Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az oka annak hogy az...

Mi az oka annak hogy az idősebb generáció közvetlenebb mint a fiatal generáció?

Figyelt kérdés

Tanfolyamra járok és vannak idősebbek is, 35, 40, sőt 50 felettiek is. Elég közvetlenek, jól ellehet velük beszélgetni, viszont a fiatalabbak nem nagyon szólalnak meg, ők úgy 18, 25 körül lehetnek.

Az élettapasztalat miatt van ez?

Vajon a mostani 20as generációs is ilyen lesz 15-21 év múlva?


2013. ápr. 4. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem inkább azért lehet, mert aki 40 körüli és tanfolyamra jár, az eleve egy nyitottabb személyiség, annál a korosztálynál még inkább jellemző, hogy sokan szinte egyáltalán nem képzik magukat tovább.

A másik, hogy egy huszonévesnek még általában elég pezsgő szociális élete van, sok időt tölt a barátai között. Így kiéli az ilyen irányú igényeit akkor. Idősebbeknél viszont inkább az jellemző, hogy hazamennek a családhoz, nem nagyon mászkálnak el, nekik felüdülés egy kicsit más környezetben lenni.

2013. ápr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 klopusz ***** válasza:

Szia!


Csatlakozom az előttem szólóhoz!

Negyvenesként én is benne vagyok :-) Két éve voltam egy önismeret - angol - önmenedzsment tanfolyamon (több hónap volt). Ott a 35-40-es korosztály képviseltette magát 12 fővel. Mit ne mondjak, fantasztikus társaság jött össze, már első nap sem hitte el a tanárunk, hogy aznap látjuk egymást először.

Műltkor meg elmentem egy nordic walking edzésre, ahol az átlagéletkor bőven 60 év fölött van. Ott is attól jó a társaság, hogy a résztvevők egy dologban biztosan megegyeznek: ezt akarják csinálni. Innen kezdve nem fontos, ki hány éves (én vagyok ott a legfiatalabb).

2013. ápr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
mai fiatalok kapitalista társadalomban nevelkedtek, ahol az önzés jó dolog, sőt szükségszerű
2013. aug. 18. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!