Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Munkanélküli nők, nektek...

Munkanélküli nők, nektek sincs önbizalmatok?

Figyelt kérdés
már kb egy éve nincs rendes munkám, csak alkalmi. külföldön élünk párommal azóta, de én nyelvtudás nélkül jöttem ki vele, így ittho tanulom a nyelvet és járok doglozni alkalmanként. otthon jó munkám volt, mindig szép ruhákba jártam, csinosan, adtam magamra, volt "egzisztenciám", önbecsülésem, önbizalmam. viszont már nincs.. a párom sem kíván már max hetente 1x csináljuk nagy nehezen. és olyan mintha azért mert nincs bennem semi sexi. már próbálatm ilyen téren is mindent bedobni meg melót is keresni de egyenlőre semmi.. elvagyok keseredve.. van más is így vele? és mit csináltok? én most kezdek majd járni tornára meg már van itt két magyar ismerős is, néha szoktunk találkozni, beülni beszélgetni valahová, szóval néha-néha telnek a napok és lehetek önmagam, lehet egy kicsit a régi életemből egy kis darabka.. de Ti mit csináltok még? hogyan van még mindig önbizalmatok? és a párjaitok hogyan reagál?
2013. márc. 26. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

És ha meghal a párod? Egyszer bekövetkezik ez és ha még nem vagy nyugdíjas mi lesz akkor? Az életbiztosítást sem mindig lehet érvényesíteni! Ott évekig nem csinálsz semmit, esetleg milliomosok sem lesztek még ott sem, akkor hazajössz és akkor itthon mit fogsz csinálni?


Talán haza kellene jönni, mindenki magára számítson ne a párjára, ha itthon van munkád akkor keress itthon párt, ha itthon nincs csa k külföldön akkor keress ott párt.

2013. márc. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Én itthon, Magyarországon vagyok munkanélküli. Munkával kapcsolatban valóban csökken az önbizalmam, az életem más területeire viszont ez nem tért át.

Bár ha külföldön lennék, lehet, hogy nekem is kicsúszna a lábam alól a talaj. Meg tudlak érteni.

2013. márc. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
En szinten egy eve elek kulfoldon, no vagyok es azt hiszem most jovok ki ebbol, amiben vagy. Kicsit kesobb irhatok privit?
2013. márc. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha mar nem jó a szex, akkor kiszeretett belöled, csak nem mondja, mert azert jó neki, hogy nincs egyedül , de ha talál jobbat, dobbant. Kulföldön elni borzalmas, az ember elveszti az önbizalmát, önmagát, a gyökereit.

Ha pár év múlva visszament haza, már addigra minden megváltozik, semmi se olyan amilyen volt , baratok költöznek el , szivódnak fel, vegul turista leszel otthon is. Az idö nem all meg otthon sem.

Egy ferfi se érdemli meg, hogy ilyen helyzetet felvállalj, csak ha neked is nagyon megéri.

Szerintem is menj haza , amig van hova es amig varnak a szüleid

2013. márc. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

A sok elutasítás nekem is elvette az önbizalmam munka terén, egyre reménytelenebbül vágok neki az álláskeresésnek, de azért még nem adtam fel a reményt.

A párom megérti, mert tudja milyen itt a helyzet. Alapból nagyon kevés a munkalehetőség a környéken, ráadásul olyan helyen is lakunk, ahonnan még a bejárás is nehéz a legtöbb munkahelyre. Neki van állása, de nem túl jó, nem is szereti, ő is már vagy egy éve próbál máshol elhelyezkedni, már szinte minden lehetséges munkahelyre többször is elmentünk, mégsem jártunk túl nagy sikerrel.

Amúgy itthon állattartással foglalkozunk, úgyhogy azért valamit én is tudok csinálgatni, de egy stabil munkahely igazán jól jönne mellé.

2013. márc. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

Látod,feladtad a jó egzisztenciád és elmentél külföldre cselédkedni...de nyelvtudás nélkül a külföldieknek cselédnek sem kellesz....

kellett ez neked?

2013. márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%
19/10-es Nehogy azt higgyétek,hogy mindenkinek jut munkahely ebben az országban,pláne ha 30- év fölött vagy és gyermekeid vannak,esetleg nem beszélsz idegen nyelvet.Ha otthon becsülettel dolgozol,az pontosan annyit ér mint ha utazgatnál nap mint nap a munkahelyedre,sőt lehet még hasznosabb is,mert a magad ura vagy,nem csicskáztat nálad 15-20 évvel fiatalabb főnököd stb. Mind két változatot kipróbáltam,mind kettőnek van előnye és hátránya,az a lényeg,hogy ne tétlenül teljenek a napok és mindenki találjon magának hasznos elfoglaltságot,mert akkor már nem "munkanélküli".
2013. márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! igen, van hogy megbántam azt hogy kijöttem, de párom miatt tettem, mert ő jött és vele szerettem volna lenni.. de szerencsére ő is vágyik haza így remélhetőleg egy éven belül hazamegyünk :) hiába mondják sokan hogy külföld mennyire jó.. na persze.. ízlések és pofonok! közsönöm mindenkinek a tanácsokat és a biztatót szavakat! :)
2013. márc. 26. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!