Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Skóciában is vannak barna...

Skóciában is vannak barna hajú/szemű fiúk/férfiak?

Figyelt kérdés
Most ne nézzetek hülyének. Tudom, hogy ott a vörös, világos haj jellemző, de ez gondolom nem jelenti azt, h nincsenek természetes sötét hajúak, vagy igen?
2009. szept. 13. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lennének? Mellesleg Skóciát anholti rassz népesíti be, sokkal inkább jellemző a skótokra a barna haj.

Olvass inkább anthropológiai műveket mert nem ártana:

[link]

2009. szept. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jól van na. :D Amúgy nem mondtam hülyeséget, amit linkeltél, abba is írták h arrafelé gyakori:

"A vörös és fehér haj nem faji sajátság, mert mindenhol, a színesek között is, előfordul. A vörös haj azonban a skótok, írek és keleti zsidók között aránylag gyakori."


De nem annyira, minta amennyire én gondoltam. :D

Köszi.

2009. szept. 13. 11:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, nem letolásnak szántam félre ne értsd, csak mindenki azt hiszi h északon csak szőke kékszemű emberek élnek, pedig ez nem igaz. Csak általánosítás, sőt, vannak északon is egyáltalán nem szőke népek (pl. a skótok is).....De ugyanez fordítva is igaz, a délebbi népek is lehetnek világosabb színűek, mivel a rasszbeliség az nem elsősorban szemszín és hajszín kérdése, sokkal inkább koponya, csontozat, stb....Zsidók ugyanúgy lehetnek szőkék, de germánok is lehetnek feketék, ez nem annyira fontos szempont.

Egyébként a legcélravezetőbb ha angol wikipédián beírod h "skótok" (persze angolul, most nemtom hogy van:D) és ott kiad jó pár arcot a híresebb skótok közül

2009. szept. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2009. szept. 13. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!