Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Számodra mit jelent a barátság?

Számodra mit jelent a barátság?

Figyelt kérdés
Ki/milyen ember a barátod?
2013. márc. 12. 16:07
 1/2 KZitus ***** válasza:

Szia!


Számomra nagyon fontosak a barátaim. Ezért időt, energiát fordítok rá, hogy ápoljam a barátaimmal a kapcsolatot.


Számomra a barátság azt jelenti, hogy kölcsönösen számítunk egymásra. Rengeteg mindent jelent számomra egy baráti kapcsolat. Vannak barátaim, akikkel alig találkozom. De ha úgy hozza az élet ő is rám, én is rá 100%-ban számíthatok.

Például: műtétre kellett utaznom külföldre, az utazás előtt 2 nappal úgy tűnt a lányom nem tud elkísérni. Az egyik barátom rögtön kivett a munkahelyén szabadságot és hátrahagyva (öttagú) családját, kész volt elkísérni, és persze az utazásának anyagi oldalát is fedezni. Nem sértődött meg. amikor este 6 órakor kiderült, mégis tud a lányom jönni velem, így ő maradt. A műtét után ő volt az első, aki telefonon érdeklődött az egészségem felől.


Vannak olyan barátaim, akikkel nagyokat tudunk beszélgetni, vannak akikkel jó kirándulni, utazni, szórakozni.

Mindig szerettem az idősebb emberekkel barátkozni. Rengeteget lehet tanulni tőlük. Az első barátnőm, testi lelki barátnőm (ötödikes alsós koromban) az a magyar irodalom tanárnőm volt, aki a nagymamám lehetett volna. Minden lelki nyavalyámmal hozzá futottam. Ő türelmesem meghallgatott, elküldött a kertbe az éppen aktuális gyümölcsért, majd egy tea, majd kávé, süti mellett észrevétlenül helyrerakta ferde gondolkodásomat. Mindig megdicsért valamiért.Egy életre meghatározta a gondolkodásomat, értékrendemet, világralátásomat. Sajnos ő már a múltam.

Számomra akkor jó egy barát, ha az a kapcsolat építő - számára is és számomra is.

Igaz az amit a Biblia ír az igaz barátról, aki"testvérül születik a nyomorúság idején".

Minél több barátom van, annál gazdagabb vagyok, ezért mindig nyitott vagyok egy új barátság megszerzésére.

2013. márc. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
KÖszönöm a választ! :)
2013. márc. 14. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!