Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tavaly végeztem szakmunkás...

Tavaly végeztem szakmunkás suliban. Mikortól kell/kellet volna kezdenem befizetni a társadalom biztosítást havonta?

Figyelt kérdés
Tavaly májusban tettem le az utolsó vizsgámat. Június 16-án volt a ballagásom. Néhány hónapra adtak egy ideiglenes diák igazolványt ami tavaly okt.31-ig érvényes volt. Mennyi időre kell visszamenőleg fizetnem a tb-t? Nagy baj ha még nem szóltam az adó hivatalnak? (munka ügyön már be vagyok regisztrálva). Mennyibe fog ez így kerülni? Kaphatok büntetést ha még nem fizettem eddig havonta? (Eddig semmilyen csekket se semmit nem küldtek csak véletlenül tudtam meg hogy ilyet is kell a pályakezdőknek). (Szokás szerint mivel pálya kezdő vagyok sehol nem akarnak alkalmazni... munkaügyre azért kellet regisztráltatnom magam hogy kapjak START kártyát ha erre lesz majd szükségem...)

2013. febr. 9. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:

én is hasonló helyzetben vagyok. nem fogsz kapni start-kártyát:

[link]

azt hiszem 6 hónap leteltével autómatikuan jár a kedvezmény utánnad.

2013. febr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha 2012. október 31-ig "élt" a diákigazolványod, akkor azt követő 45. napig passzív jogon él az egészségügyi biztosítottságod. Tehát 2012. december 15-ig. December 16-tól már kellett volna fizetned magad után az egészségügyi szolgáltatási járulékot, amit kötelező azoknak, akiknek semmilyen biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonyuk nincs (például munkaviszony). A munkaügyi regisztráció az nem ilyen. Az csak egy nyilvántartás, biztosítást nem keletkeztet.


Az adóhivatal nem fog ilyenről értesíteni, sajnos Neked kell tudnod róla, az a lőtéri kutyát nem érdekli ebben az országban, hogy mégis honnan.

Jelentkezz be az adóhatóságnál, ott nyilvántartásba vesznek, és egyben igényelj befizetési csekket is hozzá.

A befizetések elmaradásáért nem büntetnek, azért késedelmi kamatot szoktak felszámolni. Büntetést azért kaphatsz, mert nem tetted meg a bejelentést, ami kötelező lett volna. De mivel látják, hogy pályakezdő vagy és nem "visszaeső", és ha nagyon szépen, együttműködően beszélsz velük, biztosan nem lesz belőle büntetés.


Sok sikert!

2013. febr. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2013. febr. 13. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!