Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországiak! Ti mennyire...

Magyarországiak! Ti mennyire vagytok befogadóak egy külföldivel szemben?

Figyelt kérdés
Egy erdélyihez hogyan viszonyultok?
2013. márc. 27. 15:15
 1/8 ettro ***** válasza:
53%

A magyar minden tekintetben befogadó nemzet, bárkiről is van szó.


Az már más kérdés, hogy ezzel hogyan használták ki a magyarságot az elmúlt időszakban.


egy normális magyar ember egy erdélyi Magyart, vagy Székelyt, nem is tekinti külföldinek, csak másik országban élő testvérének.


Én külhoni Magyart, bármikor szívesen látok!!!


De nézzünk meg egy valódi külföldit. A közép kor folyamán rengeteg bevándorló érkezett Magyarországra. Mint most Franciaországba, vagy Angliába.


Ami nem is volt baj, mindaddig, még felül nem kerekedtek az őslakos magyarság felett, és el nem kezdték elnyomni azokat. Lásd Felvidék, Erdély, Délvidék.


Másrészről, hasonló gondolkodású, kultúrájú népekkel befogadóbb az ember.

2013. márc. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ, hogy viselkedik. Ha normális, tiszességes, akkor nyitott vagyok rá, ha gázosnak érzem, akkor tartózkodom.

Erdélyiek esetében is ugyanígy járok el, habár a "külföldi" alatt én nem-magyarra gondoltam. Erdélyiekkel még az a tapasztalatom, hogy hajlamosak felsőbbrendűnek gondolni magukat a magyarságukat illetően.

2013. márc. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Hogyha nem vagy cigány és civilizált vagy , akkor simán.
2013. márc. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tetris ***** válasza:
Minden erdélyit szivesen látnék, és fogadnék, csak ne legyen roma.
2013. márc. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincsenek előítéleteim, ha normális, tisztességes emberről van szó, akkor felőlem timbuktuból is jöhet.
2013. márc. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%

Azokkal a MAGYAROKKAL szemben vagyok befogadó,akik az elcsatolt területeken élnek,más külföldiekkel nem.


(persze turistaként igen,de ne települjenek be más népek)

2013. márc. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Láttam már térképet, de valahogy nekem se külföld Erdély, pedig nem lázongtam sose az elcsatolások miatt. A szomorúság persze bennem is itt van, még ha nem is annyira, mint a kint rekedtek szívében. De amíg egy nemzet vagyunk, addig hozhatnak nekem akárhány lapot akármilyen alakú piros vonalakkal. Nem külföldi: tud beszélni, és ő is úgy tudja, hogy magyar. Itthon vagyunk.
2013. márc. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Te nem külföldi, hanem magyar vagy! :)

Egyébként én egy kulturált külföldivel is befogadó vagyok, miért ne?

2013. ápr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!