Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért viselkednek így gyúró...

Miért viselkednek így gyúró osztálytársaim?

Figyelt kérdés

Jelenleg a középiskolában most vagyok 4. évfolyamos. Az osztályomban senkivel sem vagyok rosszban. Csak van pár "testépítő" osztálytársam.


(igazából ezt csak abból feltételezem, hogy testépítő edzéstervet használnak és különböző tápkiegészítőket, meg valaki danabolt szed, továbbá az egész facebookot tele posztolják, híres testépítő és motívációs fotókkal. Habár jobb lenne ha inkább kicsit többet tanulnának mivel összességében nem éri el a 3 as átlagot az a néhány ember. )


Habár félreértés ne essék, inkább legyen valaki izmos mint kövér. Normál testalkatú vagyok 180cm és 70kg és én is eljárok futni heti 1-2 alkalommal ha jó az idő.(szóval aki feltételezné nem vagyok se ropi se bálna :) )


De nem értem, hogy miért nem éreznek egy bizonyos prioritási sorrendet, pl. terembe le tudnak menni edzeni de tételt nem tanulnak, továbbá facebookra kiírnak olyanokat: Hogy milyen fontos a kitartás, az elszántság...és egyéb motivációs dolgokat.


A másik az, hogy ha valaki felszed egy kis izmot akkor már azt hiszi magáról, hogy 10 évig karatézott. Gyakoriak az olyan beszólások, hogy: "mindjárt fejbe rúglak" vagy "szájbaváglak" és az egyéb olyan szövegek amellyel azt akarják sugallni, hogy ők más "harcosok" .


Mikor ilyeneket mondanak azt nem veszem, komolyan annyira, mivel nem gondolják komolyan és jóban vagyok velük. Nem is sértegetni akarom őket, és remélem senki se vonja le a szövegből, hogy magát a testépítőket akarom általánosítani. Hiszen ez csak csak pár 18 éves osztálytársamon figyeltem meg.


Végül összefoglalva a kérdéseim:

1.Mi az oka, annak, hogy a 16-19 éves korosztályt ragadja meg annyira a testépítés. És miért pont a testépítés? Nem pl. a Tenisz(amit én nagyon szeretek pl. csak a tanulás miatt sajnos nem tudom elkezdeni.

2.Miért nem tudnak beállítani egy prioritási sorrendet? A tanulásnak érettségi előtt fontosabbnak kellene lenni. (épp ezért mondtam le elég sok mindenről, hogy bejussak az egyetemre)

3.Az izomzat növekedésével valami hormon termelődik? Amely azt sugallja, hogy bárkit megtudna verni. Vagy ez csak azért van mert azt hiszi az izom elég a verekedéshez. (pl.: a pankrációban, ahol felfújt emberek verekedést szimulálnak)


Kíváncsi vagyok a véleményekre. És még egyszer megismétlem ez a szöveg, nem azt akarja sugallni, hogy minden testépítő tudatlan. Csak pár ismerősöm viselkedését szeretném megérteni, akikkel amúgy sem vagyok rosszban . A válaszokat előre is köszönöm.



2013. ápr. 12. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
izomagyúak :D
2013. ápr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

kérdező, amíg neked a tanulás a fontos, addig sose nem tudod meg azt, h milyen az edzést a tanulás és minden elé helyezni, küzdeni, szenvedni, izomláztól alig tudni menni

amúgy én sem értem az olyan embereket

ha jobban megakarod őket érteni, válts szemléletmódot és csináld azt amit ők.!

2013. ápr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
16-18 évesen engem is ez kött le de mellette tanultam ne meg nem szedtem semmit :) igen, nagyon jó érzés izmosnak lenni, látni a tükörben hogy nem ment hiába a dolog, na meg jó páran irigykedtek meg csak szenvedni jártak le a kondietembe aztán állandóan feladták :)
2013. ápr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
83%

Szia!

Korodbeli vagyok én is, testépíítek, ám nálunk a suliban teljesen más a helyzet: engem szivatnak, hogy "na mivan mész erőlködni", meg "kemény vagy mint a kád széle" holott semmi indokot nem adtam arra, hogy így viselkedjenek velem (nem vagyok önimádó, nem köcsögösködöm velük, sőt még a tanulmányi eredményem is egész jó 4-5).

Hogy a kérdéseidre is válaszoljak: 1. Mostanában divat lett testépíteni (én úgy veszem észre). Mindenkinek szabad akarata szerint kell sportot választani, azt ami neki tetszik ezt el kell fogadni.

2. Azt tanácsolom, hogy ne foglalkozz másokkal. Mindenki saját maga dönti el, hogy mi a fontosabb neki. Csak a saját döntéseiddel foglalkozz!

3. Erre nem tudok könkrét választ adni. De olyan, hogy felfújt emberek nincsenek.

Osztálytársaidra is reagálva azt gondolom, hogy ők tipikusan abba a "kigyúrom magam azt' én vagyok a Jani" csoportba tartozak. Le kell sz@rni őket. Jobban fáj az nekik.

2013. ápr. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem a testépítéstől váltak ilyenné, hanem alapból megvolt ez a nagyzolós hajlamuk, a testépítés pedig, mint egyszerű és népszerű sport, megadta a lehetőséget a "kiteljesedésre". Van, aki nem nagyon nő ki a dackorszakból :D És hát azt se kell mondani, hogy manapság mennyire túlértékelődött a test az elmével szemben. Könnyebb azt alakítani, ezért állnak arra az oldalra sokan.

De ők hülyék, főleg, aki danabolozik... verekedni sem tudnak jobban.

2013. ápr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt a testépítés csak díszlet. Ha v.ki komolyan sportol, az tudja, hogy mennyit kell küszködni, mire elérsz v.mit (és ezt csak alázattal és szorgalommal lehet), és mert ennek tudatában van, mélyen k*ssol és nem hangoskodik, hogy ő mekkora király.

A sport rászoktat egy bizonyos rendszerességre és célorientáltságra, ami beszövődik a tanulásba is.


Nálunk is volt amúgy egy ilyen nagyhangú gyerek középiskolában. Onnan lehetett tudni, hogy csak zabálta a kokszot, de edzeni nem járt, hogy alig 5 hónap alatt eltűntek az izmai, miután leállt, és teljesen átlagos külsejű lett.

2013. ápr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!