Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én látom úgy, hogy...

Csak én látom úgy, hogy mostanában nagyon sok ember tűnik el nyomtalanul?

Figyelt kérdés
A facebookon is sorban látom, hogy emberek képét osztják meg az üzenőfalakon, akik furcsa módon nyomtalanul eltűntek. Régen is ennyi ember tűnt el, vagy ez most csak a felgyorsult kommunikáció és a facebook miatt lűtszik ennyire soknak?

2013. márc. 13. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is ugyanennyien tűntek el, illetve a facebookos megosztások nagyon nem megbízható források, mert gyakran még ha elő is kerül az ember, ezek az üzenetek tovább köröznek, akár éveken keresztül is.
2013. márc. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem régen pont, hogy még többen tűntek el végleg, mert nem volt olyan fejlett a keresési technika, mint most. Meg persze most mindenki megosztja a képet, ezért ha te Zalaegerszegen laksz, akkor akár egy debreceni személy eltűnéséről is értesüllsz.


Az Investigation Discoveryn is szoktak hasonló műsorok lenni, ott akár 90-es évekbeli eseteket is bemutatnak. Ott sokszor nem is ember rablásról van szó, hanem, hogy az emberek "önként" váltak köddé. Pl rendezetlen tartozás, egy titok miatt, stb.

2013. márc. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Nem több szerintem, mint ahogy földrengésből sincs több, csak nagyobb területen lakunk és a kommunikáció fejlődése miatt azt is tudod, ha Timbuktuban elvitt egy fél falut a sárlavina.


A facebookos megosztások nagy része vagy kamu, vagy már azóta hazament az illető, pl. előfordul, hogy XY beteg kisgyereknek keresnek ilyen-olyan vércsoportú vért, aztán mire te megosztod, addigra vagy meghalt, vagy már rég otthon van egészségesen. Épp ezért én soha nem osztok meg semmi ilyen információt, ne terjedjen a hülyeség. Illetve eddig csak egy volt amit megosztottam, de csak azért, mert a kislánnyal én is találkoztam egy gyerekzsúron és a közös ismerősünk konkrét részleteket mondott a betegséggel kapcsolatban.

2013. márc. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak azért tűnik így mert többről értesülsz.
2013. márc. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zabmester ***** válasza:

Nem láttam erről statisztikát, de én nem hiszem, hogy számottevően több ember tűnne el, csak főleg a netes megosztások miatt többnek tűnik. De emlékszem, amikor gyerek voltam, akkor is mindig kerestek eltűnt személyeket, főleg gyerekeket és fiatalokat, csak akkor még ezeket a tévében mutogatták, és természetesen nem egész álló nap.

Na meg talán azért is tűnik többnek, mert régen, ha meglógott otthonról egy tizenéves lány, mert büntit kapott, és ez nem tetszett neki, akkor ez nem volt akkora hír, hogy két nap után a tévében keressék. Viszont az érthető, ha egy szülő aggódik, és már fél nap keresés után megpróbál minden lehetséges módon a gyereke nyomára bukkanni, pl. fb-os megosztásokkal is. Ezek a gyerekek az esetek többségében előkerülnek, csak az általában már nem hír, még a Facebook-on sem.

Viszont sajnos akadnak olyanok, akik sok év után sem kerülnek elő, és senki nem tud róluk semmit... Nem fog eszembe jutni a neve, de volt egy talán 10 év körüli kislány, még akkor tűnt el, amikor én voltam gyerek, szóval olyan jó 15 éve, és azóta sem tudni róla a világon semmit. A mai napig várják haza a szülei.

2013. márc. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!