Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezt a kérdést kaptam egy...

Ezt a kérdést kaptam egy dolgozatban: " Mit jelent ma magyarnak lenni"?

Figyelt kérdés
Nektek mit jelent ma magyarnak lenni? Ti milyen választ tudtok erre adni?

2013. ápr. 8. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Elnyomva érzem magam. Érzem, hogy nem akarják, hogy fejlődjek, hogy tanultabb legyek, inkább azt akarják a politikusok, hogy hülye ezáltal könnyen befolyásolható legyek. Ezt én nem most vettem észre, hanem már hosszú évekkel ezelőtt (Azóta egyre csak lefelé csúszik az ország.). Ezért döntöttem már akkor úgy, hogy a biztos jövőm érdekében a tanulmányaimat külföldön folytatom.

Összefoglalva, számomra rossz dolog ma magyarnak lenni, és egyre rosszabb. Rosszul érzem magam, hogy egyre csak hülyítik a népet, mi mégis tapsolunk erre, és az is rossz dolog, hogy már minden környező ország utál minket, de mi még mindig csak megyünk mint a nagy hazafik. Rosszul érzem magam, hogy nem tudnak a sok milliárd forintról elszámolást adni, elfolyt értelmetlen dolgokba. Rossznak gondolom azt is, hogy miközben a sajátjaink éheznek, mi Romániába küldjük a pénzt. Rossz, hogy éhbérért dolgoztatják a magyart. És még sok-sok minden, de a legrosszabb ez az ördögi kör, amit az Orbán kormány elő idézett. A nyugdíjasok, és romák "felhasználása" által, sosem fogunk belőle kijutni.


Különösebb jelentése a magyar létnek nincsen. Ugyan olyan mintha más nemzetiségű lennél, a közösségen van a hangsúly, amit a sok "nagy-hazafi" képez.

2013. ápr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Mit jelent ma magyarnak lenni"? Az első gondolatom a következő volt: magyar zászlót tűzöl ki a házadra, Árpád-sávos nagy Magyarország-címert ragasztasz a kocsidra, és vered a melled, hogy te mekkora nagy magyar vagy.

Sajnos manapság leginkább ezeket jelenti magyarnak lenni.


"Nektek mit jelent ma magyarnak lenni?"

Ismerem a magyar népdalokat, népmeséket, néha énekelem és mesélem is őket a gyerekemnek. Otthon vagyok a magyar népművészetben, tudom, hogyan éltek őseink, elődeink.


Sajnos a magyarságképem eltér az általános mai magyarságképtől...

2013. ápr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!