Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sok ember, aki a katonaságnál...

Sok ember, aki a katonaságnál valami magasabb tisztségbe van, miért ennyire idegbeteg?

Figyelt kérdés

(tiszt. kiv.)


Ezt apám is elmondta, és ő sem érti, ő volt sorkatona még anno.

De én is észrevettem már, mert találkoztam már ilyenekkel, sőt, barátnőm úgy párja is katona.


Akármi történjék, de a nevükhöz mindíg hozzá kell tenni a rangjukat, mert ha nem (én eleinte nem tettem), akkor idegbajt kapnak, mert ők nem "sima pipogya civilek".

Apám elmondta, hogy állandóan üvöltöztek, valamelyik tényleges agyvérzést is kapott, holott meg lehetett volna mondani normálisan is valamit, mert SEMMI nem indokolta az túlzott üvöltést.

Elmondta, hogy ahol tehették, megalázták a gyengébbeket, kisebbeket, a tiszteletet meg megfélemlítéssel érték el.


Van egy rokonom, aki szintén volt sorkatona, és ő is megerősítette ezt.


Miért lesz valaki idegbeteg ilyen miatt? Mi indokolja?

(persze tudom h nem mindenki)

Miért jó az neki, hogy tönkreteszi magát emiatt, meg mások életét keseríti meg?

Barátnőm is nemrég elhagyta a katona pasiját, mert nem bírta már, pont ezek miatt....


19/L


2013. márc. 18. 07:50
 1/4 pelgrim ***** válasza:

Talán azért mert olyan kiképzésben részesültek, ahol az idegeket nagy követelmények terhelik. Ne felejtsük el hogy a katonának szükség esetén embertársa életét kell kioltani, legyen az akár a legjobb barátja.


Hallottam egy kissé durva viccet, a vizsgáltató zsűri kérdezi a leendő katonatiszttől: meg kell ölni valakinek saját apját és anyját, hogy katonatiszt lehessen? A jelölt válasza: Nem, egyik elég.

2013. márc. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Nem attól válnak ilyenné, mert tisztek, hanem jórészt olyanok akarnak hivatásos tisztek lenni, akik eleve ilyenek. A civil életben nem tehetnék meg azt, amit ott a meglehetősen kiszolgáltatott beosztottaikkal igen.
2013. márc. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a nő nélküli munkakörülmények teszik ezt.
2013. márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salamon Bálint ***** válasza:

Azért ideges, mert katonaságnál a helyes megszólítást szabályzat írja elő, és ha valaki ezt nem tartja be, azt büntetik. Nem azért, mert idegbetegek.


Komolyabb helyen megtörik az katonát, nem azért mert olyan szemetek, hanem mert akkor derül ki hogy a személy lelkileg meddig terhelhető. Katonaságnál ez fontosabb, mint a testi terhelhetőség.


Hogy valaki civilben hülye, ahhoz nem kell katonának lennie feltétlen.

2013. jún. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!