Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Félvérként utálom a cigányokat...

Félvérként utálom a cigányokat. Ez normális, nem?

Figyelt kérdés

Magyarországon születtem de az egyik szülőm néger.

A magyarokat nem, más népekkel sincs bajom csak velük. Kiskorom óta utálom őket. Mondjuk alapból úgy neveltek, hogy próbáljam kerülni őket.

Sokak szerint inkább ki kellene állnom mellettük mert én is a kisebbséghez tartozom meg mittudomén. Szoktak is ezen csodálkozni, de nem értem, hogy miért. Lenne még hozzáfűznivalóm, csak nem akarom, hogy töröljék a kérdésemet :D Persze találkoztam már nagyon rendesekkel is sőt, az egyik haverom is az de egyáltalán nem látszik rajta.

Szóval nektek mi erről a véleményetek? Szerintetek normális?


2013. ápr. 18. 20:30
1 2 3
 1/25 sándorjános ***** válasza:
100%

Szerintem a szüleid óvtak a "maguk fajtától".

Mert (bár én nem vagyok rasszista) a "dolgozó" romák is

óva intik a gyerekeiket a klasszikus sztereotípia gerjesztő romáktól (ha nem így van valaki győzzön meg). Végül is az sehogy se tesz jót a gyereknek, ha rossz társaságba keveredik. Az, hogy ez az óvakodás rasszizmusig nőtt benned egy részt a saját érdemed is. Mindazonáltal én

is a pártfogást ajánlom neked MERT! Ha csak 3 rendes is van 10 közt szerintem csak őket, de volt értelme talpra segíteni. Nem kell megfogadnod, szerintem ez mindenkinek saját szíve ügye (nem szép dolog, de a cigarettát is saját

elhatározásból, és kedvére szívja az ember nem?).

2013. ápr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
40%

Ezt a fajgyűlöletet nem tudom megérteni. Nem utálom sem a cigányokat, sem a négereket..de ne érjen hozzám egyik sem.

De ne érintsen meg a koszos, alkohol gőzös magyar sem.

Mi a normális? Az emberi érték. Találkoztam már rendes cigánnyal, elvetemült magyarral. Négerrel nem, mert falun élek, erre nem sűrűn teremnek. Nem szeretem a zsidózást sem.

Elődeink bűnéért még mindíg lakol a falu. Ne állj senki mellé, ne legyél senki ellen. Legyél saját magad. Többi meg leszarva.

2013. ápr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert a sok hülye azt hiszi, hogy úri szeszélyből utálják olyan sokan a cigányokat... Mert menő rasszistának lenni, nagymagyarkodni, stb. Amúgy szerintem a rendesek utálják őket a legjobban, mert miattuk őket is megbélyegzik.
2013. ápr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
37%

Igen is, meg nem is.

A négerekkel nálunk nincs probléma, de az USA-ban annál inkább. Vannak ott is természetesen rendes és művelt feketék, de sok az ellenkezője.

Nálunk ugyebár tilos a cigány bűnözés kifejezés, de attól még teli vannak velük a börtönök.

Egyébként az általánosítás ennek ellenére sosem igaz.

A nem cigány is lehet bunkó, vagy tolvaj, a nem zsidó is becsaphat, a nem néger is leüthet az ólmosbottal.

Ráadásul nem is fekete fehér a dolgok árnyalata, ismertem cigányt, aki bár elég durván beszélt és nem is volt 100 % ban becsületes (nem sokan azok), de jó szívű, segítőkész ember volt és nem is volt züllött, se nem piált, se nem narkózott.

Ezért úgy gondolom, az általános faji előítéleteknek nincs alapja, de a szükséges óvatosság mást diktálhat.

"Akit a kígyó megmar, az a gyíktól is fél" - tartja a mondás és a gyors véleményalkotás helyett szükséges egy informálódási időszak, amíg véleményt alkotunk valakiről.

Egy esélyt mindenki megérdemel.

2013. ápr. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Igen, manapság a fajgyűlölet Magyarországon teljesen normális. Hovatovább kötelező tantárgy lesz ez is, rögtön a meditálás és a hittan után.
2013. ápr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Kicsit zavarosnak tűnik nekem is az előző válaszom, ezért pontosítok.

Mivel valóban sok bűnöző van a romák között, új ismeretség esetén óvatos vagyok, de nem mondom azt, hogy minden cigányt csak utálni lehet. Előbb megismerem és csak azután alkotok véleményt.

2013. ápr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
40%

Teljesen igazad van.

Mindenki utálja őket még más országban is csak minket Magyarokat szívatnak, hogy rasszisták vagyunk ,de ez nem igaz.

2013. ápr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem vagyok én rasszista csak nem akarok lopós, hazudozós, igénytelen társaságba kerülni. Nem szólok semmit de azért legtöbbször ránézésre meg lehet róluk állapítani, hogy milyen ember is valójában. Amerikában kicsit jobb a helyzet, ott 10-ből 4 néger család él normálisan, itt meg 10-ből talán 2. Ott azért vannak feka orvosok is itt meg nem sűrűn lehet roma orvosokkal találkozni. Egyszer láttam egyet. Én is tudom, hogy milyen utálva lenni de legalább én tisztességesen élek, tanulok és elfogadom a véleményüket, mert rólunk is lehet rosszakat hallani.
2013. ápr. 21. 08:17
 9/25 anonim ***** válasza:

Nekem párom spanyol származású, és rendszeresen összenézik őt a cigányokkal. Nem győzi magyarázni, hogy attól, hogy tejeskávé színű a bőre, még nem feltétlen barátkozik alpári, putris tolvajokkal.

Ez egyébként a te döntésed. Félig fekete vagy, ez nem azt jelenti, hogy neked minden kisebbséget szeretned kell. Hallottam már olyan romáról, aki utálja a saját fajtáját.

2013. ápr. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Cigányként azt mondom, hogy nem szabad minden romát egy típuskép alapján megítélni. Lopós, hazudozós, igénytelen társaságba a fehér embereken keresztül is vezethet út. Olyan ez, mintha például én a tarka inges afrikai banditák miatt megvetném és gyűlölném a világon élő összes feketét. Nem érdemes általánosítani. A különböző népcsoportok tagjai nem jók vagy rosszak, hanem vannak köztük jók és rosszak is. Ha ezt a közhelyszerű igazságot szem előtt tartanád, akkor nem lenne benned ennyi előítéletből fakadó, negatív érzés a fajtámmal szemben. Peace.
2013. ápr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!