Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ismertek történeteket vagy...

Ismertek történeteket vagy voltatok olyan temetésen ahol durva bakik történtek?

Figyelt kérdés
Múltkor rossz helyen ástak a sírásók, aztán beleszakadtak a koporsóba. De nagyapám mesélte, hogy volt olyan mikor adták le a sírba a koporsót, nem volt rögzítve a födél rendesen, aztán az ölébe esett a halott annak aki lent állt a sírban hogy átvegye és elrakja. Ti ismertek ilyeneket?
2013. ápr. 12. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

jött kifelé a nép a templomból, de már egy másik csoport is várt ott, akik kifelé jöttek azok temetési szertartás miatt voltak ott, a pap jött elől, utána a gyásznép, és a koporsó,akik meg kinn álltak azok meg házassági ceremónia miatt álltak és vártak.

mikor a gyászmenetnél kivágódott az ajtó, a násznép azt hitte a kifelé jövőkre h ők is esküvőn voltak, ezért sokan a tömegből az kiabálták h éljen az ifjú pár, és rózsaszirmokat, meg rizst szórtak a kifelé jövőkre , míg meg nem látták a koporsót...

2013. ápr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Nagymamám a testvére temetésén halt meg :( ,kijött a ravatalozóból és összeesett

,jött a körzeti rovos és nyugtatót adott azoknak akiknek szükségük volt rá .

2013. ápr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

jajistenem mennyi hülye van


1 a sírban nem áll senki amikor engedik le a koporsót, mert nincs is hozzá elég hely

2 kriptába engedhetik le úgy, hogy - sok személyes esetén - oldalra kell tenni majd a koporsót, de akkor sem előre megy le a sírásó, hanem utólag

3 az egyes válaszolónak: soha, SOHA nem viszik a templomba a koporsót


(be vagyok én kerítve rendesen)

2013. ápr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

3-as


Lehet felétek nem,de felénk is beviszik a templomba a koporsót,és onnan fel kézben a sirig. (előtte a ravatalozóban van a tetem,csak egy 15 perces mondóka erejéig viszik be a templomba)

2013. ápr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
#3 temetői kápolna esetén tudom ezt elképzelni, akkor viszont ott nincs esküvő
2013. ápr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nemááá, ma már nincs ilyen, de a 80-as évek végéig így volt, legalábbis faluhelyen, nem voltak temetkezési hiénák...bocsánat vállalkozók. Rokonok, falubeliek megoldották.
2013. ápr. 12. 15:17
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

1es vagyok felénk is beviszik a koporsót a templomba

megjegyzem katolikus szertartásról van szó

és ahol az egyházi adó is fizetve van

mert aki nem fizeti azt csak eltemeti a pap, mert kötelessége ha katolikus volt, de semmi mise, ének, ceremónia nincs

akkor valóban nem viszik be a templomba

de ha fizette az egyházadót, v utólag a család rendezte akkor templomi mise is van érte és bizony beszokták vinni a templomba is

én rengeteg ilyet láttam már

2013. ápr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Ezek aztán a nagy történetek. Attól hogy nincs rögzítve esetleg a koporsó teteje, még nem esik ki belőle a halott.

A kriptába igenis lemegy valaki, ha oldalra kell tenni a koporsót, vagy az urnát.

Az hogy a sírásó alatt beszakad a 20 éve odatemetett koporsó, miért olyan meglepő, a fa koporsó elkorhad földben.

2013. ápr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Erdélyben ma is háztól viszik.
2013. ápr. 12. 15:22
 10/13 A kérdező kommentje:
9! Az volt a baj, hogy túl meredeken döntötték meg, ebből lett a baj.
2013. ápr. 12. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!