Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ezek alapján milyen segítségbe...

Ezek alapján milyen segítségben részesülhetek?

Figyelt kérdés

Anno még a pályakezdő munkanélküliek is kaptak ugye "segélyt" ha nem volt meló. De ez megszűnt, és felváltotta ezt a start kártya, olyan címen, hogy így könnyebben elhelyezkednek, ez 2 évig érvényes. Viszont így nem jár segély, na munkanélküliek.

nos, nekem itt a start kártya a zsebemben, de nem megyek vele semmire...

Dolgoztam néhány éve olyan 2 és fél vagy 3 hónapot egy gyárban, aztán 9 hónapig járkáltam egy, a munkaügyi által indított tanfolyamra.

Most meg itt vagyok megint munka nélkül, TB-t sem tudom fizetni, egy fillér nem lett oda sem befizetve, itthon nem kérhetek pénzt, nem állunk úgy.


Hova lehet ilyenkor fordulni, mit kell kérni, stb stb hogy kicsit jobb legyen anyagi helyzetem?


Dolgozni akarok, de olyan térségben élek, ahol egy minimálbéres, sőt, egy közmunka is álom...


Előre is köszönöm a válaszokat!!


20/F



2013. márc. 12. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Önkormányzathoz be kéne menni, talán ők tudnak valamit.
2013. márc. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

1. Munkaügyiben megkérded, hogy milyen lehetőségeid vannak munka vagy pénz ügyben.

2. Önkormányzaton is kérdezz rá a lehetőségekre. Nálam például akkor jár segély, ha 1 éve hivatalosan munkanélküli vagyok. A családban az 1 főre jutó jövedelmet is nézik. Nálam 1 évig fizetik a tb-ét is.

Annyira testreszabott minden és annyira változnak a dolgok...

Nekem például semmit sem mondtak a segélyről. Úgy kellett rákérdeznem, hogy mi van vele és hogyan kaphatok. Közmunkára szintén. Neked is ezt kell tenned.

2013. márc. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Önkormányzattól FHT támogatás, 22800Ft/hó.


Ehhez okvetlen kell a munkaügyi központnál való regisztrációs és kapcsolattartás.

1év után ezt felülvizsgálják, ha nem dolgoztál akkor közmunka.

Illetve neked a pályakezdők programja is jó lenne, ahol a munkáltató néhány hónapig kedvezményes járulékmentességet élvez. Itt viszont a nagy kérdés, ha letelik a 3 hónap járulékmentesség vajon a munkahely megmarad e..

2013. márc. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
26 éves korig számítasz pályakezdőnek. Ezt hónapokkal később mondták meg a munkaügyiben és nagyot néztem. Nem tudtam, hogy ezt kor alapján ítélik meg.
2013. márc. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!