Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lehet ennyi idős embert...

Miért lehet ennyi idős embert átverni? Miért van ennyi naiv idős ember?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam azon, hogy mennyi idős embert vernek át, mennyien hisznek idegeneknek első szóra. És nem tudom, hogy ez a korukból adódik, vagy akit idős korában átvernek, az korábban sem volt másmilyen.

Mert ha körülnézek a saját családomban, nagyon sok 70-80 körüli rokonom van, de még egyiküket sem tudott átverni senki. Pl. anyám is 70 éves lesz idén, de még az életben soha nem dőlt be semmilyen átverésnek. Lehet, hogy pár éve múlva már őt is bárki át tudja verni, csak mert idősebb lesz?

Én inkább arra gondolok, hogy akiket idős korukra át tudnak verni az nem attól van, hogy idősek, hanem attól, hogy fiatalabb korukban is ugyanilyen naivak voltak, csak abból nem lett hír.

Mi lehet a magyarázat?



2013. febr. 15. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Én az idősektől, amit nem értek az az ajtó zárása.

Ráfordítja a kulcsot, de már nem veszi ki, hanem benne hagyja???!!!!

2013. febr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok nem időset is át tudnak verni. Az emberi hiszékenység nem korhoz kötött.
2013. febr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:19

Ha benne van a kulcs a zárban, nehezebb a másik oldalról beletenni mást.Főleg, ha kicsit el is van fordítva, még kilökni is nehéz.

2013. febr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Na úgy látom Te se vágod miről beszélek.

Én arról mikor elmegy otthonról és úgy hagyja a zárban, mert valszeg feltételezi, h a hülye betörő nem tudja, h a kulcsot el kell fordítani...

2013. febr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Nagyon sok nem időset is át tudnak verni. Az emberi hiszékenység nem korhoz kötött.


Igen, én is erre gondoltam. Csak ha fiatalabbak vernek át, az nem kerül be a hírekbe. De valószínűleg ezekből lesznek aztán azok, akiket idősebb korukban is ugyanúgy átvernek.

2013. febr. 15. 20:40
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Egyszerűen abban a korban még mindenki becsületes volt. El nem tudtak olyat képzelni, hogy bezárják a kaput, vagyis még kerítés sem nagyon volt, mert csak elvétve voltak banditák, rablók, inkább csak szájhagyományból hallottak róluk. Még az én gyerekkoromban sem kellett kaput zárni és a boltban sem tudtak becsapni, mert minden boltban ugyanaz a termék ugyanannyiba került, bele volt ütve gyárilag az ára még a cipőkbe is. Ha valaki véletlenül valami rosszat tett, hetekig lelkiismeret furdalása volt és sűrűn imádkozott. Szándékosan senki nem akart kárt okozni a másiknak. Szóval ezért nehéz velük megértetni, hogy ne higyjenek el mindent, mert manapság a hazudozás és a károkozás már nem bűn.
2013. febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt se felejtsük el, hogy az átvert idősek nagy része nagyon magányos. Ilyenkor ezt szokták általában kihasználni, sajnos sikerrel (pl. én sem tudom elképzelni, hogy nagyszüleimet bárki át tudná verni, de a szomszédban lakó magányos idős nénit könnyen át lehetne, ha a szomszédság nem figyelne rá, és törődne vele).

A másik tényező a dependencia lehet (szerintem).

2013. febr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindegyik hasznos volt.
2013. febr. 16. 08:55
 9/10 anonim ***** válasza:

Az idős ember sok tekintetben megváltozik.

Türelmetlenebb lesz, feledékenyebb.

Előfordul extrém eset is, aki még az utcára sem mehet ki, mert a nevét is elfelejti.

Logikai képességei is gyengülnek és bár nagy tapasztalata van, erre sem mindig emlékszik.

Az egyébként már velem is előfordult, hogy a levélládában felejtettem a lakáskulcsot, mert érdekes levelet kaptam, ami elterelte a figyelmem, de mivel kulcs nélkül nem tudtam a lakásba bemenni, hamar meglett. A rizikó nagy volt, mert a levládán még a lakás száma is rajta van.

Tehát mindenkivel megeshetnek dolgok, a szélhámosok ügyesen becsaphatnak mindenkit. Azok mindig előre felkészülnek és tanulmányozva a célzott személyek lélektanát, ügyesen felépítik a cseles átvágást.

Ha éppen öregek a célpontok, akkor valszeg kihasználják, hogy nem igazán otthonosak a mai világban, aminek gyors változását nem mindenki tudja követni.

Börtönök és bűnözés régen is voltak, sőt csalás is.

Még a Lánchídat is eladta egy svihák, meg a Váci utcát, ne csodálkozz hát.

Ezek a csibészek nagyon is ügyesek, előre kitervelnek mindent, a java még a visszavonulásra is tervez.

Nem igazán naívság az oka, hanem kihasználva a fent említett negatív változásokat, amit kombinálnak egy módszerral, könnyebb a dolguk. Meglehet, előbb tesztelik is az áldozatot egy kissé és hát nem vagyunk egyformák.

A fiatalokat másképpen és mások húzzák csőbe és bármilyen éles eszű vagy, időnként úgy megetetnek, hogy még csak észre sem veszed.

Persze embere válogatja, hogy mit vesz be, de a szélhámosságokat nehéz kivédeni.

2013. febr. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, eszembe jutott egy humoros eset, egy kabáttolvaj.

Arra hivatkozott, hogy ő ugyan nem lopta a kabátot, bement az étterembe és egyszerűen elkérte, mondván - kérem a kabátot.-

Csakhogy úgy volt öltözve, hogy a vendég, aki készséggel odaadta, azt hitte, hogy ő a ruhatáros...

Na szóval, eset, körülmény, hihetőség, mind változó, a beállított szituáció kedvez a csalónak, nem az öregségen van a hangsúly.

2013. febr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!