Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Minek költöznek az emberek...

Minek költöznek az emberek olyan helyre ahol nagy esély van a természeti csapásokra?

Figyelt kérdés
Pl.hurrikán,földrengés,vízözön,stb

2013. márc. 26. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert nem gondolnak bele, hogy tényleg lesz természeti katasztrófa. Pár éve volt egy hurrikán Amerikában, akkor mutatták, hogy nem tudom hány várost elsöpört, ahol az emberek nem tudtak még a pincébe sem lemenekülni, mert amikor építették a házakat, nem építettek pincét, mert nem számítottak rá, hogy lesz hurrikán. Amikor pedig nagyon jól tudták, hogy Amerikának azon a részén szokott lenni.

Szóval, hülyeségből.


A cunami mondjuk más, az egész országokat fenyeget, ha jön. Ha mondjuk tudnád, hogy van 5% esély arra, hogy az életed során valamikor Magyarországot el fogja sodorni egy cunami, külföldre költöznél-e? Valószínűleg nem, inkább azt mondanád magadban, hogy egye fene, vállalom azt az 5% kockázatot. Mint az amerikaiak a hurrikánnal.


Magyarországon árvíz szokott lenni, azt tényleg nem értem, hogy miért építkeznek emberek az árterületre. Pár éve voltunk egy ilyen vidéken, gyönyörű új építésű házak sorakoztak az árterületen. Ezt tényleg nem értem. Talán olcsóbbak a telkek, vagy nem tudom.

2013. márc. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A MÁV-ot is mindig meglepetésként éri a hóesés, úgyhogy már nem is csodálkozom ezen.
2013. márc. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!