Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen érzékeny...

Mit lehet tenni ilyen érzékeny lelkűség esetén? Meghallok valami rosszat a hírekben, és sírhatnékom van.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem szabad belebetegedni mások problémájába, de valamiért én mégis azt teszem... Meghallok valami rosszat í hírekben, vagy egy jó barát meséli a gondjait, stb. és máris, mintha a helyében lennék.... Most is az volt a tv-ben, hogy egy apa összeharapdálta meg összeverte a 1,5 hónapos kisbabáját, mert egy idegbeteg hülye. Hogy lehet ilyet tenni? Semmit nem ártott az a kisbaba, erre most tessék, szép élete lesz, vagy árvaházba kerül, vagy ha nagy szerencséje van, akkor normális nevelőszülőkhöz.

És miért kell mindig bántani a másikat, akár szóval, vagy tettel, vagy részegen vezetni, hogy ártatlanok haljanak meg, vagy kiszúrni valakivel direkt, megkeseríteni az életét?

Tudom, hogy ezek filozofikus kérdések, és senki nem fog (nem tud) rá nekem válaszolni, de... Olyan rossz ilyekbe belegondolni, hogy ez a mai világ, ilyenben élünk...


És ilyenkor mindig az jut az eszembe, amit Teréz anya mondott, hogy:

"Mindannyiunknak egy élete van! Miért nehezítjük meg egymásnak?" ... :(


Köszönöm!

16/L


2013. febr. 28. 21:12
 1/7 anonim válasza:
Hidd el,nem vagy ezzel a dologgal egyedül.Ha egyedül lennél akkor lenne probléma.Nem tudom hány éves vagy,de próbálj kicsit kutatni az emlékeidben.Nem e azért vagy érzékenyebb mert szüleid sokat veszekedtek,netán elváltak,elvesztetted a legjobb barátod.Vagy lehet hogy egészen egyszerű az egész,olyan csillagjegyben születtél.Pl a Halak nagyon érzékenyek.Beletrafáltam?
2013. febr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

16/L vagyok, ott van a végén :D :)

Beletrafáltál... no, de nem a halakba. Rengeteg családi, sulis, baráti problémám van. De mások problémáit sokkal súlyosabbnak látom, és néha sokkal jobban érint.

2013. febr. 28. 21:44
 3/7 anonim válasza:
Nem könnyű,tudom,de próbálj meg a saját problémáidra koncentrálni,megoldani.Az hogy a hírekben mi van,mindenkit megráz.Ilyen ez a világ sajnos.De Te egyedül kevés vagy ahhoz hogy változtass ezen,tehát felesleges agyalnod rajta.Annak idején egy jó barátom mondta nekem:Szeress és örülj mindennek ami körülötted történik,hiszen ha nem ezt teszed akkor is ott lesznek.
2013. febr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom... anya is mindig mondja, hogy ne betegedjek bele mások problémájába. Vallásos vagyok, szóval így könnyebb, hogy imádkozom azokért, akiknek rossz, és akkor így segítek nekik... mindenkinek megvan a saját maga keresztje.... :S Köszi, hogy írtál! :)
2013. febr. 28. 23:09
 5/7 anonim válasza:
Igazán nincs mit :) Én csak azért írtam ezeket mert megjártam a saját utam,ilyen voltam mint Te,mindenkin segíteni akartam,és azok tettek a legjobban alám,akiknek a legtöbbet segítettem.Az egy nagyon szép dolog hogy imádkozol értük,talán így segítesz a legtöbbet :)
2013. febr. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz. Én is ilyen vagyok, és mióta gyermekeim vannak ez csak fokozódott. A gyerkeket érintő témákra még érzékenyebb lettem.

Igazából mindig csodálkoztam az olyan embereken, akikről leperegnek az ilyen dolgok. Nekik biztos könnyebb, hogy nem veszik a lelkükre más baját, és valahol igazuk is van, mert attól, hogy én dühöngök, vagy sírok semmi nem változik. De, hát én sem tudok változni.

2013. márc. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahol tudsz, segíts. Ha vallásos vagy, bizonyára vannak a gyülekezetben lehetőségek mások segítésére. De ha nincsenek, akkor is bizonyára ismersz egyedül élő idős emberek, szegény családokat, gyermekét egyedül nevelő édesanyát. Vigasztald meg azt, akin látod, hogy szomorú, beszélgess azokkal, akik egyedül vannak, keresd a lehetőséget arra, hogy átadd a helyed a buszon, felsegíts egy idős embert a lépcsőn, stb., stb.
2013. márc. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!