Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket is idegesít ez a...

Titeket is idegesít ez a "keresztény ország vagyunk" duma?

Figyelt kérdés

Mégis miért lennénk azok? Meg lehet nézni a legutóbbi népszámlálást, hányan is vallották magukat kereszténynek.


Ennek ellenére azt látom, a keresztény egyházak nagyon gusztustalanul nyomulnak, a valós társadalmi súlyuknál jóval nagyobb befolyásuk van a hazai politikára. Ez titeket nem háborít fel?


2013. ápr. 9. 16:15
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
72%
Ja.
2013. ápr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
85%
de, elég felháborító. Főleg azok után, hogy a parlament meg a keresztényi erények valahol fényévekre vannak egymástól. Arról nem is beszélve, hogy én akkor ateistaként nem vagyok jó magyar, vagy mi?
2013. ápr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
72%

A keresztény országot nem csak akkor használják hogyha a lakosság nagy része vallásos.

Magyarország és Európa keresztény alapokra épült.


Bosznia muszlim ország , pedig kb annyira vallásosak , mint a magyarok.

2013. ápr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
70%

Vallásos katolikus vagyok, de ez a duma engem is nagyon zavar. Orbán azt sem tudja, hogy mik a keresztény értékek, mindet lábbal tiporja.

Ennek a dumának semmi köze ahhoz, hogy nem muszlim ország vagyunk.

2013. ápr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
69%

A mezőgazdaságunk mezopotámiai, a tudományunk és demokráciánk görög, a jogunk és köztársaságunk római.

Kérem ezeket is mind felsorolni, akkor lehetünk egy picit keresztények is felőlem. Zsidó-keresztények.

2013. ápr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
66%
De felháborít. Én nem vagyok keresztény soha nem is leszek de ettől még magyar vagyok.
2013. ápr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a vallásrol hanem a politikárol, a hatalomrol szol. Ennek megfelelöen kezelem.
2013. ápr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

"Ez nem a vallásrol hanem a politikárol, a hatalomrol szol. Ennek megfelelöen kezelem."


Szerintem manapság a keresztény egyházak is pontosan erről szólnak.

2013. ápr. 9. 17:12
 9/46 anonim ***** válasza:
36%

"A mezőgazdaságunk mezopotámiai, a tudományunk és demokráciánk görög, a jogunk és köztársaságunk római."


A mezőgazdaságunk nem mezopotámiai, hanem emberi, a demokráciánknak semmi köze a göröghöz, csak a név egyezik, a "jogunknak" pedig szintén semmi az ún. "római joghoz". Az amerikai az római, de a magyar vagy a német az csöppet sem.



Egyébként elszomorító volt olvasni a kommenteket és a kérdést is. Ezek után tényleg azt mondom, hogy mi mindent megérdemlünk, sőt üssenek csak minket ahol érnek. De irigylem a kérdezőt, hogy őt ez idegesíti. Ezek szerint akkor más nagyobb gondja nincs.

2013. ápr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%

Miért a mai kereszténységnek van köze az őskereszténységhez?

Én csak azt az érvet tromfoltam, hogy ha nem is vagyunk vallásosak, de Európának keresztény alapjai vannak. Jelentsen ez bármit is. Arra hívom csak fel a figyelmet, hogy ezek a gyökerek ennél sokkal szélesebb alapokon állnak.

A hazai jogi egyetemeken tantárgy a római jog (a biblai jog viszont nem), a tudomány és a modern társadalmak előképének pedig a görög kultúrát tekintik. A mezőgazdaságot valóban nem lehet egy régióhoz kötni, de az európai gazdaság alapnövényei a termékeny félholdban jelentek meg.

2013. ápr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!