Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyetértenél-e azzal, hogy...

Egyetértenél-e azzal, hogy tiltsák be a 12-éven felülieknek szánt filmek és sorozatok szinkronizálását? (csak eredeti nyelv, felirat)

Figyelt kérdés

Előnyök:


-az emberek különösebb erőbefektetés nélkül megtanulnának angolul


-az olvasni nem tudó kisgyerekek nem értenék a nem nekik szóló filmeket, ezért nem néznék őket


-a nyugdíjas, aki nem látja a feliratot a szappanopera alatt, az inkább a rádiót hallgatná


-nem menne el egy csomó pénz a szinkronszínészeke és a jogdíjakra


-nem 3-4 évvel ezelőtti sorozatok mennének a tv-ben, mert nem kéne a hangfelvétellel vacakolni


-a mozipremierekre sem kellene annyit várni



2013. febr. 27. 20:59
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
100%
nem értek egyet, mert kikopna magyar nyelv, elvégre magyarok vagyunk. Én is tanulok angolul. Önszántamból.
2013. febr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ez az, sok ember itthon még magyarul sem tud normálisan.
2013. febr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Mi lenne a helyzet a vakokkal? Ők is szeretnek filmet nézni.
2013. febr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Nem. Egész egyszerűen azért, mert millió olyan ember van, aki egy büdös szót sem beszél angolul, hála a "fantasztikus" idegennyelv oktatásnak, ami továbbra sem látszik javulni.

Akinek rossz, gyenge a szeme, vagy vak, az nem tudja olvasni a feliratot, és mert nem beszéli a nyelvet, nem is érti meg a műsort.

Ez rengeteg néző elvesztését generálja.


A szórakoztatás célja az, hogy minél szélesebb tömegekhez érjen el.

2013. febr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"Elég sok országban, pl Hollnadia egyébként szintén feliratos a tévé."


Hollandiában nem volt szocializmus. Csak ennyit mondok.

2013. febr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve, hogy a kérdező angolról beszél, nyilván azért, mert NEKI az a nyelv a fontos.

De mi van azzal, aki mondjuk németül tanul? Szerintem akkor nyomassunk csak németül filmeket, mert ÉN meg azt akarom. Mit érdekel engem más??

Ilyen alapon mindenki mondhatná ezt...

2013. febr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Lehetne az, hogy először felirattal adják le, majd megismétlik szinkronizálva. De csak szinkronizáció nélkül nem tartom jó ötletnek.
2013. márc. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:

Nem értenék egyet vele és már nagyjából fel is sorolták az előttem hozzászólók, hogy miért. Kb mindegyik általad felsorolt pontba bele lehetne kötni: "az emberek különösebb erőbefektetés nélkül megtanulnának angolul" nem mindenkinek az angol nyelv a szíve csücske, oké, hogy a mai világban elég fontos lett, de én a német és francia tudásommal is elvagyok. A gyerek ne nézze a nem neki való filmet, ha a szülő engedi akkor meg lelke rajta. A nagyszüleim miután nyáron amikor egész nap a kertjükbe kapálnak és este ülnek csak le pihenni, akkor had nézzék már a sorozataikat szinkronosan és ne olvasgatva. A szinkronszínészeink pedig munkanélküliek lennének vagy legalábbis jóval kevesebb munkájuk lenne.


Viszont valami pozitívat is írok, azzal egyetértenék, ha indulna egy olyan tévécsatorna ahol minden eredeti nyelven (angol, német, spanyol, stb.) menne felirattal. Aki akarná az nézhetné azt aki meg nem az mást.

2013. márc. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
100%

Persze, be kell tiltani! Hogyne! A magyar színészeket is vízbe kell lőni és a színházakat is be kell zárni. Sőt tovább megyek, filmgyártás se legyen, mindenki olvasson könyveket! Gondolkozzunk már egy picit!

A magyar szinkron nagy múltú, zseniális! Parádés színészek kölcsönözték mindig is a hangjukat! Talán mondhatjuk a magyar szinkron a legjobb a világon. Persze, ez a szakma is kezd felhígulni, ahogy bármelyik szakma, de mégis százszor nagyobb élmény a szinkronos változat, mint a feliratos. Persze egy-egy musicalnél meggondolandó, de alapvetően szinkronpárti vagyok. Rengeteg ember maradna munka nélkül, stúdiók zárnának be. Kinek jó ez?

2013. márc. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Egyet értenék vele, más országban így van, ők beszélnek angolul, a magyarok nem, ami gáz. De a kommenteket olvasva látom a sok befásultat, így nem lehet fejlődni. (PS vagy 10 éve nem néztem szinkronos műsort, 22 éves vagyok). :D
2013. aug. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!