Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a nők, ha...

Miért van az, hogy a nők, ha szomorúak valamit változtatni, újítani, venni akarnak?

Figyelt kérdés

Eddig nagyon sok helyen láttam, olvastam, hogy így van, most a saját bőrömön tapasztalom. Totál rossz időszakon megyek keresztül, és legszívesebben átrendezném az egész lakást, új telefont, ruhákat vennék, stb (persze nem teszem, mert nincs sok pénzem), de mégis bennem van az érzés...

Ez valami kódolt dolog a női agyban, vagy mi?


2013. ápr. 19. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nekem nincsenek ilyen kényszereim. Ha szomorú vagyok, megvárom amíg elmúlik magától. (Általában előbb-utóbb úgyis elmúlik, felesleges vele túl sokat foglalkozni.) 21n
2013. ápr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Erre én nem tudok mit mondani mert nálam ilyen nincs. Én állandóan újítani, változtatni akarok, hangulattól függetlenül. :)
2013. ápr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem tudom, én se vagyok ilyen.
2013. ápr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor ez mégsem annyira általános. Eddig én sem voltam, de most valahogy kb. az egész életemet lecserélném....
2013. ápr. 19. 13:37
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát én ha szomorú vagyok, akkor leginkább csak azon akarok változtatni, ami miatt szomorú vagyok...

Persze ha nem tudok változtatni azon, akkor görcsölök vagy idegeskedek még rajta, és szerintem... és itt a lényeg:


Ilyenkor sokkal több dolog elkezd idegesíteni, zavarni, amin már amúgy is változtatni akartam, de amíg jókedvű voltam, addig kevésbé zavart, lusta voltam foglalkozni vele, volt jobb dolog, ami lekötött. De így szomorún egy dolgon kattog az agyam hiába, így az elém táruló változtatnivalókat könnyebben észreveszem, ha szeretném elterelni a gondolataimat.


Na pl ilyenkor jobban észre veszem, hogy de béna már a hajam, és ideje levágatni. Már megint lemerült a régi telefon, ideje újat venni. És nemigaz, hogy már megint hasra estem a fotelban, ideje akadálymentesíteni a szobát...


Nem???

2013. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ebben van valami :) Igazad lehet. Csak ilyenkor kell észnél lenni, hogy NEM, nem kell új telefon, elég csak egy új aksi a régibe :)
2013. ápr. 19. 14:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, az előttem levőnek is van igaza, én viszont egy másik szemszögből közelíteném meg a témát.


A rossz közérzetű időszakok, lehetnek bármiből eredendőek is, nyilván nem olyanok, amikbe az ember kényelembe helyezné magát és azt kívánná, hogy bárcsak örökké benne maradjanak. Tehát nyilván minden ember hajlik afelé, hogy elsősorban elkerülje a bajt, de ha már bekövetkezett, akkor minél hamarabb másszon ki a gödör aljából.

Ilyenkor pszichológiai nézőpontból mindenki a maga módján reagál az adott helyzetre: van aki munkába temetkezik, van aki önsanyargatást végez, van aki önkínzást végez, van aki hánykolódik, stb.- Ezek mind olyan mechanizmusaink, amikre hajlamosabbak vagyunk stressz idején. Ide sorolandó a vásárlási kényszer is, mert a vásárlás itt felveszi az " új dolgokba való temetkezést " , tudat alatt viszont azért, hogy a régi dolgokat elnyomjuk, mert a régi dolgokban a problémákat, a bánatot, a keserűséget látjuk, míg az új dolgokban még nincs szenny, ezért bennük csak az újrakezdés lehetőségét látjuk, az érintetlenséget, az üdeséget- pont azokat a jellemzőket, amelyeket szeretnénk a saját életünkben is újra visszakapni.


Ezért jön ránk ilyenkor a takarítás, az újjárendezés, a vásárlás, a ruhák/bútorok/stb. kicserélése, mert ezzel úgy érezzük, hogy nemcsak a tárgyainkat, hanem az életünket is " kicseréljük ".


Hogy ez mennyire célszerű vagy nem, az helyzettől függ. Nem véletlenül mondják, hogy néha jót tesz a környezetváltozás, mert az ember viszonylag újjászületik. Ezt a környezetváltozást próbálja meg tudat alatt az ember is megteremteni saját maga számára akkor, amikor rátör a vásárlás, mert a régi dolgok helyettesítése az új dolgok által egyfajta változást hoz létre, a lényeg csak az, hogy ezt a változást kísérjék egyéb jelentős változások is, amelyek nem pénztől függnek, és nyilván a változást ne keverjük össze a problémáktól való meneküléssel.

2013. ápr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Szerintem nem kell ezt ennyire túlmagyarázni. Ha vesz valamit az ember, annak általában örül, ha rossz kedve van valakinek és vesz valami újat, legalább addig sem arra gondol, hogy de rossz neki, hanem hogy de jó, új ruha... Én azért nem vásárolgatok, újítok amikor szomorú vagyok, mert amúgy sem szoktam nagyon vásárolgatni, más dolgokban lelem örömöm, amikor nincs rossz kedvem akkor is csak akkor veszek valamit, ha szükségem van rá, nem az újdonság varázsa miatt.
2013. ápr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

# 8 - Egyrészt nem vélemény kérdés, hogy az ilyen dolgok valósak-e vagy sem. Nem a te véleményedtől függ, hogy amit leírtam annak van-e alapja vagy nem, mert pszichológiai tény az, hogy a vásárlás, főleg napjainkban, egy kiváló menekülési szféra, amely a mértéktelensége miatt nem tekinthető megfelelőnek, mivel hiányzik belőle az egyensúly.


Másrészt mindenki a maga módján fejt ki adott témára vonatkozó gondolatokat. Hiába írnék olyasmit, amit minden 2. válaszoló írni tudna és én tudom róluk, hogy írni tudják azt, tehát nincs értelme, hogy én is még egyszer ugyanazt leírjam. Főleg azért, mert minden felszín alatt van egy mélyebb réteg is, amelyet én szeretek felaknázni, az élet bármelyik területére nézve is.

2013. ápr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az új cuccok vásárlása gyors és könnyen elérhető örömforrás. Olyan, mint az édességevés: a problémát nem oldja meg ugyan, de "instant öröm". Ezért.
2013. ápr. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!