Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van egyeseknek ennyire...

Miért van egyeseknek ennyire irreális elvárásai párválasztás terén? Ti ismertek ilyeneket?

Figyelt kérdés

Konkrétan rokonról van szó. 22/L vagyok, boldog kapcsolatban, így engem kért meg a rokonom nővére, hogy segítsek neki párt találni.


Rokon 37 éves férfi.

Miért is ne, elvállaltam. Elkezdtem vele kettesben beszélgetni. És itt esett le az állam. Már az első beszélgetés után tudtam, hogy nem fog senkit sem találni.

A rokonom nem igénytelen (bár az öltözködésén lehetne javítani), nem munkakerülő, és még csak csúnyának sem nevezném, inkább átlagos. Mégis olyan elvárásai vannak, hogy szerintem neki nem barátnő, hanem fullos kinézetű-diplomás-konyhatündér rabszolganő kell. (magyarán nagyonnagy mell, mellette ne legyen még picit se duci, elvárja h ő főzzön meg mindent, legyen jól fizető állása, emellett fogadja el azt is, ha a pasi megunja a munkát és nem dolgozik [itt akadtam ki])


Elvárja, hogy senki ne a külső alapján ítélkezzen, ez eddig rendben van. De ő csak a fullos nőket "veszi észre", a többit magasról le se...túlságosan nagyra tartja magát, és elengedhetetlenül ragaszkodik ezekhez az elvárásokhoz, mondván hogy ez "jár neki". Amikor megkérdeztem, hogy ő mit lenne hajlandó feláldozni egy kapcsolatért, konkrétan azt válaszolta hogy semmit, mindenki fogadja őt el olyannak amilyen.



És nem csak ő ilyen, hanem rengeteg ilyen emberrel találkoztam már (nő, férfi egyaránt). És egyik se azért, mert kompenzálni szeretne, hanem mindegyik azt hiszi, hogy ez neki alanyi jogon jár.



Miért? Miért sírnak az ilyen emberek, hogy senkijük sincs, ha ennyire irreális és képtelen elvárásokat állítanak a másik elé?



Nektek van hasonló történetetek vagy ismerősötök? Nekik milyen elvárásaik vannak?


Vagy csak nekem van szerencsém ilyen emberekhez?



2013. ápr. 13. 21:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%

ismerős történet. sajnos több férfi gondolkozik így.

szerintem a legrosszabb, amikor az ilyen férfinek felesége van.

az egy nagyon gyakori példa.


feleség már 3 gyerek után nem az igazi, de az életét feláldozta a családért. néha azért szépítkezik a férjének, aki csak annyit mond, hogy "neked már úgyis mindegy", meg "inkább a konyhába lenne a helyed".

és közben tökéletes fiatal lányokról álmodoznak, akik annyira tökéletesek, hogy szinte nem is léteznek.


na szerintem ez még gázabb mint a te rokonod, mert az ilyen még a felesége életét is megkeseríti:/

2013. ápr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
60%

ma 21:56!


Abszolút igazad van.

De akár lehetnének azok is az elvárásaid, amiket írtál. Elképzelhető, hogy úgy soha nem lenne párod... De az most mindegy. Az a lényeg, hogy mindenki maga dönti el, hogy milyen elvárásai vannak. És ebbe senkinek nincs joga beleszólni.

2013. ápr. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
39%

Nem kell rosszindulatúnak lenni a fickóval. Nem kell pofont kívánni neki, nem kell sztereotípiázni, hogy "fel kéne nőnie". Látom közhelyekkel el vagyunk látva :(


A helyzet azonban más. A szerelem sosem úgy alakul ki, hogy én xy paraméterű nőt akarok és akkor leszek elégedett, ha a paraméterek egyezést mutatnak.


Inkább a válaszolóknak (talán kicsit a kérdezőnek) kellene felnőniük. :P


Ugyanis ROSSZ A MEGKÖZELÍTÉS.


A srác gondolom elmesélte azt, hogy ő kiről ÁLMODIK milyen nő lenne az IDEÁLIS neki. Viszont még őt nem fogott meg senki. És nem azért, mert "nincs egyezés az elvárt paraméterekben", hanem nem élte meg senkivel szemben azt a bizonyos "X faktort", ami miatt beleszeretünk valakibe. Nekem sem úgy néz ki a párom és nem pont olyan, mint amilyet az álmaimban dédelgettem, de a szerelem más, a szerelem nem paraméteregyezések alapján működik, hanem kémia, pszichológia stb stb stb.

A legnagyobb orbitális ökörség (érdekes, ez nem verte ki senkinél sem a bitit), hogy "engem kért meg a rokonom nővére, hogy segítsek neki párt találni".


Na itt a hiba!!! Miért kellene egy 37 éves, egészséges, normális férfi részére "segíteni párt találni"???? Agyrém!!!

A szerelem nem úgy fog rátalálni senkire sem, hogy egy kedves rokon besegít. Brrrr.......

2013. ápr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos a képébe röhögtem volna. Aztán meg megkérdezem, hogy amúgy 37 éves vagy és segítség kell ahhoz, hogy valakit végre felszedjél már. Nem tudom látod-e hol a gond, jóember...
2013. ápr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

"Miért kéne segíteni????"


