértem hogy én is mehessek legközelebb, kiverte a balhét hogy én milyen vagyok már, és inkább nem is beszélt velük jó ideig, nem hívta őket, nem reagált az üzenetekre, pedig előtte nagyon jól tartották a kapcsolatot.
2013. jan. 15. 11:54
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem az a gáz, hogy az exszeivel tartja a kapcsolatot, mert a férjem is tartja a kapcsolatot velük, hanem az a régen rossz, hogy nem akarja hogy megismerd őket! Én ismerem a férjem összes exszét, akivel barátkozik. Jóban vagyok velük, és a gyerekeink is szeretik egymást. Ez intelligencia kérdése, hogy tudjuk ezt kezelni. Mond meg a barátodnak, hogy hívja át hozzátok, te is kíváncsi vagy rájuk.
2013. jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Én híve vagyok annak, hogy egy párnak legyen külön élete, nem feltétlen kell egy baráti kör, hagyjuk egymást élni. De azért az kicsit fura, hogy 3 év alatt nem mutatott be a barátainak. Nekem is van olyan exem aki a barátom, a férjem ismeri, össze is szoktunk ülni, de van hogy nélküle megyünk el. Mármint nem kettesben, hanem többen. Eleinte biztos volt benne is féltékenység, de látta, beszélt vele, ismeri és ez elmúlt. Ha bújtattam volna, biztos neki sem tetszett volna. Mindenkiben van egy alap, egészséges féltékenység, ez nem baj. Veled sincs baj. Próbálj meg beszélni vele még egyszer, mert ez tényleg gyanús egy kicsit, de közben meg nagy eséllyel tényleg csak barátok. Mond neki, hogy mivel nyáron esküvőtök lesz itt az ideje megismerned a barátait, azt a lányt is.
2013. jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Nekem már eleve furcsa, hogy exekből havercsajok lesznek. Az rendben, hogy nem kíváncsiak rád, de ha ők exek, akkor a párod miért kíváncsi rájuk?

Nálunk nincs olyan, hogy én barátom te barátod, és hermetikusan elzárjuk őket egymástól. Mindenki ismer mindenkit.

Ilyen eljárás mellett én is féltékeny lennék, csak, mivel voltam már olyan kapcsolatban, ahol ok is volt rá - csak később derült ki, mert jóhiszemű voltam -, meg idősebb is vagyok, mint Te, egyáltalán nem ragaszkodnék ilyen körülmények között egy ilyen párkapcsolathoz.

Szerintem az az egészséges, ha a másik élete nyitott könyv, nálunk legalábbis így van, és pláne furi ez a Te helyzeted esküvő küszöbén.

2013. jan. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Nekem az a véleményem, hogy igenis számítanak még neki azok a csajok, legyezgeti a hiúságát, hogy még mindig odavannak érte. Ezért nem akarja (nem meri!) bemutatni őket, mert fél, hogy nyilvánvalóvá válik, mi is folyik ott... Szerintem csak az tesz ilyet, akinek vagy nincs rendben az önbizalma és mástól várja az igazolást, vagy nem szeret eléggé... Nálam ez sosem volt gond, és a páromnál sem, hogy bemutassuk egymásnak azokat az exeket, akiket érdemesnek tartottunk rá... (nem mindet, mert nem is tartjuk minddel a kapcsolatot!)
2013. jan. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az tény, hogy nagyon tud szeretni, illetve keveset kapott ebből kiskorában, így lehet, hogy tetszik neki, hogy még mindig odavannak érte, élvezi hogy szeretik és figyelem irányul rá. De én ezt nem bírom.... próbáltam már vele beszélni sokszor, mindig heves vita lett a vége, hogy álljak le, ők az ő barátai a szokásos szöveg... és mindig van valami kibúvó.


De az esküvő jó indok, elé fogok állni és kerek perec megmondani, hogy igenis találkozni akarok Xel meg Yal. Hátha beválik.

2013. jan. 15. 12:13
 10/12 anonim válasza:
Így már inkább érthető. Sok problémánk a gyerekkorból ered... Nos, talán segít, ha szépen elmagyarázod neki, hogy Te szereted, és vele akarod leélni az életedet, de ha ezt meg ezt csinálja, akkor az így meg így néz ki... és Te nem féltékenykedni meg nagyjelenetet rendezni szeretnél, csupán részt venni az életében... amibe a barátai is beletartoznak!
2013. jan. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!