Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ítélik el még jobban a...

Miért ítélik el még jobban a bántalmazott nőt, mint a bántalmazó férjeket?

Figyelt kérdés

2013. márc. 12. 11:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Mert sokan úgy gondolják, hogy a nőnek le kellene lépnie, nem értik, miért nem lép ki a házasságból, kapcsolatból. Ezért gondolják őt is hibásnak, mert nem lép. Szerintem ezért ítélik el a bántalmazott nőket, persze a dolog ennél sokkal bonyolultabb sok esetben, de a véleményt alkotók csak a felszínt ismerik.
2013. márc. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem egyszerű oka van: A bántalmazók sík idióták, a bántalmazott felekből nézünk ki kicsit több intelligenciát. De sajnos alaptalanul.

Le lehet pontozni de engem is hidegen hagynak azok a nők akik egy agresszív vagy "csak" betegesen féltékeny pasival vannak, miközben kismillió lehetőségük lenne váltani. Ha nekik ez "kell" lehet így is élni. A gond ott kezdődik számomra mikor ezek ketten gyereket vállalnak. Ezt nem hagynám. Csak hát ez nem törvény, hanem biológia kérdése sajnos

2013. márc. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
63%
Amíg nem volt ilyen, vagy hasonló helyzeten valaki, addig könnyen vagdalkozik, hogy ő bezzeg kilépne, van kismillió lehetősége. Ha lenne, akkor nyilván élne vele...:)
2013. márc. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%
Az eddigi kommentelők a jelek szerint nagyon szerencsések, hogy nem volt részük még ilyesmiben. Csak igazából azt nem értem, mi jogon formálnak véleményt a bántalmazott nőkről, amikor azt sem tudják, min mennek keresztül. A legjobb barátnőm (28 éves) egy ilyen házasságban élt. Szerencsére gyerek nincs! Többször menekült összeverve hozzám, és vittem el szállodába, de az a tetű még ott is rátalált. Volt, hogy az első emeleti lakásomból a hajánál fogva húzta le a lépcsőn. Nagyon sokszor tettünk feljelentést a rendőrségen, de SEMMI!!!!! Aztán végül egy szervezet segített neki több száz km-re elmenekülni! Tehát megismétlem még egyszer, próbált menekülni, nem törődött bele a helyzetébe, ahogy ti gondoljátok! Könnyű úgy véleményt alkotni bárkiről, hogy fogalmatok sincs arról, min megy keresztül!!!
2013. márc. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó: első vagyok. Szerinted miért írtam, hogy sokan csak a felszínt ismerik? Pont azért, mert sokan nincsenek tisztában azzal, hogy miért nem tud kilépni a nő kapcsolatból. Szerintem érthető volt a bejegyzésem, nem tudom miért értetted félre.
2013. márc. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
80%

Kettes vagyok.

De képzeljétek voltam ilyen helyzetben gyerekként. Csak én 15 évesen megfogtam a 13 éves öcsémet és átköltöztem nagyszüleimhez. Apám utánunk jött, de megmondtam neki, hogy ott a kés ha még egyszer hozzánk nyúl belevágom. Eltakarodott. Anyám még mindig él, mert "egyébként jó ember" tud lenni apánk. Csak valaha megérteném mi az hogy jó ember. Van benne gyűlölet mindkettő iránt (anyám iránt is mert amit én meg tudtam tenni 15 évesen, az neki is ment volna felnőtt nőként, de inkább minket is veszni hagyott és maradt apánkkal) De már nem úgy utálom őket mint gyerekként, inkább szánalmas tartom mindkettőt, és nagyon haragszok amiért ezt tették velünk. És ez soha nem fog szeretetté alakulni. De legalább ott vannak egymásnak és egymást "szeretik"

2013. márc. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
47%
jah, de az általános vélekedés sajnos az, hogy a nőt azért hibáztatják, amit leírtam az 1. válaszban. Lehet te ezt értetted félre. Tény, hogy ezt gondolja a többség, és a kérdés ez volt.
2013. márc. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
6.: nagyon helyesen cselekedtél! Igen, mindenkinek így kellene, de sajnos sokaknak egyszerűen nincs hova menniük. Nektek annyiban volt "szerencsétek" - bár szörnyű, ami veletek történt - hogy ott voltak a nagyszülők.
2013. márc. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
67%
Még mindig VELE él. Ez kimaradt. Nem érdekelte soha őt sem hogy miből tartottak el a nagyszüleink minket miután átköltöztünk, vagy hogy nem láthatja az unokáit. Ezért írtam azt amit. Beteg mind a kettőnek az agya. csak sokan azt látják, hogy a pasi csak a hülye. Pedig mindkettő akaratgyenge úgy ahogy van. De csinálják. Csak szerencsétlen gyerekeket kellene kihagyni ebből a játékból
2013. márc. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
56%
De ezt mondom:) Anyámnak is lett volna hova menni. Nem akart.
2013. márc. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!