Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy viseljem el a holnapi...

Hogy viseljem el a holnapi búcsúztatót?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Múlt héten vasárnap megtörtént életem eddigi legnagyobb tragédiája..Motorbalesetben elveszítettem egy nagyon jó barátomat. 25éves volt...

Holnap lesz a búcsúztatója és rettegek,mert én biztos nem fogom kibírni..

A napokban volt egy baráti megemlékezésünk,amikor meggyújtott mécsekkel elmentünk a házukhoz és az ablaka alá letettük azokat.Azt gondoltam,hogy majd nem lesz annyira megviselő a dolog.De kint vártak a kapuban a szülei és a nagyszülei,a két tesója pedig velünk vonult. Iszonyú érzés volt az a este. Csak állt mindenki némán és sírtunk. 137en voltunk ott. Néma csendben folyt a könnyünk mindannyiunknak,csak az anyukája fájdalmas sírását lehetett hallani. Hazafele megálltunk a baleset helyszínénél,leültem a fűre és csak néztem a mécseseket,a motor darabjait...visszagondolva talán arra számítottam,hogy Marciék házához ha megyünk,majd ott lesz és széles vigyorával kinyitja az ajtót...

És holnap délelőtt lesz a búcsúztatója. A hamvait a motoros barátai hozzák a temetőbe. Engem ez is kikészített,hogy elhamvasztották...

Rettegek a holnaptól. Még többen leszünk,a családja végleg elbúcsúzik tőle és ez a gesztus,hogy a barátai hozzák oda,szép...de már most elsírom magam ha csak belegondolok...

Egész nap a kedvenc dalait hallgattam,néztem a közös képeinket...nem találom a helyem. Múlt hét szombaton még együtt buliztunk,most meg nincs.Egyszerűen nincs már Marci...


2013. márc. 9. 17:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
Részvétem,sírj ha sírnod kell, ha magadba fojtod csak többet ártasz saját magadnak
2013. márc. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem lesz könnyű, az biztos. Nekem annak idején kicsit könnyebb volt a hamvasztott szülőmet elbúcsuztatni, mint amelyiket eltemették. Mintha könnyebb lett volna az urna tartalmától elbúcsuzni, mint a koporsóba tett személytől /édesapám/. Utóbbi számoma kegyetlenebb volt.

Túl kell élnetek ezt a nehéz napot, mást nem tehettek.

2013. márc. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Lemaradt,hogy 22 éves lány vagyok.


Amennyit már sírtam,szerintem megint rekord vízállása lenne a Balatonnak...:((


Igen,valamivel tényleg könnyebb,hogy hamvasztva van. Viszont nagymamámat mikor temettük,akkor tudtam,hogy ott van,Őt temettük el. De így mindenhol Marcit keresem,mert nem érzem azt,hogy az urnába Ő van benne..

2013. márc. 9. 17:48
 4/11 anonim ***** válasza:

a gyaszt meg kell elni, ez a termeszetes. fajnia kell, hogy az ido aztan begyogyitsa a sebeket.


ha ugy erezned hogy extrem erzelmek hatasa ala kerulnel, sirogorcs, ajulaskozeli allapot vagy ilyesmi akkor nem muszaj neked elmenni oda, vagy eljohetsz onnan, de a szavaidbol ahogy kiveszem ez egy teljesen normalis gyasz amit erzel. Mindenki ezt erzi szerintem temetesek elott meg bucsuztatok elott hogy barcsak ne kellene odamenni es ne lenne ez.

2013. márc. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Légy egy jó barátod, vagy ismerősöd mellett és egyszerűen sírj, ha sírnod kell. Egy temetés mindenkit megvisel, én vadidegenek temetésén is képes lennék elsírni magamat, ha látom annak a sok embernek az arcán a fájdalmat, akik egy szerettüket temetik éppen. Anyu sokszor elmegy temetésekre, régi barátnője anyukája, a második szomszédunk, általam sosem látott rokon temetésére, stb én pedig sokszor elkísérem, hogy ne menjen egyedül. Így sem bírom ki sírás nélkül, hogy sokszor "ismeretlenül" keveredek oda. Teljesen természetes amit érzel.


Az urnás temetés számomra is könnyebb, nem az elengedés miatt. A temetést viselem könnyebben, ha nem az jár folyton a fejemben, hogy abban a koporsóban Ő fekszik és hogy nézhet ki és mennyire borzalmas és stb.

Két brutális temetésen voltam, amin nagyon kész voltam. Az egyik a nagypapámé volt, akinek nyitott koporsós búcsúja volt. Nagyon felzaklatott, én nem tudtam megnézni, megálltam az ajtóban, közben pedig jobbról balról beszéltek hozzám, hogy menjek oda, most láthatom utoljára, stb... Az nekem sokk volt, borzasztóan érintett.

A másik pedig a dédim temetése volt, akivel nagyon jó volt a kapcsolatom. Az ő temetésén annyira sírtam, hogy apu támogatott oldalról, hogy ne csússzak teljesen össze. Voltak olyan 5 percek ami teljesen homály, nem láttam semmit, csak zokogtam és úgy éreztem elhagy minden erőm.

Sajnos sok temetésben volt már részem, de ez a kettő volt a legdurvább. Legyen melletted valaki, aki támogatni tud, akár szó szerint. Sosem gondoltam, hogy van olyan mély fájdalom, amitől tényleg képes az ember konkrétan összecsuklani, amíg át nem éltem. Részvétem!

2013. márc. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
bocsi nem tudok mit írni csak ahogy olvastam az írásod, akaratom ellenére ismeretlenül könnybe lábadt a szemem. Részvétem és kitartást "sajnos" egy temetés SOHA SEM SEM
2013. márc. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*soha sem szép
2013. márc. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom,úgy "várom" a holnapot,mintha ott lenne Marci.Szóval,hogy odamegyek, és ő ott lesz és beszélünk,megölelem...Olyan fura érzés...

És a facebook is tele van ezzel..mindenki az üzenőfalára ír,a közös képeiket rakják fel...bár lenne már holnap este!

Köszönöm a válaszokat!

2013. márc. 9. 19:40
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam rá,hogy nem megyek el...de mégiscsak az utolsó útjára kísérjük,ez az utolsó alkalom,hogy elköszönjek tőle. És minden barátunk ott lesz,szükséges lesz,hogy egymást támogassuk.. :(((((
2013. márc. 9. 19:43
 10/11 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom hogy mindenképp menj el, ez egy utolsó búcsú. Nekem is volt egy haverom, aki nagyon fiatalon balesetben halt meg. Azt mondják a temetés után könnyebb lesz, nem tudom, nekem akkor könnyebb volt úgy, hogy elbúcsúztunk a temetésen is és nyugalomba helyeztük.

Jó tanács, hogy próbálj ajtó mellé állni vagy kicsit külön állni a tömegtől (nem tudom milyen ott a ravatalozó), vigyél valamilyen cukros innivalót és vizet is egy kis flakonba, esetleg szőlőcukrot, rosszullét esetén jól jön.

2013. márc. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!