Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki gondolja azt, hogy Magyaror...

Ki gondolja azt, hogy Magyarország szegény ország?

Figyelt kérdés
A környezetemben mindenki azt hiszi, hogy mi vagyunk az egyik legszegényebb nemzet. Mikor előadom nekik, hogy világviszonylatban dúsgazdagok vagyunk, nem hiszik el. Hiszen köztudott, hogy egy nyomorgó, eladósodott országban élünk, máskülönben miért küszködne és panaszkodna mindenki a nehéz megélhetés miatt? - ezt gondolják.

2013. márc. 24. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azok akik nyugaton elnek. Mi Europai orszag vagyunk, az EU tagjai es a legtobb EU tagorszaghoz kepest sehol nem vagyunk.

Afrikahoz persze gazdagok vagyunk, de ne az legyen az osszehasonlitasi alap.

2013. márc. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mihez hasonlítjuk. Afrikai országokhoz képest kánaán, Németországhoz képest kismiska.
2013. márc. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Magyaorszagnak meglenne a lehetosege, hogy dusgazdag orszag legyunk. Jo a fold, viszonylag tisztak a vizek, a levego szennyezettseg sem olyan veszes. Szoval, ha foldrajzilag nezzuk eleg gazdag orszag lehetnenk. Persze Afrikahoz kepest dusgazdagok vagyunk. De Afrikaban sok a jarvany, fejletlenebbek, sivatagos az egesz kontinens, alig van ivoviz... Nezd meg pl Japant, vagy Svajcot. Alig muvelheto a foldjuk, megis az egyik leggazdagabb orszagok, mert jo a politikajuk. Szoval ha nem ilyen balf*sz politikusok lennenek, akkor Magyarorszag gazdag lehetne. De USAhoz, vagy az EU tobbi orszagahoz merve eleg csoro orszag...
2013. márc. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan középút; Afrikában, vagy akár Koreában is élhetnénk (ami bár nem szegény, de Észak-Koreába tuti senki sem vágyik), mégis van mit ennünk, még szórakozásra is van pénzünk. Néha én is panaszkodom, hogy nem tudok megvenni olyan dolgokat, amiket pl. Svájcban simán megvehetnék a magasabb fizetésből; de ilyenkor belegondolok, hogy bakker, legyünk hálásak, hogy legalább ennyink van. A világ min. negyede azt sem tudja, megéri-e a holnapot.
2013. márc. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Digo, nálad mi az összehasonlítási alap? Az uniós országok? Szerintem a gazdaságunk a földrajzi helyzetünkkel nagyjából megegyezik, tehát nyugatabbra jobb a helyzet, míg keletebbre rosszabb, és ez így el is fogadható szerintem. Ha körülöttünk minden ország gazdagabb lenne, akkor én is azt mondanám, valamit nagyon rosszul csinálunk, de így nem látom azt a nagy-nagy hibát, amire mindenki hivatkozik, és szidja a politikusokat. Vagy rosszul látom?
2013. márc. 24. 22:04
 6/7 A kérdező kommentje:

4. válaszoló.


Remélem szerencsésnek fogod magad érezni, ha azt mondom, mi nem a középúton, hanem jóval magasabban a felső 10%-ban vagyunk. Tehát a világ 90%-a csóróbb nálunk.

Ez az adat egy jó antidepresszáns lehet annak, aki rosszul érzi magát Magyarországon. Én amióta ezt tudom, mázlistának tartom magam.

2013. márc. 24. 22:08
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Nos, lehetséges, nem néztem igazából kimutatásokat erről. De amit olvastam, láttam filmekből más országokról (pl. bizonyos országokban a nők teljes elnyomása, ami számomra, hisz nő vagyok, elég elborzasztó), mi itt igenis szerencsések vagyunk. Csak túl pesszimisták vagyunk, azt hiszem.
2013. márc. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!