Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az iskolában órán hülye...

Az iskolában órán hülye fejeket vágok, hülye dolgokat csinálok, pl csípőre tett kézzel beállok, amin röhögnek az osztálytársaim. úgy veszem észre, ha nem csinálok semmit, akkor is röhögnek. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Meg ha kitalálnak valami hülyeséget, mindig az én nevem társítják hozzá, de olyan hülyeség ami egyikünkkel se tortént meg soha... kezdem úgy érezni, hogy én vagyk az osztály bohóca. Különben én vagyok a legnagyobb a 192 centimmel 15 évesen. Emiatt iskolát is váltok. Egy gimnáziumba járok.

2013. márc. 8. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, te vagy az osztály bohóca.
2013. márc. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De jó értelembe röhögnek rajta, vagy gúnyosan? Mert nem mind1. A rólad alkotott képet nehéz megváltoztatni, de nem lehetetlen. Nekem is volt általános iskolában egy osztálytársam, akit gyerek korom óta ismertem, mert egy utcába laktunk, és mindig szivatták szegényt mert olyan béna volt, meg a szülei nem törődtek vele, de mostanában találkoztam vele és nagyon megváltozott így, hogy nem volt, aki lehúzza. Szóval lehet jobb is, ha más társaságba kerülsz, új lappal indulhatsz
2013. márc. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, ezen változtatni kell. Az a baj, hogy beraktak egy skatulyába, és nem figyelnek Rád, hanem a felszínen lévő - valójában általuk kreált- skatulyát látják, ami egyre messzebb kerül a lényegedtől. Ennek hatása (ha az embert nem igazi mivoltában próbálják megérteni) szomorú, egyre több meg nem értettséget érzel, és szomorúvá tesz.

Ha nem bonyolult, iskolát váltani, jó, de ha nem megy, próbáld meg magadban elvágni ezt a fajta téves kapcsolatot. Tehát ne reagálj semmit rájuk. Inkább olvass a szünetben, vonulj félre. Nagyon nehéz lesz, egy ideig nagyon-nagyon magányos leszel, de egy idő után érzékelnék a változást, és el kezdenének figyelni Rád. Van esetleg az osztályban valaki, akivel ezt, amit írtam meg tudnád beszélni? Az jó lenne, érdekelne, mit válaszol rá. Egy kicsit segítené átvészelni ezt az időszakot.

Marcel Marceaunak a híres pantomimművésznek vagy egy száma, ami pont erről szól: szerepeket, maszkokat mutat ("hülye fejet vág") de az után nem tudja "levenni" a maszkot és rászorul. Óriási művész volt: ekkor (a rátapadt maszkkal) csak a test mozdulataival játszotta el ennek a fájdalmát, kínlódását. Itt az 5:20-nál kezdődik:

http://www.youtube.com/watch?v=VRarAJZkzfg


színésznövendék panaszolta el: azt kitűnő mesterek tanítják, hogy kell "felvenni" egy szerepet, de azt senki sem tanítja, hogy kell letenni.. Pedig a kérdéseden is látszik - ez fontos lenne.

A magasságoddal ne törődj- változó, ki mikor ugrik meg, egy év múlva a többiek is követnek...

2013. márc. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát úgy röhögnek rajtam, "hogy ez hülye" és közben röhögnek, de nem gúnyos, csak idegesítő, ha akkor is ez van, ha csak normál fejet vágok.
2013. márc. 8. 20:05
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben kihasználnám a fizikai fölényemet és amikor a legközelebb egyértelműen hallod, hogy a nevedet mondják és röhögnek, akkor erélyesen kérdezd meg, hogy "mi a probléma?" Majd, ha tovább röhögnek, akkor válaszd ki a legparasztabbat és szorongasd meg kicsit. :) Mond neki, hogy ez csak ízelítő. Jót fog tenni az önbecsülésednek.
2013. márc. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!