Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Még így utólag is, elmondjam...

Még így utólag is, elmondjam a rossz jegyet?

Figyelt kérdés

Üdv,


Most lesz fogadóóra az iskolában és a szüleim elmennek oda. Igazából semmi baj nem lenne, csak matematikából van egy pár eltitkolt jegyem. Félévkor hármas lettem 3.55-el, annak majdnemhogy örültek, eddig elég rossz voltam matekból. Viszont ebben a félévben van két hármasom, három egyesem és egy kettesem. Eddig csak a kettő hármasról tudtak gyakorlatilag, ezeket titkoltam el. Eddig mindent megmondtam a matekon kívül, minden rossz jegyet. Bár a föci, biosz, kémia, fizika, angol kifejezetten jól megy számomra, legalábbis a négyes jónak számít számomra. A töri és a matek nem igazán megy. Hát a törit együtt tanuljuk, mert az köztudottam senkinek sem megy az osztályból, a félévi átlagunk nem érte el a hármast (2.45), szóval a rossz jegyért nem igazán akadnak ki. Nem tudom így utólag miért nem mondtam el a matekot, valóban butaságnak tűnik így. Érdemes elmondani, vagy ha fogadóórán megtudják, akkor teljesen mindegy? Nagyon jó kapcsolatban vagyok a szüleimmel, a matekon kívül igazából mindent megmondtam nekik, és a jövőben is tervezem megmondani. Ha igen, akkor hogyan mondjam meg? Igazából most ha eltiltanak a sz.géptől, vagy bármitől az sem igazán érdekel, mert megértem őket..


14/F/9.o,gimnázium


2013. febr. 26. 21:49
 1/3 anonim válasza:

Az írásodból úgy tűnik teljesen értelmes, okos gimnazista vagy.

A helyedben meggyónnám a szüleinek az a pár 1-est. Hidd el, nagyon sokat számít,hogy tőled hallják vagy a fogadóórán a tanárodtól. A szüleid helyében értékelném az őszinteségedet (BÁR LEHET, HOGY EZ ELSŐ PILLANATBAN NEM TŰNNE FEL).

Lehet, hogy kellemetlen eléjük állni, de tedd meg.

A büntit meg viseld méltósággal, tényleg megérdemled.

Ja, és igyekeznék kijavítani az a néhány karót. Ha ilyen a hozzá állásod nem is lesz nehéz.

Sok sikert!

2013. febr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor hétvégén odaállok eléjük :D
2013. febr. 26. 22:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt és általában is, a mellébeszélések kiderülnek azok számára, akik kíváncsiak rá (tudod, a hazug embert előbb utolérik, mint a sánta kutyát). Az igazmondás néha kellemetlen, de ha az összes esetet végiggondolod, észreveheted, a jó érzés van túlsúlyban. És itt van még egy szempont. Ha a szüleidnek az a tapasztalata, hogy mindig igazat mondasz, az egy idő után bizalmat szül. Annak sok haszna van, például segítenek, ha szükséged van rá, megengednek szokatlan dolgokat, ha biztosítod őket, hogy nem lesz baj. Elhiszik, mert ezt tapasztalták.


Ami a két tárgyat illeti, az a gyanúm, rossz módszerrel tanulsz/tanultok. Mindig az a fontos, hogy értsd, amit elolvastál. Ne betanuld, mert azt holnapra elfelejted, nincs mihez kötni. Az értésnek az a lényege, hogy a következő dolgot már az előzőhöz tudod kötni, észreveszed egy idő után, hogy minden egymásra épül. És amikor szükséged van rá, eszedbe jut valami, arról egy másik, hamarosan pedig az, amire éppen szükséged van. És ha valamit nem értesz, ne sajnáld a korábbi tankönyveket előszedni, mert szinte biztos, hogy valami korábbi hiány az oka.


Miért is kaptál egyest matekból? Mit nem tudtál?

2013. febr. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!