Mert megkértek rá, és szívesen segítek másoknak. Csak tudod az a helyzet, hogy nem lehet ezt más oldalról megközelíteni. Igazság szerint lehetett volna már nője, de elzavarta a fenébe, mert nem úgy nézett ki, mint az általa elképzelt cicababa.

Az, hogy kinek milyen az elvárása, a maga gondja. De azt már nem tudom tolerálni, amikor valaki mindenkinek hisztizik, hogy senkije sincs, közbe meg az efféle irrealitásokról nem akar lemondani, mondván, hogy ez neki jár.


És igen, személyesen is megtapasztaltam az ilyet, ugyanis párom előtt sikerült találkozni egy olyan fiúval, aki hasonló volt. A "drága" megfogta a mellemet és megmutatta, hogy "hogyan kéne állnia és mekkorának kéne lennie". Az, hogy ő igénytelen volt erős szájszaggal, őt nem érdekelte. Beszélgettem vele, de folyton folyvást arról áradozott, hogy neki milyen nő járna, de csak a "pórnép" talizik vele. (kösz...)


Mielőtt mondod, hogy általánosítok, hogy csak férfira jellemző, nem igaz. Nőtől is hallottam már olyat, hogy neki kijárna egy kockás hasú, fehér mercédeszes, minimum milliomos jóképű egyén, aki eltartja.

2013. ápr. 13. 22:40
 16/20 A kérdező kommentje:
És a bizonyos 37 éves rokon is szeretné (szerette volna) ha segít neki vki.
2013. ápr. 13. 22:47
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy vicces szembesítés nem ártana neki. Pl. fogsz egy papírlapot, csinálsz 3 oszlopot. Az elsőben a kategóriák, második címe "Partner", harmadikban az ismerős neve.


Aztán elkezdeni írni, hogy akkor mit is vár el. Pl. külalak. Partner oszlopba: mondd hogy mit is vársz el? Ilyen olyan alak, stb... És akkor te mit is ajánlasz neki? ö... kopaszodsz, van rajtad súlyfelesleg, stb...

Belső tulajdonságok, anyagi helyzet, stb... Aztán a képébe nyomni, hogy ez így nem megy.

2013. ápr. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Balanus_concavus ***** válasza:
33%
Én is pont ilyen vagyok, bár még csak 21 éves, s abban bízok, hogy az évek alatt majd lejjebb mennek ezek az igényeim. Bár kielégíteni jobb lenne.
2013. ápr. 14. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
64%

13. vagyok. Itt is megmutatkozik, hogy a gyk userek a pontozást nem a relevancia és ezek keresztüli hasznosság megítélésére használják, hanem a szimpátiájuk kifejezésére.

A 13-as számú válaszom a kérdésre volt válasz. Nem azt írtam, hogy gazdaságtalan volt a Concorde repülőgéppel repülni, ezért kivonták a forgalomból, nem azt írtam, hogy a vaníliafagyiba azért ne tegyünk több cukrot, mert émelygős lesz, nem azt írtam, hogy a nem megfelelő hőértékű gyújtógyertya ártani fog a motornak, hanem leírtam, hogy az én eddigi élettapasztalatom alapján hogy látom, mi a megítélésem az illető úriember párválasztási vergődéseiről.


Namost durr le lettem pontozva. Aki lehúzott, megtenné, hogy kifejti, miben voltam haszontalan?


Változatlanul az az érzésem, hogy a fickó a felszínen egy arrogáns beképzelt, túljátszott igényességű fasskalap lehet, de a gond a mélyben gyökeredzik: nem volt még szerelmes. Eljön majd neki is, nem olyan lesz, 100%, mint ahogy most képzeli, de a szerelem ereje el fogja söpörni az előíteleteit és elvárásait. De ne "SEGÍTS" neki! Ne blamáld magad a kerítő szereppel. Ezt neki egyedül kell megvívnia.

2013. ápr. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Makoscsiga ***** válasza:
58%

"A 13-as számú válaszom a kérdésre volt válasz."

Igen, kb. annyira volt hasznos, mint amit a gyk userek megszavaztak.


"A szerelem sosem úgy alakul ki, hogy én xy paraméterű nőt akarok és akkor leszek elégedett, ha a paraméterek egyezést mutatnak. "

A sikeres, boldog és ezért hosszútávú kapcsolatok alappillére, hogy a felek megfelelő önismerettel rendelkezzenek, és ugyanannyit tegyenek bele a kapcsolatba. Egy átalgos kinézetű, alkalmazkodásra képtelen ember hatalmas igényekkel nem számíthat sok jóra párkapcsolatok terén. Mint azt a mellékelt ábra is mutatja: 38 éves, de sehol a nagymellű szexistennő, és rokon segítségét kéri a csajozáshoz. A többi hozzászóló és a te válaszodat lepontozók azt a véleményt minősítik, ami szerint ez jól van így, és majd jön a szerelem és majd minden jó lesz, boldagan élnek amíg... A nagy francokat. Azzal mindenesetre egyet értek veled, hogy segíteni párt találni egy ilyen embernek totálisan felesleges, és csak szarul lehet belőle kijönni.

2013. ápr. 28. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!