Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a szülők, akik nem...

Azok a szülők, akik nem foglalkoznak a gyerekeikkel, egykoron nem úgy tervezték, hogy mindent megadnak a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés

Ha én most 16 évesen úgy tervezem, hogy olyan szülő leszek, aki mindig az arany középutat választja, nem leszek nagyon engedékeny, de szigorú sem, igyekszem a gyerekeimet szeretetben nevelnin foglalkozni velük... Lehet hogy belőlem is olyan anyuka lesz, aki alkoholizál, nem foglalkozik a gyerekeivel, veri őket? Akik most rossz szülők, vajon hogy tervezték egykoron a gyereknevelést?

16/L


2013. jan. 14. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:
A rossz szülők szerintem sehogysem tervezték a gyereknevelést. Ha tervezték volna, igyekeznének ragaszkodni az elveikhez, de ők inkább a könnyebb utat választják: majd csak felnő valahogy. Az alkoholizálás az anyánál hozza az összes rosszat: felelőtlenség, nemtörődömség, közöny, stb. Ha már most ez foglalkoztat, lehetsz jó anya, de ehhez is kitartás, következetesség kell, szeretet empátia. Egy pszichoógus szerint a gyereket nem kell nevelni, csak enni adni neki és szeretni. Utóbbi szóban minden benne van.
2013. jan. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
is-is. szerintem van, aki szép reményekkel vágott bele, de nem tudott felnőni a feladathoz és a gyakorlat messze elmaradt az elmélettől. de olyan is szép számban, sajnos, aki nem magáért a babáért vállal gyereket, hanem egyéb okokból (pár megtartása, segély, sokadik abortusz után már nem veszik el a babát, stb). ott sajnos simán előfordul, h már eleve nem különösebben érdekli a nevelése
2013. jan. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!