Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet csinálnom hogy...

Mit lehet csinálnom hogy kitörjek így pályakezdőként? Nagyon durva ez a nagybetűs élet. Többi lentebb.

Figyelt kérdés

Pálya kezdő vagyok, szakmunkásvizsgával és már fél éve nincsen munkám! Minden egyes nap küldöm az önéletrajzokat, adom oda személyesen, szóltam minden ismerősnek hátha tudnak valamit.. de semmi nincs.

A TB-t bezzeg fizetnem kell havonta (4500Ft) pedig nem is járok orvoshoz...

Most haljunk éhen mi pályakezdők vagy hogy gondolták ezt? Szinte bármilyen munkát elvállalnék, takarítást stb. De a drága jó munkahirdetők 100-ból egyszer válaszolnak vissza, akkor is csak azt hogy mást vettek fel..

Van valami ötlet? Vagy tegyek le egy másik szakmát ami min. 150.000 Ft? Azt hogy fizessem ki? És amíg oda járok mit eszek?



2013. febr. 18. 13:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
a tb 6600 ft. ha csak 4500-at fizetsz el vagy sajnos maradva :(
2013. febr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
51%

TB-t igényelhetsz önkormányzattól.


"Vagy tegyek le egy másik szakmát"

nem az számít, hogy mit teszel le, milyen papírod van, hanem, hogy mennyire értesz hozzá, mekkora tudásod van, mennyire tudod eladni magad.


mi a szakmád?

2013. febr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Eladó vagyok, és nagyon értem a szakmám.. Rengetegszer meg is dicsértek (már legelső hetemen annó) a gyakorlatokon.


Nem is az hogy mennyire tudom eladni magam hanem hogy sok a jelentkező, kevés a hely.

2013. febr. 18. 13:59
 4/26 anonim ***** válasza:
36%

"A TB-t bezzeg fizetnem kell havonta (4500Ft) pedig nem is járok orvoshoz"

Nem a kérdéshez kapcsolódik, de ez a mondat elárulja hogy mennyire vagy képben a dolgokkal. A TB a társadalombiztosítás rövidítése. Azaz ez egy biztosítás, amit azért fizetsz hogy ha egyszer dokihoz kelljen menned akkor nem zsebből keljen a kezelési költséget kifizetned hanem a TB-alap kifizeti helyetted. Ez olyan mint az autóknál a kötelező biztosítás. Évekig nincs baleseted mégis fizeted. Aztán milyen jól jön egy milliós kár esetén hogy nem kell egybe kifizetni hanem a biztosító fizet.

2013. febr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%
Küldd el az önéletrajzod egy sikeresebb barátodnak, és kérd meg, hogy írja át. Ha fél év óta küldözgeted az önéletrajzokat és nem hívnak be, akkor egészen egyszerűen rossz a CV-d. Ez nem a te hibád. Írass vele újat. A tiéd akkor lenne, ha rengeteg állásinterjúd lenne, de egyre se vennének fel onnan.
2013. febr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

utolsó: nem rossz ötlet..

utolsó előtti: Tudom mi az a TB. De ha nincs miből fizetnem, akkor nem mindegy hogy kötelező vagy nem.

A fő kérdésem még is az hogy hogyan lehet ebből kitörni..

2013. febr. 18. 14:24
 7/26 anonim ***** válasza:
46%
Nem kell kitörni. Kell találni egy állást, és minden megváltozik. A Tb-t már nem neked kell majd fizetned, és egy kezdő fizetés is igazán kellemes, komoly előrelépés a tanuló léthez képest. Tehát írd az a CV-d, vagy irasd át, és szerezz egy akármilyen melót. Hajrá.
2013. febr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hányat küldtél már el, de ha csak néhány tucatot, akkor ne csodálkozz. Tényleg százával kell elküldeni őket, hogy növeld az esélyeidet. Nem muszáj postáznod, személyesen is leadhatod a legtöbb cég portáján. És keress fel közvetítőket, hátha tudnak segíteni. Lehet, hogy nem a szakmádban kellene próbálkozni. Egy gyártosori munkával akár még jobban is kereshetsz, oda pályakezdőt is felvesznek, aztán ha nem tetszik, próbálkozol máshol, és addigra már munkatapasztalatod is lesz.


Nem vagytok könnyű helyzetben most, való igaz. Amikor én voltam álláskereső (igaz diplomával), néhány hónap alatt bárki talált megfelelő állást. Az még a 90-es évek végén volt.


Ha van valahol ismerősöd, lehet, hogy nem árt úgy is megpróbálkozni, hátha valaki tud segíteni. Első munkahelynek bármit fogadj el, ami kínálkozik, mégha kevesebb is a bér, mint amire gondoltál. A tapasztalat fontos.

2013. febr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Az eladó nem éppen komoly szakma. Úgy értem, nem kell hozzá komoly képzettség, elég ha tud az ember normálisan kommunikálni. Ha pedig az adott cég profiljához ért is kicsit, akkor nyerő.


Nagyon sok ember van aki konkurenciát jelent számodra egy interjún, így érthető.


keress tovább, és próbálj tanulni dolgokat, interneten akár (ingyé' van). legyél hasznosabb mint a többi, és akkor nagyobb eséllyel lesz szerencséd.


Én tleg nem értem amúgy, hogy komolyan azt hitted a szakmaválasztásnál, hogy az "eladó" piacképes lesz?

2013. febr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Öhm "nem egy komoly szakma". Igen is az. Vagy javíts ki: Te is elvégezted? 4 éven keresztül tanultál rá? És emellett vizsgára meg kellet tanulnod kommunikálnod német nyelven (perfektül)? Pszichológiát esetleg tanultál mind ezek mellett?

Továbbá 4. éven keresztül tanultál jogot? Ingatlan jogokon, hitel jogokon, vásárló és eladó jogokat bele értve? Fogyasztó védelem mond valamit? Szerelést és EU. szabványt tanultál mind ezek mellet?


Nekünk az iskolában nem csak eladni kellet megtanulni. Hogy lehetnek ilyen "gyűrődés-vetődés.. ötös" felfogású emberek? Adok egy tanácsot: Soha ne becsülj le másokat, főleg ha az illető eladó. Majd, ha pontosan (pontosan!) át mentél azokon amiken mi, akkor mond ezt de addig ne!

Most komolyan, hogy lehetnek ilyen aberrált emberek? Ti hogy vagytok képesek így életben maradni?

U.i.: A kérdésedre válaszolva: Minden hely betelt és nem volt lehetőség választani.

2013. febr. 18. 20:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!