Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy tudnék ismét nyitott...

Hogy tudnék ismét nyitott ember lenni?

Figyelt kérdés
Sok csalódás ért az életemben, ami miatt akarva-akaratlanul - mert ilyet ki akarna - egy "védőfalat" építettem magam körül, hogy megvédjem magam a csalódásoktól. Viszont pont egy tegnapi beszélgetés világított rá, hogy változtatnom kell. Nem lehet kizárnom mindenkit az életemből, mert azzal semmire nem megyek. Nektek van valami tippetek erre, hogy így hogyan nyissak újra az emberek fele?
2013. ápr. 13. 11:42
 1/3 A kérdező kommentje:

a sok csalódás alatt értem hogy: általánosban nagyon durván piszkáltak, kiközösítettek engem, megaláztak, ami pokollá tették az ott létemet. Ott még a tanárok is semmibe vettek.

Középiskola váltás volt, de az ottani társaság javarészt szétszéledt és kevés emberrel maradtam jóban.

2013. ápr. 13. 11:56
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia :) Általánosban velem is ugyan ez volt, visszahúzódó voltam, most pedig kiírtam pont egy olyan kérdést, amibe az szerepelt, hogy a legjobb barátnőm azért dobna ki, mert nagy lett a szám, ezalatt azt értem, hogy megvédem magam.. Úgy lettem nyitott, hogy elkeztem barátkozni azokkal az emberekkel, akik szimpatikusak voltak nekem :D Máig nagyon jó barátaim maradtak, csak add önmagad, legyen véleményed, merd hangoztatni a saját gondolataid, mesélj valamit magadról, legyél kedves, vicces az emberekkel :D Engem régen az osztályfőnököm sündisznónak hívott, mert tüskés voltam mindenkivel szemben, előítéleteim voltak.. De ne hagyd hogy a múltad befolyásolja a jövőd/jelened, mert akkor csak magadnak fogsz rosszat tenni.. Menj el valakivel moziba, fagyizni, sétálni, üljetek be valahova, én így kerültem közel a mostani barátaimhoz, de a legfőbb az, hogy bízz te is bennük, és érd el azt, hogy amikor rossz helyzetbe vannak, rád mindig számíthassanak, bízhassanak benned :) 17/L :)
2013. ápr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem pont a menekülés a megoldás, de, ha tiszta lapnak hívjuk, azért jobban hangzik :) Pár évvel ezelőtt hasonló környezetből szabadultam egy városba nulla ismerőssel, most pedig mindenem megvan, amiről csak álmodtam abban a földi pokolban. Ahhoz, hogy te is nyitni merj, szükség van új társaságra, konkrétan néhány makacs idiótára, akik újra megtaníthatnak élni. Sokkal nehezebb változtatni, ha ugyanannak a társaságnak a közelében vagy, akik annak idején beskatulyáztak...
2013. ápr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!