Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akinek nincs még 1 év tapaszta...

Akinek nincs még 1 év tapasztalta sem, pályakezdő, érettségivel rendelkezik, munka terén mire számítson?

Figyelt kérdés

ha fővárosban lakik.


ha mindenhova tapasztalattal rendelkező min.2 éves gyakorlattal,kollégát keresnek, szakmai végzettséggel.

még boltba eladónak is.

mit csináljon az aki nem talál munkát ??? 1 év után sem



2013. márc. 18. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Tanuljon tovább, legalább egy szakmát csináljon meg.
2013. márc. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

dolgozni szeretnék

munkaügyibe megnézem indul e olyan tanfolyam amit ők állnak pénzben. ha van valami elvégzem

2013. márc. 18. 16:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért is célszerű tanulni, mert huszonegypár éves korodig az első szakma megszerzése ingyenes. Plusz diáknak számítasz, azaz vállalhatsz diákmunkát, abból meg sok van :)

De a munkaügyis megoldás se rossz, viszont azt tudni kell, hogy a 21. században ha normális munkát akarsz, így is, úgy is tovább fogsz tanulni.

2013. márc. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Érdemes letenni szakmát munkaügyin keresztül is. Én 10 hónapig kerestem munkát sikertelenül, 0 gyakorlattal sajnos a munkaügyiközpont indított tanfolyamot plusz gyakorlatot is adtak meg szereztek nekem munkát is, igaz hogy csak fél évig, de volt valami. Igaz hogy a fél év gyakorlat kevés volt hozzá mégha főállásban voltam akkor is de sokan már másképp álltak a dologhoz amikor munkát kerestem így több esélyem volt elhelyezkedni, de még így sem volt teljesen könnyű.
2013. márc. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

valamit el kell végeznem ezt én is tudom

nem tudod,hogy mikor indulnak tanfolyamok? mert tavaly november körül már nem indult

2013. márc. 18. 16:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy sima érettségivel nem nagyon kellesz sehová, ezért lenne okosabb ha elkezdenél egy OKJs tanfolyamot. Mondanám, hogy kezd el estin vagy levelezőn de azok a képzések már nem ingyenesek, nappalin viszont igen, és csomó juttatást kapsz utána(családi pótlék, diák, stb.) Ezeknél már sokkal rugalmasabb az időbeosztásod mint a giminél, addig végezhetsz diákmunkát szövetkezeteknél és közben pályázhatsz gyakornoki állásra azon a szakmán belül, amit tanulsz, ha beválsz akkor meg bármikor átjelentkezhetsz estire vagy levelezősre és dolgozhatsz rendesen ha kaptál állandó munkát. De valamit mindenképp kezdj magaddal, egy érettségi ma már sehová se elég.
2013. márc. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szintén nem találok munkát érettségivel. De jelenleg úgyis készülők emelt érettségire (őszire), addig úgyis jobb lenne itthon maradni és nyugodtan tanulni. De ha jönne valami munka nyilván mennék.

Manapság egy érettségivel még gyárba sem vesznek fel. (Én ezt tapasztaltam, január elején bevitték az önéletrajzom és még csak várok).

2013. márc. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem könnyű sehogy sem. Ha van érettségid, ha nincs, ha van szakmád, ha nincs, nem kellesz még nincs legalább 2-3 év tapasztalatod. Hogy miért? Annyira hajtják a pénzt, hogy nincs kedvük, idejük betanítani... Vannak ezek a "támogatások" pályakezdőknek, 20 év alattiaknak, de ez sem segít semmit, tapasztalatból mondom. Piacképes, keresett szakmám van, csak mint pályakezdő, kellek a kutyának SE :D
2013. márc. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*25 év alattiaknak
2013. márc. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!