Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi értelme van iskolába járni?

Mi értelme van iskolába járni?

Figyelt kérdés

Jó most lehet azt mondani, hogy csak egy gyerek aki utál suliba járni mint mindenki, mert lehet. De most komolyan. Belegondoltatok már abba, hogy egy teljesen hétköznapi életben (nem ilyen tudósokra gondolok xD)mikor vettétek hasznát annak, amit elvileg megtanultatok?? Pl mikor bemész egy boltba, akkor hol használod a konstitúciós képletet?? Vagy a kinetikus energiát??

Mert az oké, hogy nyelveket tanulunk, meg általános műveltség, szal h ne legyünk teljesen hülyék de most erre mi szükség van???

Főleg ha valaki mondjuk idegennyelvi osztályba jár, ahova nyilván azért ment, hogy nyelveket tanuljon, akkor mi értelme van annak hogy ennyire bevasalják rajta a kémiát, fizikát, bioszt, stb??

Ma már sokkal többettanul az ember az utcán...


2009. szept. 24. 19:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%
Abból amit az utcán megtanulsz, meg is lehet élni... az UTCÁN. Diploma azért kell, mert ad egy "alapműveltséget". Ha szívbillentyű cseréd lenne kire bíznád, a 8 általánost sem végzettre vagy egy orvosi diplomával rendelkezőre. Nagyon fiatal lehetsz, ha ilyesmiken jár az agyad.
2009. szept. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%

Részben igazad van, nem kéne ilyen sok lexikális tudás, inkább általános műveltség, etikett és erkölcs oktatás kéne, na meg a legfontosabb: gondolkodni tanítani és ÉRDEKESEN.

Egyébként ha valaki egyszer eldönti, hogy kutatói pályára lépne, akkor ha nem járt volna iskolába előtte, akkor esélye sem lenne hozzá, viszont egy 6 éves gyerek meg még nem tudja, hogy mit akar majd kezdeni magával, szóval meg kell neki adni az esélyt mindenre, és később is meggondolhatja magát. Van aki humán osztályból megy például orvosira a végén, és ahoz pl a biosz kell...

2009. szept. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

Általános iskolában azért, hogy tudj dönteni, hogy melyik területen akarsz elhelyezkedni. Mindegyiket rádverik, aztán döntesz, hogy melyik tetszett a legjobban, így döntesz, hogy hova mész továbbtanulni.

Középiskolában 5 éves nyelvi osztályban én sem értem, hogy miért van fizika, kémia, földrajz, stb. Szerintem azért, mert érettségit kell tenni, és hogy nagyobb legyen a választék.

2009. szept. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Azért van még gimiben is ennyi féle tárgy, hogyha teszemazt 10. végén kitalálod, hogy te most bizony orvos akarsz lenni és nem mérnökinformatikus (azért ezt mondom, mert totál eltérő tárgyak ekllenek a kettőhöz), akkor még legyen esélyed választani, hogy mit tanulsz emelt óraszámban. Majd ha bejutsz egyetemre, ott már (fogjuk rá) inkább azt fogod tanulni, ami érdekel. (itt is vannak tölteléktárgyak, persze)
2009. szept. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%

A mateknak akkor van értelme ha valamit tervezni akarsz, a fizika pedig sokszor jól jön a gyakorlati életben is mert sokmindenben visszaköszön!


Megmondom én mi zavar téged ezekben a tárgyakban

A nyelvezetük!


Nem érted a szakszavaikat!

Márpedig ha beseggelnéd ennek a 100-150 szónak a jelentését akkor hidd el nekem hogy még élveznéd is ezeket a tárgyakat mert ezek mögött a nagy szavak mögött mint kinetikus meg mozgási energia pofonegyszerü hétköznapi dolgok rejtőznek amik a szaknyelv nélkül mindenkinek közérthetöek lennének!! És ezeknél a tárgyaknál nincs izgalmasabb mivel itt te fedezhetsz fel dolgokat illetve bizonyíthatod hogy az állításod igaz!

Míg mondjuk a történelem meg a többi le van írva, be kell pofázni aztán kérödzeni rajta, majd visszaokádni a vizsgán...

Venned kellene egy műszaki lexikont!

Könnyebben megértenél dolgokat!

2009. szept. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%
Ez a sok "butaság" azért kell hogy okosabb légy mint egy csimpánz...
2009. szept. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%

A rajzot összevonnám a történelemmel a történelmet az irodalomtörténettel

az irodalomból kivenném a költöket meg a müelemzéseket és helyette írni tanítanék !! Magyarul, héberül, oroszul japánul!! Tizszer több haszna lenne!!


A Mai diákok többsége még magyarul írni sem tud olvashatatlan okádmány amit a papirra karcolnak!

Nézzetek meg egy multszázadi kézzel írt akármit! Preciz müvészi kézírásu emberek voltak!Mégha egyszerüek voltak is mint a kapanyél akkor is tudtak szépen írni és betüket rajzolni!

Pedig még golyóstoll sem volt!!

2009. szept. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

tanulsz

leérettségizel

szakmát tanulsz ezek kellenek a munkavállaláshoz

2009. szept. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

ma 20:15 vagyok!


Az a baj hogy veletek már úgy tanítják ezeket a tárgyakat hogy eleve megutáljátok..


Nem magyaráznak el mindent az elejétöl, órán ciki kérdezni mert a tanár is leugat csakhogy darálhassa tovább az anyagot!

Összeválogatják nektek a legagyafurtabb legnyakatekertebb szivatós feladatokat hogy még véletlenül se érjen sikerélmény ezekkel a tárgyakkal kapcsolatban!


Ne hagyjátok magatokat!! Megéri tanulni mert ha magadtól járzs utánna dolgoknak rájössz hogy baromi izgalmas tárgyak ezek! Egyáltalán csináltok fizika órán valamiylen kisérletet is?

Vagy Nincs pénz a sulinak anyagra mi mert lenyulja a tanári kar..


Nálunk általánosban minden nap volt fizika meg matek is és egy héten egy dupla óra csak kisérletekkel telt!

Szakközépben kéthetente volt fizika kisérlet óra matekból meg összegző szeminárium aztán röpdoga.

2009. szept. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Odáig oké. hogy általánosban van minden, és megtanulod. De azt azért már sztem 8. után is el tudod dönteni, hogy ha már ott is utáltad a fizikát és segghülye vagy hozzá, akkor nem leszel fizikus. Én pl angol szakra járok, és ezért nem értem miért kell ennyire. Van a városban jópár gimnázium, és sok szak, szóval ha valaki tudja hogy fizikus vagy matematikus akar lenni akkor megy olyan szakra, és ott megértem hogy ennyire keményen kérik. De szerintem még mindig értelmesebb lenne, ha lenne egy héten 10 angol, meg 10 német vagy valami más nyelv, és azokat legalább normálisan megtanulnánk. (legalább már nyelvi osztályban...)
2009. szept. 24. 21:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!