Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A középiskola után én lettem...

A középiskola után én lettem a legnagyobb vesztes az osztályból. Mással is történt így vagy csak én vagyok ekkora lúzer?

Figyelt kérdés
A középiskolai osztálytársaim zöme nagyon jól él. Kényelmes munkájuk van vagy úgy tanulnak az egyetemen, hogy nem kell semmiért megdolgozniuk (nem vagyok irigy), sok barátjuk van, akikkel el tudnak járni ide-oda. Ezzel szemben én napi 10 órában árkot tisztíttok vagy ások a szakadó esőben is, EGYETLEN (!) barátom sincsen és nem rendelkezem olyan egzisztenciával mint a volt osztálytársaim. Amúgy az osztályban én voltam a második legjobb tanuló, városi díjat kaptam az eredményeimért, tanulmányi versenyekre jártam és mégis ez lett belőlem. Egy senki vagyok. Élni sincs kedvem. Sokszor próbáltam változtatni de akárhányszor emberek közelébe megyek, ők eltávolodnak tőlem pedig normális ember vagyok és jobb munkát sem kapok. Mintha kiselejteztek volna. Más is volt/ van így? Mi lehet a kiút a kötél és a sámlin kívül?
2013. márc. 15. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Te miért nem tanultál tovább?
2013. márc. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
hát ennyit ér az, hogy ki hogy tanul
2013. márc. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"Te miért nem tanultál tovább?

"


Nem volt rá pénzem.

2013. márc. 15. 18:58
 4/13 anonim ***** válasza:
Államilag támogatott képzésre sem? (Tudom, az ingyenes oktatás sem ingyenes)
2013. márc. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
0 Forintom volt a középsuli végén. Most már túl öreg vagyok, hogy nappalin tanuljak, levelezőn meg a főnököm nem engedne.
2013. márc. 15. 19:14
 6/13 anonim ***** válasza:

A sima érettségi annyit ér manapság mint a 8 elemi,semmivel sem többet(és mind1 hogy milyen jegyeid voltak).


Ha nincs szakmai képzettséged,nyelvtudásod vagy jó kapcsolataid akkor csak segéd-illetve betanított munkás lehetsz,és minimálbér közeli bért fogsz érte kapni.


Egyetlen megoldás ha keresel egy melót ahol nem kell hétvégén bejárni és jelentkezel felnőttképzésre egy okj-s szakmára ahol hétvégén kell járni az oktatásra.

(Ráadásul neked ez ingyenes is lenne mert ha vkinek nincs szakmája akkor az állam finanszírozza neki az első szakmát kortól függetlenül akár esti vagy levelezős tagozaton)


Tudom ajánlani most a hegesztő,gépi forgácsoló,szerkezetlakatos illetve villanyszerelő szakmát.Mert az mellett hogy mostanság keresettek,elég jól fizetik őket.


De ha az érettségire épülő képzések közül akarsz választani akkor ajánlom a mechatronikai technikust,elektrotechnikust vagy az automatikai műszerészt.Ezekkel karbantartó technikusként illetve gépbeállítóként tudsz elhelyezkedni.Ezek is elég keresettek mostanság a munkaerőpiacon.


Ha jól beszélsz angolul illetve vmi idegen nyelvet akkor még a logisztikai ügyintézőt vagy a nemzetközi szállítmányozási ügyintézőt tudom ajánlani.

2013. márc. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok vele néha, de nézőpont kérdése is, hogy mi számít sikernek és mi nem. Én sem tanultam tovább, pedig jól tanultam. A pénzen kívül az volt még ennek az oka, hogy akkor még nem találtam meg azt a hivatást, amiben szívesen dolgoznék.

A célomat már megtaláltam, csak éppen ehhez is pénz kell. Addig nekem se jut jó munka. Az idősebbektől jön a sajnálkozás, hogy mi lett belőlem, hiszen olyan jó képességű tanuló voltam, de tudom, hogy még semmi sincs veszve. Addig voltam csak elkeseredve, amíg nem tudtam pontosan, hogy mit akarok. Amióta igen, azóta nem érzem magam egy senkinek.

2013. márc. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kár volt hagynod elkallódni magad.

Ezt a "nem volt pénzem továbbtanulni" dolgot nem értem.

Nekem tudod mennyibe került az egyetemen egy félévem?

A buszbérlet árába, amivel oda jártam, meg 3-4 füzet árába.

Jegyzeteket mind meg lehetett szerezni elektronikus formában, vagy pár forintért lefénymásolták.

Persze, ilyenkor a legtöbben nem dolgoznak. De így is csak kereseti kieséssel lehet számolni, nem valós kiadással. És ezt a 3-4 év kihagyást a későbbiekben többszörösen is bepótolod.

2013. márc. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Nekem tudod mennyibe került az egyetemen egy félévem?

A buszbérlet árába, amivel oda jártam, meg 3-4 füzet árába. "


Ha felvettek állami képzésre, akkor igen. Bár még ez is a képzéstől függ. Egyik barátnőm építésznek tanult, államin, de voltak kiadásai rendesen.

2013. márc. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem is arra utaltam hogy mind ingyen elvégezhető, csak megemlítettem, hogy sok olyan van, ami nem kerül szinte semmibe. Persze azoknak, akik hozott anyagból dolgoznak (pl.: építészeknek a papírt, rajzszereket bizony maguknak kell beszerezniük) vannak kiadásaik.
2013. márc. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!