Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kelt még valakiben félelmet...

Gelazso kérdése:

Kelt még valakiben félelmet az ilyen mondat? "Európának keresztény megújulásra van szüksége" mit jelent ez?

Figyelt kérdés
mint ateista én nagyon megriadtam ennek hallatán.
2013. ápr. 15. 23:12
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
0%

Aki a 8ast lepontozta az jobban szeretne egy zsidó vagy muzulmán Európában élni?

Máskülönben nem látom értelmét.

Egyébként a megújulás pont arra szolgálna hogy alkalmazkodnak a 21. század emberéhez, szerintem ettől az ateistának sem kéne félnie, bár olyan ember úgy sem létezik. Szívműtét előtti váróban vagy zuhanó repülőgép fedélzetén pl azonnal 0ra csökken a számuk.

Nekik a kirekesztő zsidó vallástól, vagy a soviniszta muzulmántól már annál inkább.

2013. ápr. 17. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

"Szívműtét előtti váróban vagy zuhanó repülőgép fedélzetén pl azonnal 0ra csökken a számuk."


Legnagyobb bullshit amit a hívők mondani tudnak... :D Én ugyan nem kezdenék imádkozni szívműtét előtt.

2013. ápr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
:-D
2013. ápr. 17. 22:23
 24/28 anonim ***** válasza:

Hidjétek nyugodtan azt, hogy nincs másik életünk a halál után. Hiszen így sokkal nyugodtabbak lehettek, hogy egyszer nem kell számod adni az életetekért senkinek. Lelkiismeret furdalás nélkül tehetitek meg a rosszat, hiszen egyszer élünk!

Miért kell az ellen áskálodni, ha valaki valamiben hisz?

Miért nem emelitek fel a hangotokat, a mocsok iránt ami elönti a világot? Hát igen akinek ez már természetes, így érthető miért is kell üldözni a keresztényeket. Hogy soha senki ne legyen aki megmondja rossz úton jársz.

2013. ápr. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
71%

Hát igen. Az hogy tizenévesek cigiznek, drogoznak, ciki ha valaki szűz 16 évesen, rengeteg a tizenéves szülő, a tizenéves aki a hányásában fetreng az alkoholtól, a homoszexualitás, a gyermekbántalmazás, ... mind elfogadott, vagy halkan megtűrt élethelyzetek.

De az hogy valaki hisz hogy halálunk után van élet, az egyenesen elmebeteg, őrült, mert a feni dolgokat tiltja.

Ki van fordulva a világ magából.

2013. ápr. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Nem hiszek abban hogy a valós kereszténységet társadalmi, politikai, kulturális szinten be lehet vezetni. Én hívő emberként is azt gondolom, hogy a demokrácia értelme a szabadság és a szabadon választott hit az igazi, nem az amit egy politikai divathullám miatt belénk sulykolnak.


Ettől függetlenül a keresztény morál nagyon is fontos. Csak az a baj hogy akik nagy hévvel hirdetik a keresztény morált, általában nem is tudják, miről beszélnek.


Biztosan láttad a Legyetek jók, ha tudtok! című csodálatos olasz filmet. Na, Néri Fülöp megtestesítette a valódi keresztény morált.


Én azért megnézném a keresztény elveket hirdető, mondjuk hazai politikusokat, amint szétosztják vagyonukat a szegények között, majd keblükre ölelvén az ellenzéket azt mondják: tessék, itt az ország igazgassátok csak, mi inkább a szerénység és megbocsátás erényét szeretnénk gyakorolni és havi 47 ezerből megélni....


Az ilyen keresztény megújulás tetszene... :-)

2013. ápr. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"Lelkiismeret furdalás nélkül tehetitek meg a rosszat, hiszen egyszer élünk!"


Szerintem ez inkább rátok jellemző. Bármit megtehettek, hisz ti úgyis gyarló emberek vagytok, Istenke és Jézuska megérti, és megbocsát. Mindenféle retorzió nélkül. Ismerős?


"Miért kell az ellen áskálodni, ha valaki valamiben hisz?

Miért nem emelitek fel a hangotokat, a mocsok iránt ami elönti a világot?"


Sok ateista fel szokta emelni a hangját a mocsok ellen, amibe ha tetszik ha nem a kereszténység is beletartozik... (lentebb majd olvashatsz pár érvet)


"Hát igen akinek ez már természetes, így érthető miért is kell üldözni a keresztényeket. Hogy soha senki ne legyen aki megmondja rossz úton jársz."


Majd ha az egyházak fizetnek adót, és nem kapnak hatalmas, ingyenes támogatást az emberektől, akkor majd nyugodtan mondogathatják, hogy mi a rossz és mi a nem. De ameddig ez nincs így, addig illene csöndbe maradniuk. Ennyi az intézményesített vallás, az egyéni hitről pedig az a véleményem, hogy tartsd meg magadnak, mert rajtad kívül senki nem kíváncsi rá!


Az pedig, hogy mi a rossz és mi a jó, az a kontextustól, élethelyzettől függ...


„Hát igen. Az hogy tizenévesek cigiznek, drogoznak, ciki ha valaki szűz 16 évesen, rengeteg a tizenéves szülő, a tizenéves aki a hányásában fetreng az alkoholtól, a homoszexualitás, a gyermekbántalmazás, ... mind elfogadott, vagy halkan megtűrt élethelyzetek. „


Jaj istenem, már megint ez az álszent naivitás. Ha tudnád, hány vérkeresztény ismerősöm van, aki akkora szeszkazán, hogy azt hinnéd, két mája van. Azt meg sem említem, hogy van olyan istenfélő ismerősöm is, aki 20 éves korára már a 12. csaján volt túl...és akkor még csodálkozik mindenki, miért vesztette el a hitelét a kereszténység?

A homoszexualitást meg sem említem, azt remélem tudod, hogy a melegek, ELLENTÉTBEN az egyházakkal, ADÓT fizetnek, dolgoznak, mégis érdekes módon őket ítélik el, és nem a léhűtő maffiaszervezeteket, mint a katolikus egyház. Vajon miért van ez...?

2013. ápr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
A kereszténység mutatja meg az az utat az ember számára, hogyan tud kitelesedni és boldogan élni a Földön. Nem kell luxusautó, nem kell arany, mert ezek csak mulandó dolgok, de Isten szeretete örökkévaló!
2013. ápr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!