Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » 20,30 év után is működhet egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

20,30 év után is működhet egy házasság?

Figyelt kérdés

Hogy ennyi idő után sem csak az anyagiak és a gyerekek az összetartó erő, hanem van szex, kettesben eltöltött napok, ahol mindkét fél jól érzi magát..

1,5 éve együtt vagyok a párommal, nagyon összeillünk meglátásom szerint. Ugyanaz a szakterületünk és elképesztő harmónia van köztünk: ugyanarra gondolunk mindig és pl. ugyanakkor is kelünk (magunktól). Szóval minden tökéletes, amit az eszem állít, nemcsak a szívem.

Azért szeretnék példákat látni, mert nem láttam még 25 év házasság után boldog párt, ahol testileg, szellemileg, érzelmileg működne még a dolog. De ha 1 példa lenne rá, már hinnék benne, hogy működhet.

Várom a személyes tapasztalatokat - nem az "én úgy hiszem" bejegyzéseket!



2012. jún. 22. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos a kérdésed! Én még a saját bőrömön nem tapasztaltam ugyan, de a szüleimen látom, hogy még mindig boldogok és szerelmesek! (Összebújva nézik a tévét mint a tinik...)Apa a minap meg is jegyezte, hogy ő még mindig szerelemes anyuba :) Idén volt 28 éves házassági évfordulójuk :)
2012. jún. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hát, a miénk 22 éve működik. Azt mondta életem egyetlen példaképe, (édesanyám barátnője, a barátnőm anyukája), amikor férjhez mentem, és ott volt az esküvőnkön, hogy: - hát Mártika, "ez olyan lesz, amilyenre csináljátok..." úgy valahogy
2012. jún. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A legjobb infók itt vannak erről:

[link]


Egyébiránt TILOS úgy idealizálni és elképzelni a jó házasságot, hogy többtíz évig változatlan lobognak, mint két fülig szerelmes kiskamasz.

Nem. Tudomásul kell venni, hogy minden folyamatosan változik, így a párkapcsolat is. A lobogás egy odaadó szeretetté átalakul, de ez természetes. Figyelmesnek, toleránsnak kell lenni egymással és nem lesz gond.

Sajnos az is sok kapcsolatot visz zsákutcába, hogy önző módon hajtogatják: "boldog akarok lenni", "szerelmes akarok lenni" stb. Ez elég megrekedt gondolkodás. No nem pártolom az elsivárosodást, de ahogy Lothár, frank király is mondotta: "Az idő változik és vele együtt mi is"

2012. jún. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem még 60 év után is jól működhet
2012. jún. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

apuék 26,anyósomék 29éve házasok...Mindkét kapcsolatban voltak iszonyú mély hullámvölgyek,amiket sokan már rég lezártak volna egy válással.Ők nem ezt tették,tudták,hogy valamikor azért házasodtak,mert azzal az emberrel akarták leélni az életüket...Most pár éve sikerül nekik ismét valóban csak egymás társaságát élvezniük(a gyerekek kirepülése után),és ahogy rájuk nézek nagyon boldogok,nyaralnak,szeretkeznek(erről mondjuk pont nem akarok tudni,de tudok:P),kézen fogva sétálás,minden játszik...

Igaza van annak a válaszolónak,akinek azt mondták,h olyan lesz,amilyennek csinálják,ez nagyon tetszett.

Szerencsésnek érzem amúgy magam,hogy ilyen példák vannak előttem és a férjem előtt is.Mi ugyan még csak alig két éve vagyunk csak házasok,de remélem ránk is ilyen szép jövő vár,mint a szüleinkre...Az alapot megkaptuk végülis,csak rajtunk áll,mit hozunk ki belőle..:) sok sikert nektek is.

2012. jún. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen,működhet, ha mind a 2 en akarják!A miénk 25 éve tart,de még fiatalok vagyunk,43-44 évesek.A szex jobb,és gyakoribb mind huszonéves koromban...Akkor lekötött a gyereknevelés,mára felnőttek,és egymásnak élhetünk szinte...

DE! Azt is tudni kell,hogy ennyi év alatt nagyon megváltozhat az ember.Jó,és rossz irányba.Én is elválhattam volna már a férjemtől. Két alkalommal, két nyomós ok miatt.

Volt italozás, és volt egy megcsalás.Szóval,nem fenékig tejföl a házasság....

De megbeszéltük, helyrehoztuk,és boldogabbak vagyunk mint valaha!!:)

2012. jún. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden válaszolónak! Sajnos előttem nem volt jó példa, és nem akartam naívan azt hinni, hogy majd a miénk jó lesz, ha eddig másnak nem sikerült..

Tudjuk, hogy tenni kell érte, de a válaszok mindenképpen megerősítenek abban, hogy nem üres szó, ha azt mondom Vele képzelem el az életemet..

2012. jún. 23. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!