Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 14 éves vagyok, és kb. fél év...

14 éves vagyok, és kb. fél év és középsuliba megyek. Valószínű, hogy egy másik városba, és most kezdődik igazán az a bizonyos kamaszkor. Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Mégpedig az, hogy eltudnátok mondani, mire figyeljek? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Szóval, hogy mik azok a dolgok, amik fontosak, és amikre figyelnem kell, hogy ne maradjanak ki ebből az időszakból?

2012. nov. 3. 00:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne ess át a ló túlsó oldalára. :)
2012. nov. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradni semmiképp nem fogsz hacsak nem halsz meg. Arra figyelj, hogy nem feltétlen a tömeggel menés a jobb választás... gondolok itt a túlzott piálásra, szexre stb.
2012. nov. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ne legyél tömeg! Ne hagyd, hogy rossz irányba befolyásoljanak. És ne hanyagold az iskolát, hiába ez a 'menő'. Csináld azt amit szeretsz pl.: sportolj, zenélj, rajzolj, stb.. :)

És tiszteld a másikat.

Van erre egy jó idézet : "Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak."

2012. nov. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Hát így már lassan túl a kamaszkoron én pont az ellenkezőt javaslom, ha tényleg ki akarod élni magad, akkor menj a tömeggel, de azért tudd, hol a határ. Én nem mentem a tömeggel és azért néha bánom, egy-két élménnyel szegényebb lettem az biztos.
2012. nov. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
43%
Így van, használd ki hogy fiatal vagy. Inkább azt bánd meg hogy megtetted, mint azt hogy nem tetted meg. Az ember a hibáiból tanul, de azért tudd hol a határ és ne hagyd hogy befolyásoljanak. És szerintem a drogokat is kerüld el (a fű nem drog).
2012. nov. 3. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
azt mondom,menj a tömeggel,de mértékkel
2012. nov. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hmm, egy kicsit megoszlotok. Még várok... A válaszokat köszönöm! :)
2012. nov. 3. 13:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A tömeggel menést a még tinik javasolják, az egyéniséget meg azok akik már megtapasztalták a kamaszkor "végeredményét". Csak ez a külömbség.
2012. nov. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Én azt javasolnám, hogy nagyon figyelmesen válaszd meg a barátaidat. A kamaszkori élményekből senki nem marad ki, de nem mindegy, milyen társaságban. Én a gimis osztályomban a "jótanulók" között voltam, tehát nem a stréberek között, akiket mindenki csúfolt, de nem is a "ribik" közt, akik nem tanultak semmit...

A barátaimmal tudtam együtt tanulni, segítettünk egymásnak a leckében, tehetségesnek tartottak minket a tanárok, de amikor eljött az ideje, velük is el lehetett menni kocsmázni, diszkóba vagy ilyen helyekre, de sose kerültünk nagy bajba. Csináltunk pár hülyeséget, de azért tudtuk, hol a határ.

Úgy érzem, sokat köszönhetek nekik, mert sok mindenben példát mutattak vagy ötletet adtak (pl. az én szüleim nem diplomásak, de a barátaim között voltak olyanok, akiknek a szülei tudtak tanácsot adni a továbbtanulással kapcsolatban...)

Fontos az első benyomás, ne akard nagyon előadni magad, nem kell extrém külsővel kitűnni a tömegből, de legyél elegáns (vagy ami a stílusodnak megfelelő). Az elején feltétlen legyél barátságos és készülj az órákra - az első pár hét/hónap fogja meghatározni, hova skatulyáznak be. Ha megfelelő barátokat találsz, szép élmény lesz a középiskola és nem maradsz ki semmiből. Ne csak a bulikra gondolj, hanem a tanulásra is, mert később lehet, hogy bánni fogod, hogy nem szenteltél elég időt a tanulásnak, ezért a későbbiekben kevesebb lehetőséged lesz eldönteni, mit akarsz. Szóval gondolkodj előre.

Nekem a könyvtárban töltött délutánok is ugyanolyan szép emlékek, mint az átbulizott éjszakák. ;)

2012. nov. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyik tanárom mondta az egyetemen, szerintem fogadd meg:

Az okos a másik hibájából is tanul, a hülye a sajátjából sem.

2012. nov. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!