Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A "csúnya" emberek miért...

A "csúnya" emberek miért hanyagolják el még inkább magukat?

Figyelt kérdés

Na most rosszul fogalmaztam meg a kérdést, hiszen ahogy a szépség, úgy a csúnyaság is elég relatív dolog. Viszont megfigyeltem már, hogy nagyon sokan vannak, akiknek nem igazán csinos az alakjuk (mondjuk ki: túlsúlyosak), mégis hihetetlen előnytelen ruhákat húznak fel. Nem ritka, hogy olyan csípőgatya van a lányon, hogy még a popsicsík is kinn van neki, és akkor oldalt még folyik szét a háj is.

Meg ugyanezt tudom mondani, mikor valakinek mondjuk nem szép a haja alapból, s ezt ki is emeli. Ma is látom, hogy egy alapból vörösre festett hajban (ami már igencsak le volt nőve 10 centire) rikító zöld hajgumi volt meg kis rózsaszín kislánycsatok. Egy felnőtt, amúgy normálisnak tűnő nőről van szó.

Az embereknek ennyire nincsen önkritikájuk? Vagy már nem hisznek abban a mondásban, hogy el kell rejteni, ami csúnya, s kiemelni, ami szép?

Tudom semmi közöm hozzá, meg én sem vagyok tökéletes, de tényleg érdekel, hogy sok ember miért hanyagolja el ezeket az apróságoknak tűnő dolgokat, amelyek igazán nem pénzen és időn múlanak (pl annak a vörös hajú nőnek mibe telt volna fekete hajgumit húznia, de mind1).


2013. márc. 18. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden lehet. Olyan is van, hogy valaki annyira csúnyának érzi magát, hogy nincs is kedve odafigyelni magára, mert reménytelennek érzi.

Meg azt is észrevettem, hogy aki túlsúlyos, sokszor egy számmal kisebb ruhákat vesz fel és örül, hogy az is rámegy, hogy hát akkor nem is annyira kövér ő. Pedig ha olyan ruhát venne, ami jó rá és nem szorítaná el a fenekét, meg a pocakját, hogy kibuggyanjon, még vékonyabbnak is tűnne.

Vagy olyan is van, hogy amúgy odafigyel magára, de éppen csak leszaladt a boltba és nem öltözött át, vagy nem figyelt a részletekre, pl. a hajgumira, meg ilyen apróságokra.

2013. márc. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én például totálisan idióta vagyok az öltözködéshez. Fogalmam sincs, mi illik és mihez. Szerintem ezt nem lehet tanulni.

Az alakom...olyan gömbölyű. :D De soha nem húzok papucsot az utcára. Melegítőt maximum sportoláshoz, meg itthon húzok, a nadrágom mindig derékig ér, és a véletlenektől eltekintve a melltartóm pántja sem lóg ki a ruhám alól. Én csak ennyit tudok tenni az emberiségért.

De, ha megdobna valaki pénzzel, biztosan ízlésesebb ruhákat viselnék.

2013. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, szerintem ez egy olyan dolog, ami lehet baromi egyszerű is, de bonyolult is. Úgy értem, hogy ha vesszük a lenőtt haj esetét, biztosan csinos akart lenni, ezért festette be, tehát érdekli, hogy hogy néz ki, viszont miért hagyja ennyire lenőni? Elképzelhető, hogy a pénz áll a háttérben, manapság nem olcsó hajat festetni fodrásszal, viszont 600 Ft-ért lehet már kapni otthon festőset, amivel ugyanolyan szép lehet (tapasztalat). A hajgumi színéről pedig.. nekem is lila van a szőke hajamban, kicsit rosszul is éreztem magam ma vele az utcán, de késésben voltam reggel és nem találtam másikat, muszáj volt. Lehet, hogy ők is így vannak vele :) Én kevésbé tartom visszataszítónak azt, ha valaki úgy nem figyel oda a megjelenésére, hogy semmi sem passzol, mert azon akkor lehet látni, hogy nem "ért hozzá", nem segít neki senki benne, mint a 15 éves homlokig kisminkelt, cicanacis-rövid felsős, bokasüllyedéses lányokat. Szerintem ez esetben nem szabad a csúnya szót használni, sok esetben szépek ezek a lányok/nők csak mivel (ahogy fogalmaztál) nem emelik ki a szépségüket, nem az tűnik fel elsőre :)
2013. márc. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hülyék vagyunk, mert olyan dolgokkal foglalkozunk, mint a kis oldalad?
2013. márc. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én alapból nem nézek ki jól és azért nem is adok magamra, mert amikor régen próbáltam, akkor kinevettek, hogy egy ilyen embert egyáltalán minek próbálkozik? Én is így gondolom mostmár. A valóban jól szabott, szép ruhák a nem vonzó embereken egyszerűen nevetségesen állnak, nem tudják viselni őket. Meg, ha az ember bekerült az "igénytelen" fiókba került, akkor nehéz kimászni.
2013. márc. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én az utóbbi időben jócskán meghíztam. Mivel ezt igénytelenségnek tartom (azon vagyok, hogy a túlsúlyt leadjam), kontrasztnak érezném, hogy csinosan öltözzek, stb. Arra ügyelek, hogy tiszta, rendes legyek, de elég egyszerű cuccokat hordok, smink semmi, haj egyszerű, tarkón összefogott. (Azelőtt hétköznap is sminkeltem, hajam kiengedve, vagy jó frizkók...)

Másrészt ilyenkor nagyon szeretek "elbújni" az egyszerű kinézet mögé, észrevétlen lenni. Még így is van pár pasi, aki megnéz, ami számomra ebben a helyzetben inkább zavaró.

2013. márc. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!