Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, mit tennétek, ha 17...

Szülők, mit tennétek, ha 17 éves fiatok igazgatói megrovással jönne haza, amiért nagyon durva és sértően beszólogatott egy tanárnőnek, akinek amúgy is labilis az idegrendszere?

Figyelt kérdés
2012. dec. 4. 22:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Hosszú időre megvonnék tőle mindent amit szeret. 17 évesen még meg lehet tanítani az indulatai kezelésére, felnőtt férfiként már nem.
2012. dec. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
ha te vagy a szülő, akkor azt hiszem már későn gondolkodsz el a nevelés hiányosságain
2012. dec. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem lehet mndent a nevelésre fogni. Az érzéketlenség veleszületett hiányosság, az éretlenség ezen formája meg mulandó.
2012. dec. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Mindenképp meg kell büntetni, mert rászokik.
2012. dec. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom mi volt a teljes történet. Ha pusztán szórakozásból csinálta, akkor a fiad egy farok. Az is lehet, hogy a fiad tanárja a labilis idegrendszerével jól felcseszte magát óra előtt, aztán a fiadon vezette le a feszültségét, ami rohadt vészes, ha a fiad szintén labilis idegekkel rendelkezik és szétrobban a dühtől, ha valaki beléköt vagy nekimegy, legyen az akár miniszterelnök is.
2012. dec. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Elbeszélgetnék vele, hogy mi váltott ki belőle ilyen indulatot, mert gondolom nem csak úgy ok nélkül szólt be neki. Én is sokat veszekedtem tanárokkal, soha nem ok nélkül. Ha nem volt igazam, lapítottam. Mondták, hogy tiszteletlen vagyok, de csak kiálltam az igazamért. Ha hibáztam, beismertem. Nem hiszem, hogy nagyon büntetném, sok értelme szerintem nincs, attól még nem lesz a gyerek udvariasabb. Jól írta valaki, ez veleszületett is valamilyen szinten, persze ha a szülőktől is ezt látja, erősödik benne. Számomra az lenne a leglényegtelenebb momentum, hogy érzelmileg labilis-e a tanárnő, vagy sem. Ha az, akkor ne tanítson. Ha mégis tanít, akkor szokja meg, hogy egy 17 éves kamasz fiú nem fogja a tenyerén hordozni őt.
2012. dec. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

már nem is iskola, hanem állatketrec ...

bocsánat az állatoktól

2012. dec. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

Nálunk fordítva volt, a tanár szólogatott be durván a gyerekeknek, akik nem is csináltak semmit.

De ebben az esetben beszélgetnék a gyerekemmel és nagyon elképednék, hogy mi üthetett belé, és remélném, hogy tud rá valami magyarázatot, bár a durvaságra nincs mentség.

2012. dec. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%

a baj az, hogy a tanárnő verzióját nem ismerjük, de ismervén a tanárokat, úgyis a gyerek lenne a bűnös...

Meg kell értetni a gyerekkel, hogy a tanárnő beteg, úgy is kell rá tekinteni.Mondd meg neki, hogy máskor erősebb idegzetű tanárnak szóljon be, ha már mindenképp muszáj, mert

ezzel csak azt éri el, hogy az igazgatónál köt ki.Ha úgy érzi, igazságtalanság érte a tanár részéről, akkor azt türelmesen és kedves hangon közölje a tanárral, kb, mint mintha csökkent szellemi képességű emberrel beszélne,

azzal többre megy.

2012. dec. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

Szégyellje magát a fiad.

Mégis milyen iskolába jár?? Mert én 5 éve érettségiztem és nálunk ilyen soha nem volt.

Normális iskola és normális közösség kell neki.

2012. dec. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!