Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Fiú, lányok! Benneteket is...

Fiú, lányok! Benneteket is zavar a párválasztás során, ha azt látjátok, hogy a fiú, vagy lány ír nektek valamilyen levelet, és az hemzseg a helyesírási hibáktól? Kellene ilyen partner?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, ha véletlenül elüt valaki egy betűt, hanem az, amikor vérlázítóan tele van helyesírási hibákkal, és a fogalmazása is siralmas.

Én arra gondolok, hogy egy ilyen fiúval azért nem szeretnék kapcsolatba kerülni, mert neki igénye sincs a kultúrált beszédre. Persze ez vonatkozik a lányokra is.

Engem az is zavar, ha ide írnak, és arra nem veszik a fáradtságot, hogy egy nyavalyás ékezetes betűt megkeressenek. Vagy töménytelen rövidítéseket használnak,

Írás közben. Én ha valakitől kérni szeretnék valamit, mondjuk tanácsot, akkor veszem a fáradtságot, és leellenőriztetem a helyesírási programmal, hogy mindent megfelelően írtam e. Inkább az zavar, ha az írásból kiderül, hogy eléggé tanulatlan a másik, és így szeretne jó partnert találni. Ezután ő is beáll a panaszkodók sorába, hogy nem kell senkinek.

Engem zavar! Benneteket?



2013. márc. 7. 09:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valószínűleg nem kicsit ostoba az illető. Innentől kezdve pedig rajtad múlik hogy akarsz e buta emberrel kapcsolatban lenni.
2013. márc. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Igen, engem zavar, ha nem 1-2 helyesírási hiba, hanem rengeteg van 1-1 levélben.

Az ékezetes betűk teljes hiánya kevésbé zavar, mert lehet, hogy nem magyar billentyűzete van. 30N

2013. márc. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem is zavarna. Azért megpróbálnám jobban megismerni, de lehet, hogy ezzel hamar felhagynék.


Ékezetes betű meg nem minden billentyűzeten van. Egyesével beszúrogatni meg egy kínszenvedés lehet.

2013. márc. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
88%

Az ékezetek hiánya nem zavar, hiszen számtalanszor írok telefonról, és így sokkal egyszerűbb, bár ha olyan embernek írok, akiről fontosnak tartom, hogy jó véleménye legyen rólam, akkor odafigyelek

:) De igazad van, engem is zavar, ha nem tudnak helyesen írni, és én általában ki is javítom a hibáit, ha válaszolok a levélre.

2013. márc. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez is neveltség kérdése, mint a legtöbb dolog. Azt érdemes megnézni, mennyire nevelkedtetek hasonlóan. Ezt ma sokan lesz@rják, mert a dugás a legjobb élmény a világon. De egy csomó felesleges konfliktustól mentesül az ember, ha okosan keres partnert. A külsőségek ideig óráig érdekesek, de ha menet közben derülnek ki súlyos mellénézések, az szerintem sokkal sz@rabb dolog, mint lemondani egy dekoratív, de neveletlenebb egyedről kettő perc alatt akár.
2013. márc. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem rettenetesen zavar, nem csak a helyesírási hibák, hanem a stílustalanság, az alany-állítmány egyeztetés hiánya, a kétszavas mondatok is. Egyszerűen nem élvezem a "társalgást" olyannal, akinél ilyen zavaró tényezőket tapasztalok.
2013. márc. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

Én az a típus vagyok, aki képes akár kétszer-háromszor is elolvasni a szöveget, mielőtt elküldi, akár még egy ilyen, kevésbé formális oldalon is. Ráadásul ha utólag még így is kiszúrok egy-egy hibát az írásomban, képes vagyok felhúzni magam rajta.


Másokkal sokkal megengedőbb vagyok, nem zavarnak annyira a helyesírási hibák, sőt, néha kifejezetten jólesik fejben kijavítgatni a hibákat, vagy jó érzés, amikor kiszúrom a bakikat mondjuk újságokban, cikkekben, hírportálokon.


Egyébként erről a kérdésről az jutott eszembe, hogy nem olyan régen Quentin Tarantino-ról olvastam éppen azt, hogy a Ponyvaregény forgatókönyvét kézzel írta és tele volt helyesírási hibákkal, így amikor átadta a szöveget egy másik írónak, először a hibákat kellett kijavítani, mielőtt érdemben foglalkozni tudtak volna a szöveggel.

Szóval nem minden esetben lehet következtetni helyesírás alapján, mert például Tarantino lehet, hogy nem tud helyesen írni, de azért még így is zseni.:)

2013. márc. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
De eleve már mindenhová be van építve szinte hibajavító, még ide is. Ha látom hogy valamit esetleg aláhúz, már javítom is ki, de facebookon szintén van. Szóval ha valaki ezek ellenére képes elküldeni egy levelet hogy a fele alá van húzva pirossal, az szimplán egy tuskó, egy igénytelen, suttyó.
2013. márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Azt látom, hogy a válaszolók zömét zavarja a helyesírási hibák tömkelege, és a fogalmazási igénytelenség.

Most direkt a telefonomról írok, és megtisztellek benneteket azzal, hogy odahajtok az ékezetekhez, mert véleményt kértem tőletek és nem akarok elétek állni egy igénytelen levéllel.

Az angol betűs billentyűzettel is lehet rendesen írni csak máshol vannak az ékezetes betűk. Akinek az van, az, azzal kell megtanulni írni. Azt ki lehet szúrni, hogy azért van a hiba. De ami miatt kérdeztem, az például leírta, hogy teccik többször is, és ez nem fogható az angol betűre.

Igazából azt szeretném tudni, hogy miért ennyire igénytelen egy kérdező velünk szemben. Egy két elütés lehetséges, mert az látszik, hogy a mellette lévő betű került fel. Nem erre gondolok. Tisztában vagyok azzal is, hogy a telefonon az ékezetet keresni kell, vagy tovább hajtani. Talán, ha egy tini a barátjának ír, még elmegy, de idegeneknek azért nem kellene megadni a tiszteletet legalább azzal, hogy kijavítjuk a hibákat, amire egyébként a gép is felhívja a figyelmet? Valamelyik nap kaptam egy egy levelet, amit egy álláskereső írt. Egy borzadály volt, úgy a fogalmazás, mint a helyesírás. Ez a lány ügyfelekkel foglalkozott volna, ilyen állásra jelentkezett.

De visszatérve a szerelmi oldalára a dolognak. Ha egy ilyen hibás levelet kapnátok ami nem az ékezethiány, hanem

a helyesírási hibák tömkelegét tartalmazza, nem lenne meg a véleményetek róla? Levelezés után keresnétek a kapcsolatot vele?

2013. márc. 7. 12:38
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az eddigi válaszok is ezzel kapcsolatosak voltak. Ha a fogalmazás is helytelen, plussz sok benne a hiba, valószínűleg az illető nem állt sorba mikor az észt osztották.
2013. márc. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!