Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha kiírok valamit Facebook-ra,...

Ha kiírok valamit Facebook-ra, annak milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk kiírom facebook-ra, hogy 2 évig nem vettem bkv bérletet, és folyamatosan blicceltem közben, ezzel károsítva a társaságot, bajba kerülhetek?

A bkv feljelenthet és kiszabhat rám büntetést?

Vagy kell hogy valaki olyan vegye észre, aki érdekelt ebben a témában?

Jobban járok ha inkább kitörlöm, vagy az sem segít, tárolódik?Felhasználhatják ellenem ha akarják?

Persze feltételesen tettem fel a kérdést, természetesen nem járok bkv-val, gyalog megyek mindenhová. :)



2013. ápr. 17. 17:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%

Abból indulj ki, hogy az Interneten minden tárolódik, és hiába törlöd, valaki már le is töltötte.

A bejegyzésed gyanút kelthet, de nem tekinthető bizonyítéknak. Egyébként jobban jársz, ha nem viccelsz ezekkel, képzeld el, hogy a leendő munkaadód találja meg!

2013. ápr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Most van egy cikk a fehérvári cigányokról a pláza körül... hát én azt nem is merem tovább osztogatni, pedig a barátom az általános sulijának köszönhetően akármilyen pirítottmagyar bandát le tud állíttatni... Szerintem jobb ha vigyázol.
2013. ápr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
49%

Jobb vigyázni az ilyesmivel, mert egyrészt nagyon igaz a mondás, hogy ami az internetre került, az ott is marad, másrészt sosem tudhatod, mikor bukkan rá olyasvalaki, aki illetékes lehet az ügyben.

Hogy jogilag mit jelenthet egy hasonló bejegyzés, azt nem tudom, a joghoz nem igazán értek. De valamikor tavaly láttam még egy cikket, hogy talán egy amerikai fiatalemberre törték rá a rendőrök a bejárati ajtót, mert valami kábítószerekkel kapcsolatos dolgokról írogatott, és pont meglátta valamelyik fakabát. Aztán kiderült, hogy poénszöveg volt az egész, de ez rajta már nem sokat segített.

2013. ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
51%

A konkrét esetre írok valamit:

Ebből SEMMI BAJOD nem lehet. Aki mást állít: nem kell túldramatizálni.

Soha a büdös életben nem fogják kérdőrevonni: ha igen? Hazudtam ennyi. Nem bíróság előtt mondtí, csak kiírta egy nyavalyás közösségi portálra. Vagy: háát csak idéztem egy oldalról.

Kettő hogy az istenben találnának meg?:D Nem igazán nyomoztat a BKV IP cím alapján:D

2013. ápr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Hát, kitöröltem.De hogyan tudná bizonyítani jogilag hogy igaz vagy sem.Hiszen nem tudja bizonyítani sem, csak egy szöveg.Mit tehet?Ez alapján nem indíthat eljárást.Másrészt fel is törhették a Facebook-omat.

Mindegy, kitöröltem, nem szoktam bliccelni, szeretek gyalog menni ahova csak el tudok, jutni, ahova nem oda meg jegyet használok, ennyi.

2013. ápr. 17. 18:39
 6/21 anonim ***** válasza:

. De valamikor tavaly láttam még egy cikket, hogy talán egy amerikai fiatalemberre törték rá a rendőrök a bejárati ajtót, mert valami kábítószerekkel kapcsolatos dolgokról írogatott, és pont meglátta valamelyik fakabát. Aztán kiderült, hogy poénszöveg volt az egész, de ez rajta már nem sokat segített.


Erről kiderült hogy kamu... amúgy!

És lehet hogy még Amerikában meg is tehetnék (persze ott sem következmények nélkül) de magyarorszáhgon?:D ugyanmár!

2013. ápr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

JOGILAG?

Semmit:)

Ez nem bizonyíték semmire az ég világon.

Nem azt ki tudják deríteni hogy feltörtéke, tárolt ip címek:) De ha nem csakotthonról szoktál bejelentkezni akkor annyi. Bár kizárt hogy ennyire mélyen belemennének a dolgokba. Amikor engem kiraboltak még a kamerafelvételt sem nézték vissza....:D Ez magyaroszág és nem az NCIS

2013. ápr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Annyi viszont fura a dologban, hogy miután ezt kiírtam, leveleztem még pár emberrel.Az üzeneteim nem érkeztek meg az illetőkhöz, az ő levelük is furán, összevonva jött át.Pedig először válaszoltam rá, de nem jelenik meg.EZ még nem is lenne furcsa önmagában, hiszen a Facebook csinál furcsaságokat néha.De a Gmail címemről nem jelentkeztem ki, és még is ki voltam jelentkezve mikor be akartam lépni.Ez elég furcsa.Épp akkor, mikor ezt a dolgot közzétettem. :O

Lehet alapos a gyanúm hogy valaki belemászott a gépembe, az üzenet hatására?Vagy csak túlreagálom a dolgot? :U

2013. ápr. 17. 18:46
 9/21 anonim ***** válasza:

"Erről kiderült hogy kamu... amúgy!"

Ja, akkor bocsi, én csak a cikket olvastam, komolyabban nem néztem utána a dolognak, csak most eszembe jutott.

2013. ápr. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"Ez elég furcsa.Épp akkor, mikor ezt a dolgot közzétettem. :O

Lehet alapos a gyanúm hogy valaki belemászott a gépembe, az üzenet hatására?Vagy csak túlreagálom a dolgot? :U"


Persze. Nemzetbiztonsági eszközöket vetnek be egy noname ember ellen, akinek nem volt bkv bérlete... túlreagálod.

2013. ápr. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!