Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az általad ismert, nagyon...

Az általad ismert, nagyon magas kort megért emberekben mik a közös jellemvonások?

Figyelt kérdés

Ahogy tegnap elgondolkoztam 90 év körüli ismerőseimen, észrevettem, hogy van bennük némi közös vonás.Gondoltam, megkérdezem, más is észrevett-e valami hasonlót.

Ezekben a különösen magas kort megért emberekben a következő tulajdonságokat vettem észre, ami mindegyikükre valamilyen szinten jellemző és meghatározó tulajdonság:

Szeretetteli könnyedség, vidámság, nyugalom. Ők is tudnak persze szomorúak vagy dühösek lenni, de hamar túlteszik rajta magukat, tehát könnyen vigasztalódnak. Adakozók, jószívűek,barátságosak, bátrak, talpraesettek.Nem sokat foglalkoznak olyan befolyásoló tényezőkkel, mint betegség, kor, anyagi helyzet.

Hát nagyjából ennyit tudtam most összeírni, talán ezek a legjellemzőbbek.

Érdekes dolog ez, nem?


2013. febr. 19. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Mind ráncosak.
2013. febr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztalom, hogy ezek az idős bácsik, nénik mind nagyon sokat dolgoztak egész életükben, nyugdíjas éveiket is munkával, kertészkedéssel töltik. Sosem panaszkodnak, hogy hol fáj, csak nagyon indokolt esetben mennek orvoshoz. 80-90 éves korokban is önellátóak, de minimum a saját lakásukban élnek. Rokonok sokat látogatják őket és nem hagyják, hogy eluralkodjon rajtuk a letargia. Persze ez nem mindig igaz, de az én tapasztalataim ezek.
2013. febr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A ma 70 év fölöttiek átélték a háborút, a Rákosi korszakot, tudják mi a nélkülözés. Az ő idejükben még összetartottak a családok, a szomszédok. Nem csak a pénz hajszolása volt fontos nekik, mit a mai fiataloknak.

Elfogadták az életet olyannak, amilyen lehetett. Dolgoztak magukért és a családjukért is.

2013. febr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na igen, ez is igaz, amit az életükről írtok, bár engem a személyes tulajdonságaik érdekelnek leginkább.Csak összehasonlításképp.

Valóban, az általam ismert nagyon idős emberek is nagyon önállóak idős létükre is,ezek viszont bizony elmennek orvoshoz, ha szükségét érzik(így gondolom, annak is köszönhetik magas korukat, hogy időben felfedezik és kezelik a betegségüket).Az is való igaz, hogy nagyon tevékenyek és öregen is fürgék, már amennyire lehet.Szomszéd 90 éves tata már járókeretes, de még vígan elsétál a boltba így is, mert kedve az van a mozgáshoz, és bár egyedül lakik, de sokat énekel, csak úgy, a maga szórakoztatására, nagyon tud örülni olyan apróságoknak is, mint a kertben a madarak, vagy a jó idő.A 89 éves szomszéd néni is pont ilyen.

Dédim 101 évet élt, nehéz élete volt, sok gondja és rossz férje, de ő mindig mosolygott és soha annyit sem káromkodott, hogy a fene egye meg..

Közös bennük az is, hogy örömüket lelték a szép, esztétikus dolgokban, tehát fejlett volt a szépérzékük és viszonylag egészséges életmódot folytattak.

Azonban volt egy olyan ismerősöm, aki nagyon magas kort megért annak ellenére, hogy ivott, mint a kefekötő, igaz, ennek ellenére, pontosabban, azt hiszem, pont emiatt nagyon boldog volt.Annak idején a röhögésétől zengett a környék, tehát végül is, őt is a boldogság tartotta ilyen sokáig életben azt hiszem.

2013. febr. 19. 11:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Van benne valami igazság kérdező!

Az én falum a Bakonyban van, itt a levegő is jobb.

Itt az emberek közül nagyon sokan megérik a 80 éves kort, a 90 se olyan ritka.

Közös jellemvonás a munka szeretete, bár a régi falusi emberek nem is tűrték meg maguk között a léhűtő, lusta embereket.

Egyik néni 89 évesen még mindig tyúkokat, kacsákat, malacot tart, és bírja erővel. A szomszédja 92 évesen halt meg, de 90 évesen még járdát betonozott(!) Szintén 92 évesen meghalt Józsi bácsi haláláig biciklivel járt templomba! Vendel bácsi 93 évesen átsétált a szomszéd faluba (5km) Sanyi bácsi 98 évet élt, szinte az utolsó időkig kijárt a focimeccsre.

Mind víg kedélyű, vidám, optimista ember volt.

Talán az sem elhanyagolható tényező, hogy minden hithű vallásosak voltak, templomba jártak minden vasárnap. És hát nem éppen egészséges ételeket ettek életükben, de azokat mind saját maguknak termelték meg, nem a bolti szemetet ették. Így most hirtelen ennyi :)

2013. febr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én leginkább a vidámságot emelném ki édesanyám (94) tulajdonságai közül . 65 éves koráig dolgozott ( szellemi munkát ) majd utána még 5 évig , mint tanácsadó járt vissza. Most alig várja a jövő évet , mert akkor fogja megkapni az ő szavaival a 95 évéért járó "életbenmaradási prémiumot" . Mint közgazdász a mai napig dühöng ha a vezetők olyan intézkedéseket hoznak , ami nem jó Mo.-nak , és elmondja mit kellett volna csinálniuk . Az orvos ugyan havonta jár hozzá , de az öregségen kívül nem nagyon talál nála semmit . És igen : jószívű , adakozó de kizárólag csak naturálisan , tehát pl. pénzt nem hajlandó a koldusnak adni , de vesz neki egy fél kiló kenyeret és felvágottat . Múltkor a szomszéd nénihez (85) kopogtattak be az ál-gázóraleolvasók , mire ő az igazolványuk elkérésével megfut
2013. febr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
amította őket . Összefoglalva : kívánom mindenkinek hogy ugyanilyen egészségben ugyanilyen magas kort érjen meg .
2013. febr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

-optimizmus

-pozitív hozzáállás

-mindenki felé őszinte szeretettel és segítőkészséggel fordulnak

-őszinte vidámság

-nyugalom

-önzetlenség

-szorgalom

-egész életükben keményen dolgoztak

-önuralom: még ifjú éveikben sem voltak hedonisták, mindig megálljt parancsoltak maguknak, tartózkodtak minden káros dologtól fizikailag és lelkileg egyaránt

-mindig törődtek az egészségükkel

-segítőkészség

-barátságosság

-...és nem utolsósorban minden 90 év fölötti kort megért ismerősöm őszintén hívő keresztény, és az életük legnagyobb részében azok is voltak. :)

2013. febr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért ez a kereszténység... nem jelent semmit.
2013. febr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként szerintem lehet valami a kereszténységben...Ezek az általam ismert öregek is vagy keresztények voltak, vagy ha mégsem, akkor is úgy éltek, ahogy a Biblia örök érvényű bölcsességei is javasolják.

"A szelíd szív a testnek élete,az irigység pedig a csontoknak rothadása"

2013. febr. 19. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!